Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Prozba o pomoc!!!

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3

    Prozba o pomoc!!!

    Witam. Prosze o pomoc.
    Mialem problem z tt (falowanie na obrotach itp.) odlaczylem przeplywomierz i bylo wszystko ok oprocz kontrolki check engine i kontrolki od trakcji.
    Jezdzilem dalej i tak ostatnio po mniej niz 3 tygodniach silnik zaczal zamulac.
    Na 1,2,3 slabo sie kreci jak by nie mial mocy. Jest troszke inny dzwiek silnika.
    Dopiero zaczyna poprawnie jechac od okolo 4000 obrotow. TT wolno sie rozpedza jak by chcial a nie mogl. Toczy sie bardzo wolno a jak podkrece do 4000obrotow to jakos zaczyna jechac. Czy to moze byc opcja ze brak przeplywki?
    Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Odpięcie przepływki to jeden ze sposobów jakim można zdiagnozować jej awarię jednak nie powinieneś jeździć przez dłuższy czas z odpiętym przepływomierzem .
    Prawdopodobnie komputer przeszedł w tryb awaryjny i masz bardzo limitowane doładowanie .

    Pierwsze co powinieneś zrobić to zakup i zamontowanie oryginalnej przepływki .

    Jeśli chcesz dalej samodzielnie diagnozować auto to czeka Cię zakup kabla i wejście w posiadanie programu Vag-com.
    Wszystkiego w tym temacie dowiesz się oczywiście w dziale '' Vag-com






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    dzieki bardzo za pomoc juz myslalem ze to turbina padla albo cos gdzie najlepiej kupic oryginalna przeplywke?? wiem ze ASO ale pewnie tam majatek kosztuje.
    a czy ktos z Warszawy obeznany w tt i z vagiem moglby sie ze mna umowic i doradzic w paru kwestiach?? lub polecic jakiegos magika?
    Ostatnio edytowane przez lukasz.wawa ; 12-04-2011 o 00:15

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przeczytaj temat o wymianie sondy lambda , koledzy podają tam dobre źródło zaopatrzenia w części i jeszcze jest rabat na clubtt






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez lukasz.wawa Zobacz posta
    dzieki bardzo za pomoc juz myslalem ze to turbina padla albo cos gdzie najlepiej kupic oryginalna przeplywke?? wiem ze ASO ale pewnie tam majatek kosztuje.
    a czy ktos z Warszawy obeznany w tt i z vagiem moglby sie ze mna umowic i doradzic w paru kwestiach?? lub polecic jakiegos magika?
    Przepływomierz możesz taniej kupić w Intercarsie. Przede wszystkim po oddaniu swojego starego przepływomierza dostajesz zniżkę (w Białymstoku około 130 zł taniej) i wówczas za oryginalną część Boscha płacisz ok. 340zł. Wymiana jest totalnie prosta, ale z tego co wiem potrzebny jest klucz podobny do Torxa, tylko 5-o ramienny, poszukaj bo ktoś pisał o tym na forum. Może masz jakiegoś znajomego mechanika, czy jakiś zakład mechaniczny zaprzyjaźniony, to na pewno mają w Intercarsie zniżkę. Po podaniu ich kodu klienta możesz mieć jeszcze kilka złotych w kieszeni. Pozdrawiam!

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja płaciłem za oryginał bosch 240 przy oddaniu starego, teraz pewnie bym miał jeszcze taniej, a tych torksów nawet nie dotykajcie!!!! po ich odkreceniu zadnej reklamacji wam nie uwzglednia, wymiana to jedynie 2 cybanty i kostke wpiąc trzeba...5 min roboty maks


    a no sorki jeden cybant bo u mnie sa 2 cybanty..no i byc moze torksami jest przykrecone do obudowy bo ja już dawno obudowy nie mam i zapomniałem:P

Podobne wątki

  1. Proźba o rozkodowanie VIN
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 17-05-2023, 13:30
  2. Proźba o pomoc w diagnozie
    Przez Jakubek1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 20:54
  3. Proźba o pomoc w doborze tulei wahacza
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 12:50
  4. Prozba o sprawdzenie nr sworzenia.
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 15:24
  5. Proźba o odszukanie przepisu.
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 02:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •