Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Radio - głośnik problem

  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    Radio - głośnik problem

    Witam, mam radio Concert I ktore jest juz na wykonczeniu (i mam zamiar je jakos niedlugo wymienic) ale problem dotyczy czegos innego: Prawy glosnik (od strony pasazera) gra mi tak cicho ze slychac dopiero jak sie przystawi uchu (rozkrecalem drzwi i testowalem glosnik u kolegi - dziala super) wiec czy to jest wina radia?? Radio wyczerpalo komórke a na dodatek nie wylacza sie wraz zaplonem a gałka nie dziala (nie wylacza radia, wiec wyciagam kostke za kazdym razem) Sadze ze to jego wina ale czy napewno?? prosze o pomoc.

    Prosilbym rowniez o nie kasowanie tematu tak jak poprzedniego bo na off-top nikt nie odpisuje.

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Tak zupełnie z innej strony zapytam w menu funkcje "balance" masz ustawioną na 0?
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Możesz jeszcze przeskanować Vag.com-em czy nie wyjdzie jakieś zwarcie w obwodzie głośnika i instalacji radia .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    A czy spotkał się ktoś z taką sytuacją, że przy głośniejszym słuchaniu muzyki głośnik działa prawidłowo, a przy cichym wydaje dźwięki które mogę określić jedynie jako delikatne pierdzenie Czy jest to jakiś objaw uszkodzenia głośnika, czy może wystarczy przeczyścić jakieś styki? Dzieje się tak tylko z jednym głośnikiem znajdujących się w lewych drzwiach. Strasznie irytujące bo nie zawsze jadę sam, gdy mogę włączyć muzyke odpowiednio głośno żeby te dźwięki nie były słyszalne. Od dłuższego czasu mam ustawiony balans tak że działają jedynie tylne głośniki, ale jak wiadomo jakość odsłuchu jest wtedy dużo słabsza. Może podobny schemat był już przez kogoś przerabiany?

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    A czy spotkał się ktoś z taką sytuacją, że przy głośniejszym słuchaniu muzyki głośnik działa prawidłowo, a przy cichym wydaje dźwięki które mogę określić jedynie jako delikatne pierdzenie Czy jest to jakiś objaw uszkodzenia głośnika, czy może wystarczy przeczyścić jakieś styki? Dzieje się tak tylko z jednym głośnikiem znajdujących się w lewych drzwiach. Strasznie irytujące bo nie zawsze jadę sam, gdy mogę włączyć muzyke odpowiednio głośno żeby te dźwięki nie były słyszalne. Od dłuższego czasu mam ustawiony balans tak że działają jedynie tylne głośniki, ale jak wiadomo jakość odsłuchu jest wtedy dużo słabsza. Może podobny schemat był już przez kogoś przerabiany?
    Tak się dzieje jak pada potencjometr a z tego co wiem w concert I jest to typowa bolączka.
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Tak się dzieje jak pada potencjometr a z tego co wiem w concert I jest to typowa bolączka.
    A da się to jakoś naprawić, czy pozostaje wymiana radia na nowe?

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    A da się to jakoś naprawić, czy pozostaje wymiana radia na nowe?
    Wymiana procesora jest dosyć kosztowna i nie wiem czy się nie opłaca kupić nowego radia z nowym procesorem ewentualnie już zmienić sobie na Concert II ale to już jest droższe od I.

    Przykładowa aukcja concert I http://allegro.pl/audi-concert-audi-...507932955.html
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 10-04-2011 o 21:54
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #8
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Węgrów, mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    9
    To nie jest ta usterka. Jak uszkodzony jest potencjometr/procesor to nie działa ustawienie głośności na wszystkie kanały równocześnie. Tutaj wygląda mi na uszkodzenie głośnika.

  10. #10
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Właśnie tak myślałem że jednak to chyba nie to bo jak włączy się głośno to wszystko chodzi fajnie, dopiero przy cichym słuchaniu zamiast basu słychać dziwne szmery jakieś. Wie ktoś jak dobrać się do głośnika w drzwiach? Mam nadzieję że nie trzeba ich rozbierać, bo nie chce później bawić się z uszczelką boczną, którą jest ciężko wsadzić. Pozdrawiam!

  11. #11
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Jezeli chodzi o dostanie sie do glosnika przedniego to trzeba zdjac caly bok drzwi, jest to bardzo proste ale rzeczywiscie uszczeki jest straaaaaaaaaasznie ciezko umiescic spowrotem na miejscu, sam tymczasowo je zostawilem bo juz nie mam pomyslow. Innego sposobu niestety nie ma.

    PS. Glosnika nie da sie wyjac bo caly bok jest obklejonklejony pianką (chyba ze zerwiesz i przykleisz jakos spowrotem ).

Podobne wątki

  1. Głośnik
    Przez Maciekxd w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2017, 18:26
  2. Problem z dźwiękiem radio Bose MK2
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 09:41
  3. Nowe RADIO i juz problem :(
    Przez wychylylybym w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 21:26
  4. Głośnik - prawy tył
    Przez schabek17 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 09:25
  5. radio problem
    Przez nrdragon w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 22:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •