Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: Logi TT 1.8T 225Q - Ocencie

  1. #1
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047

    Logi TT 1.8T 225Q - Ocencie

    Prosze o ocene logow jeszcze raz poniewaz lece niedludo do Polski i chcialbym przywiesc ze soba ewentualne czesci do wymiany
    dodam jeszcze, ze auto troszke szarpie przy zmnianie biegow i na biegu jalowym jakby delikatnie przebieralo,


    Grupy: 002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    moze sprobowac jeszcze ja wyczyscic jak padnie to wtedy wykrece i do ASO zamienie na nowa?

    Grupy: 031 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    wartosci z bloku 32 silnik rozgrzany - Idle Value = -0,8%, Part Throttle Value = -9,4%
    dziwna sprawa bo kilka tygodni temu sprawdzalem i wartosci byly minimalnie rozne od 0


    Grupy: 115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    znalazlem male pekniecie na przewodzie gdzie wpina sie N75, zostaje tylko wymaiana na nowy albo od razu na Forge, ogarne to przy zmianie filtra

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Z przepływką nie jest tak źle.
    Doładowanie ma ładne, raczej nieszczelności nie masz
    Jak go bardziej katowałeś, to drugie okienko podskoczyło.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ta druga kolumna wskazuje na nieszczelność...ja miałem coś koło 7 chyba i potem znalazłem pocenie się na cybancie...ale jak znalazłeś nieszczelność to polataj z 50km po jej usunięciu i sprawdź ponownie...

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    a co ze wskazaniami sondy, chyba mogly by byc troszke wyzsze, czy sie myle??

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wskazania sondy są w normie jednak jeśli chcesz niec auto w topowej kondycji a sonda ma już troche ponad 100tys przebiegu to wymieniaj bez wahania .

    Logi które zamieściłeś sa robione z tą nieszczelnością na TIP ie czy jakoś to prowizorycznie załatałeś ??




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Wskazania sondy są w normie jednak jeśli chcesz niec auto w topowej kondycji a sonda ma już troche ponad 100tys przebiegu to wymieniaj bez wahania .

    Logi które zamieściłeś sa robione z tą nieszczelnością na TIP ie czy jakoś to prowizorycznie załatałeś ??


    Pozdrawiam
    wlasnie chodzi mi o to aby autko smigalo tak jak wyjechalo z fabryki, na liczniku ponad 165K wiec sonda pojdzie do wymiany w najblizszym czasie, najpierw jednak zajmne sie tym peknieciem, logi robione byly bez jakiejkolwiek proby latania ukladu aczkolwiek pekniecie jest malutkie jednak ewidentnie slychac swist zasysanego powietrza kiedy turbina sie zalacza, przy wymianie ori filtra na ITG przejze jeszcze raz wszystkie weze od turbo i wywale z ukladu n112 i n249 i postaram sie wymienic uszkodzony element odrazu na Forge bo nie ma sensu szukac kolejnego ori bo w IRL pzostaje mi tylko aso a tam ceny moga zabic
    Arttur a co z waroscia Part Throttle Value = -9,4% podskoczyla znacznie, miesiac temu sprawdzalem i bylo o ile dobrze pamietam -1,6% ??

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Part Throttle Value mogło sie zmienic przez powstanie nieszczelności .
    Rownież po wymianie filtra nie zaszkodzi zresetować kompa bo pojawiają się delikatnie wyższe wskazania z przepływki i lepiej żeby ECU ''nauczyło sie'' map na nowym filtrze .

    Zanim nie dojdzie Ci nowy TIP napraw prowizorycznie nieszczelność ( tam jest tylko podciśnienie ) zresetuj ECU i po przejechaniu 50-100 km sprawdz tą wartość jeszcze raz .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    A wiec po powrocie z wakacji wzialem sie za usuniecie N112 i N249 operacja calkowicie udana,
    Seryjny filtr i puszka zastapiona zostala filtrem ITG do 460KM, obudowa filtra zrobiona zgodnie z instrukcja Arttur'a (nie wiem czy wyszla az tak szczelna jak miala by byc ale przy jezdzie wieczorem temp powietrza zasysanego 18 stopni gdzie na zewnatrz 9 stopni wiec chyba nie jest zle)
    Splitter skrecony o 5 klikniec poniewaz trykal na wolnych obrotach jak wtryskiwacz
    Pekniecie na TIPie chwilowo prowizorycznie zalatane
    Oto nowe logi bo wydawalo mi sie, ze auto nie jedzie tak jak powinno
    Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    w porownaniu z logami na starym filtrze tak jak Arttur napisal wskazania delikatnie wyzsze, ale zauwazylem, ze na wolnych obrotach cos jakby silnik nieraz przebieral i obroty lekko skacza, mozliwe ze jest to powiazane ze wskazaniami sondy w dolnych partiach obrotow??
    Grupy: 031 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
    nadal cisnienie wymagane osiagane jest przy 3tys obrotow i ma ktos pomysl dlaczego K04 dmucha mi tylko 0.8 bara gdzie w serii powinno byc kolo 1,1 bar??
    Grupy: 115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a jak mierzyłeś temp powietrza zasysanego? bo vag nie oferuje możliwości zmierzenia temp przed turbiną, ani nie ma tam żadnego czujnika...a i nie wiem czy sonda Ci już troszkę za bardzo nie podlewa..bo jest już troszkę ponizej 0.8 niby nie wiele ale...niech ktoś jeszcze wyda osąd..

  10. #10
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Ma ktos jeszcze jakies pomysly dotyczace wyprzedzenia zaplonu??

    Grupy: 019,020 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    Bo chyba czas zainwestowac w nowa sonde

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no mi się tak wydaje tym bardziej że masz wąskopasmową one podobno czesciej padają...moja jest dobra bo ma idealne wartości z tego jak było niedawno mierzone i w wawkacje robi wylot ....ale chyba nie warto czekać bo takie żeczy raczej zakłada się nowe:P

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez matikte Zobacz posta
    Ma ktos jeszcze jakies pomysly dotyczace wyprzedzenia zaplonu??

    Nie widać przy jakich obrotach i doładowaniu ale nie ma jeszcze powodu do alarmu , jednak wartości mogły by być niższe ..
    Warto by było zobaczyć jaka jest temperatura powietrza za przepustnicą przy pełnym doładowaniu i to najlepiej po kilku ostrych przejazdach .
    Jeśli będzie wysoka to przeczyść lub wymień czujnik temperatury w kolektorze , warto też wyjąć i przepłukać benzyna intercoolery . Z czasem może w nich uzbierać się olej co obniża ich efektywność .


    Sonda raczej do wymiany , proponuje też jeszcze raz zrobić logi z 020 po wymianie sondy





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Dzieki Panowie za podpowiedzi od nastepnego tygodnia mam troche wolnego to musze sie tym zajac

  14. #14
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Dobra, nowe logi po wymianie sondy i kilku innych przerobkach

    Grupy: 002,020,031 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    Z logowanego bloku 031 widac, ze silnik chodzi teraz na "mnie bogatej" mieszance niz mialo to miejsce na starej ale problem z zaplonami pozostal mimo wymienionej sondy a temp. w dolocie na postoju wiadomo podnosi sie pod 50* ale zaraz po ruszeniu z miejsca spada i trzyma sie na poziome ok 33*
    Swiece byly wymienione na dedykowane NGK jakies 8 tys km temu.
    Jakie powninny byc czasy wtryskow??

    Grupy: 002,115 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

    Ogolnie to mam wrazenie, ze auto jest jakby troche ospale ale w sumie z logow nie wynika nic bardzo zlego, przeplywka mierzy pod 180g/s, turbo od 3K obrotow osiaga wymagane i trzyma do odcinki, sklad mieszanki w normie tylko te zaplony ;/
    Jakies nowe sygestie?? moze wymienie jednak ten czujnik temp.powietrza bo koszt niewielki a moze pomoc

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wykręć knock sensory i przykręć je ponownie momentem 20Nm , jak nie masz klucza dynamometrycznego to oczywiście musisz to komuś zlecić .
    Jest jeszcze procedura sprawdzania knock sensorów ale z pamięci nie będę tego pisał , poszukam i dam Ci info .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Logi - problem z sondą lambda - oceńcie.
    Przez Andrzej8282 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 20:44
  2. LOGI 225Q Oceńcie
    Przez WhiteTT w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 18:18
  3. moje logi ocencie dzieki !!!!!
    Przez charli22122 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •