Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 52

Wątek: wersja amerykańska - przeróbka świateł

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57

    wersja amerykańska - przeróbka świateł

    Zbliża się wielkimi krokami pierwszy przegląd techniczny, a ja wciąż nie mam przerobionych świateł, tj postojowych i światła przeciwmgielnego. Czy ktoś miał podobny problem i podpowie co najłatwiej zrobić aby autko spełniało normy eu? mam nadzieję, że nie będę musiała wymieniać całych lamp, bo oryginalne bardziej mi się podobają, po drugie - droga sprawa się zapowiada...

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    U mnie wyszło to za jakieś 5 zł na żaróweczki + trochę roboty
    Trzeba wyciągnąć przednie lampy, wywiercić dziurkę, do fabrycznego plastiku wsadzić żaróweczkę, rozłączyć i przeciągnąć kabelki od postojowej.
    Jak tylne światła masz z wersji eu, to wystarczy przeciągnąć kabelek od włącznika świateł na tył, dołożyć żarówkę, przeciąć 2 kabelki idące do wiązki lewej lampy (światło cofania) i je złączyć ze sobą. Do jednego z dwóch, który pozostał trzeba podłączyć przeciągnięty kabelek od włącznika i gotowe

  3. #3

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    dzieki
    niestety obawiam sie, ze tylne tez mam od wersji usa, tylko cos bylo majstrowane z jednym wstecznym, jest jakby zaklejone na czerwono. Ale to juz mniejszy problem, pewnie da sie dac w łape na przeglądzie

  4. #4
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No jak zaklejone, to pewnie kierunki z tyłu masz czerwone zamiast pomarańczowych. Tylne to trzeba wymienić

  5. #5
    Awatar Kuxik
    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarnuch
    Posty
    342
    ja dzis mialem przeglad tylne lampy wymienione, ale co z tego gdy zapalam wsteczny a pali się wsteczne biale swiatlo i przeciwmgielne, a gdy zapalam przeciwmgielne to nic sie nie dzieje z przodu nie mam wcale postojowek. Na to wszystko Pan diagnostyk powiedzial "Niemiecka precyzja" Dodam, ze nie byla to stacja diagnostyczna gdzies na wsi...
    Co do przednich lamp to podobno nie wymagaja zmiany tylko przestawienia no i dolozenia postojowek tak jak pisal Darson
    Tatusiu! Tatusiu! Czy ten samochodzik jest chory??!
    Nie Synku... to Diesel...

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Czy któremuś z posiadaczy wersji USA udało się zostawić tylne lampy ?
    W sumie wydatek nie wielki jeśli chodzi o kupno wersji EU ale mi się bardziej podobają US





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Mi też dużo bardziej się podobają w wersji USA. Nawet bym nie myślał o zmienianiu, czy przeróbce ich na EU. A przegląd dałoby się załatwić

  8. #8

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    No tylne lampy maja pomarańczowe kierunki mimo tego, ze jedna wsteczna lampka jest zaklejona na czerwono, czyli pewnie lampy sa usa, ale z jakas przerobka, choc juz sama nie wiem...
    a problem taki sam jak u kolegi Kuxika, pala mi sie obie na wstecznym, mam nadzieje ze da się to jako szybko rozkminic

  9. #9
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Tak jak pisałem wyżej, przeciąć 2 kabelki lecące do lewej lampy i je połączyć, problem rozwiązany - będzie wsteczny tylko w prawej lampie.
    Przeciwmgielne, to poprowadzenie kabelka.
    ...albo na chama - wyciągnąć żaróweczkę od przeciwmgielnych, nie będzie się zapalać przy wstecznym.

    Bardziej się podobają? Praktycznie niczym się nie różnią...

  10. #10
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Podepnę się pod temat.

    Też mam USDM i przegląd przejdę na 100%, ale ostatnia kontrola drogówki mimo, że się wykpiłem zachęca mnie to dostosowania się choć trochę do przepisów.

    1) Czy wsadzenie żółtej żarówki (P21 chyba, prawda?) w kierunek, zmieni barwę na choć trochę zbliżoną do wymogów homologacji? NIe będę ukrywał, że czerwone kierunkowskazy podobają mi się, ale nie na tyle by po komisariatach dowodu szukać.

    2) Do postojowek mi się nie czepiali, po prostu pokazałem obrysówki z przodu i odpuścili.

    3) Nie mogę na forum wydłubać informacji, jak przestawiś przesłonę w przednich mijania.

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    .........Bardziej się podobają? Praktycznie niczym się nie różnią...
    Niby niczym ale jednak . Mi podobają się te dodatkowe małe światełka obrysowe na bokach lampi i fakt że lampa jest cała czerwona poza tym jest jeszcze mocny odblask przy świetle działającym z boku .
    Podwójne wsteczne też wyglądają bardziej symetrycznie ale tego się raczej nie da zachować .

    szweda Sam myślałem o zmianie koloru żarówki i teoretycznie przy bardzo jaskrawej żółtej żarówce kolor powinien wyjść pomarańczowy . Nie testowałem tego jeszcze więc może zrobisz taki test

    Jeśli chodzi o przednie lampy to link poniżej , nie jestem jednak na 100% pewien czy jest on przydatny przy lampach US czy przy UK . Może ktoś kto to robił określi to jednoznacznie .

    Waks Wide Web







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    W przednich ze Stanów nie ma takiej regulacji, przynajmniej nic takiego nie zauważyłem. Za to świecą tak jak mają świecić, jest odpowiednie rozgraniczenie i na przeglądzie pytałem się o to - mówił, że jest ok.

  13. #13
    Awatar Piciu
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Swarzędz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Arrow Grey
    Posty
    97
    Tylne lampy mam okay - z jednej strony przeciwmgielne, z drugiej wsteczny. Poprzedni właściciel o to zadbał. Na dodatek mam komplet tylnych lamp USDM
    Za to w przednich brakuje mi postojówek. Może znajdę inny sposób, niż wydanie 1.400 zł na komplet przednich lamp z europejskiej wersji... Zwłaszcza, że przyzwyczaiłem się do tych pomarańczowych pionowych kawałków plastiku Fajne są
    Poszukam jakiegoś speca w okolicy
    Pozdrówki!
    Piciu

  14. #14
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta

    szweda Sam myślałem o zmianie koloru żarówki i teoretycznie przy bardzo jaskrawej żółtej żarówce kolor powinien wyjść pomarańczowy . Nie testowałem tego jeszcze więc może zrobisz taki test
    No i się stało. Zakupiłem pomarańczową żarówke za 5zł (na testy nie chce wydawać 50,- na jakiś wynalazek) i kolor nie zmienił się w jakikolwiek sposób. Różnica jest zerowa. Pozwala mi to sądzić, że przy jakiejś ostro żółtej barwa będzie tak mikroskopijnie inna, że szkoda zachodu. Mam w domu niezamontowany jeszcze pasek led/smd to może upchnę do klosza i zobaczę co wyjdzie. Jak się uda to wyrzeźbię coś customowego.

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak upchniesz leda białego do klosza to wyjdzie różowy...serio :P jeszcze tylko auto przemalować i bedzie komplet:P
    żółty led nic nie zmieni bo szło czerwone to jest takie szkło które puszcza jedynie światło o odpowiednich częstotliwościach...więc światło białe( wszystkie częstotliwości ) przefiltruje na takie czestotliwości światła że w połaczeniu dadzą barwę czerwoną, jak by dobrze pokąbinował jakie fale puszcza a jakie nie itp to może by coś wymyślił albo i nie ale nie jest to proste;/

Podobne wątki

  1. Przerobka Haldexa na Syncro.
    Przez Lukasz.Kow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 09:13
  2. Przeróbka 180 => 225... Na początek..
    Przez barwa73 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 09:42
  3. lampa przednia od anglika przeróbka
    Przez red5555 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 08:10
  4. TT Mk2 amerykańska wersja, jest czego się bać?
    Przez Cezary w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 08:33
  5. Przeróbka FWD na Quattro ?
    Przez jerzy_dabrowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2007, 06:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •