Z ogolnych wykasowano temat wiec przenioslem tutaj ;p mam nadzieje ze nikomu nie bedzie wadzic.

Witam, wiem ze o niektorych rzeczach juz bylo wiele razy ale wiele jest starych i moze juz nie aktualnych, a wiec:

1.Olej - mam zamiar na dniach wymieniac olej, nie wiem co bylo wlane wiec mam zamiar kupic MOTUL 8100 X-CESS 5W40 tak jak duzo ludzi zaleca lub Castrol Magnetic 5W40 ale czytalem ze oleje czesto moga byc podrabiane i lepiej kupic u oficjalnego dystrybutora, a wiec znalazlem i zadzwonilem, dowiedzialem sie ze MOTUL (jak wyzej) kosztuje 210zl (5l)!! potem znalazlem na MOTUL krakow za 134zl a na allegro za 100zl. Wziac ten z allegro czy z krakowa? co o tym sadzicie? Czy nie ma roznicy?

2.1 Drzwi (rozbior i naprawa pstryczka od szyby)
Wczoraj rozebralem drzwi korzystajac ze zdjec ktore byly podane w innych tematach ale okazalo sie, ze sa tak zmajstrowane, ze nie da sie dojsc w zaden sposob do tego pstryczka ;/ ktos ma jakis pomysl? gdyz ktos go wcisna (tak juz kupilem) i mozna tylko zamykac szybe (chodzi o strone pasazera), nie chcialem scinac tej gąbki wiec narazie zostawilem.

2.2 Jak juz chcialem zalozyc drzwi okazalo sie ze nijak nie moge wcisnac tych zatraskow gowmowych od uszczelki od strony zamka, plastik w ktory trzeba wcisnac wygina sie i nie mam pojecia jak to wcisnac ;/

3.Radio, a dokladnie glosnik. Od poczatku jak kupilem samochod nie gral mi glosnik od strony pasazera. Kiedy rozkrecilem drzwi postanowilem go sprawdzic, podlaczylem go do radia u kolegi w samochodzie i okazalo sie ze dziala w 100%, myslalem ze kostka jest spieprzona ale nie. Gdy wsluchalem sie przystawiajac ucho do glosnika okazalo sie, ze DZIALA ale baaaardzo cicho gra. Moje radio troche szwankuje i mam zamiar je wymienic na nowe, czy wiec najprawdopodobniej jest to wina radia?? (oczywiscie sprawdzalem Right i Left w radiu ale nic nie pomagalo w najmniejszym stopniu).