Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 90

Wątek: klima ?

  1. #61
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak zlikwidujesz nieszczelność to po nabiciu będzie wiadomo jak coś będzie nie tak to zciągnie ci czynnik spowrotem. Generalnie bez rozebrania sprężarki ciężko jest określić jej stan poza nieszczelnością
    Syczenie za schowkiem oznaczać może nieszczelny parownik
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #62
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    przy okazji zapytam: do czego jest potencjometr G113? Ponoc on wydaje rozne dziwne dzwieki (jak jest np. zwarcie) i tez sie znajduje za schowkiem.

  3. #63
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    przy okazji zapytam: do czego jest potencjometr G113? Ponoc on wydaje rozne dziwne dzwieki (jak jest np. zwarcie) i tez sie znajduje za schowkiem.

    http://klubtt.pl/forum/topics10/vag-...4,15.htm#10235


  4. #64

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Mam do was pytanko o chłodnicę klimy. Ostatnio padało i nie zauważyłem ale od 2 dni zerkam i chłodnica klima w górnej części prawie na całej długości jest mokra. Normalna chłodnica też minimalnie widziałem dzisiaj była zwilżona na obszarze kilku cm. Rozumiem że jest gdzieś nieszczelna - pytanie co z tym fantem mam zrobić bo chciałbym mieć wszystko tip top a akurat mam zderzak zdjęty. Czy trzeba ją wymontować i zawieźć do jakiegoś magika aby spr gdzie jest nieszczelna i do spawania czy jak z taka rzeczą sobie radzić? Sama klimatyzacja działa i się włacza, jak daje eco to zaczyna inaczej pracować itd.

    Czy na vagu coś może wyjść, jeśli tak to jak to przetestować?

    Jeśli miałbym wymontować tą chłodnicę to muszę rozebrać całą belkę przednią z chłodnicami, wentylatorami czy da się to jakoś przodem wyjąć? Klima mi działa ale to zawilgocenie w górnej części chłodnicy wolałbym jakoś naprawić

  5. #65
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gdybyś miał nieszczelną chłodnicę to na 100% klima by Ci nie działała . To samo z chłodnicą silnika , miałbyś ubytki płynu , problemy z temperaturą i oczywiście widziałbyś parę po otwarciu maski i czuł zapach płynu ...

    Masz jakiekolwiek objawy czy po prostu sugerujesz się tą wilgocią na częściach ??









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #66

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Gdybyś miał nieszczelną chłodnicę to na 100% klima by Ci nie działała . To samo z chłodnicą silnika , miałbyś ubytki płynu , problemy z temperaturą i oczywiście widziałbyś parę po otwarciu maski i czuł zapach płynu ...

    Masz jakiekolwiek objawy czy po prostu sugerujesz się tą wilgocią na częściach ??
    Pozdrawiam
    No właśnie sugeruję się tylko tą wilgocią bo najpierw myślałem, że przez deszcz ale 2 dni temu zwróciłem uwagę że na górze po prawej stronie trochę jest wilgotna chłodnica klimy (nie padało), wczoraj u góry na całej długości a też nie padało (samochód stoi ale go odpalam czasem). Hmm - mam zderzak zrzucony i jeszcze kilka dni tak będzie dlatego się zastanawiam co z tym fantem robić, bo jak coś nie tak to dobrze by było to zrobić póki zderzak zrzucony.

  7. #67
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    To jest woda, czy może jest to tłuste?

  8. #68
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Może być jakieś mikro pęknięcie na chłodnicy płyn nie zauważalnie będzie znikał, z czasem się to powiększy i wtedy będzie widać, na razie bym się tym nie przejmował bardzo.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #69
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Tak dla informacji wszystkich - to NIE jest płyn.

  10. #70

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    To jest woda, czy może jest to tłuste?
    hmm dziś padało więc nic nie sprawdziłem bo była prawie cała mokra. Wyglądało to bardziej na wodę niż coś tłustego ale w poniedziałek to dokładniej sprawdzę. Coś jeszcze mogę sprawdzić co przybliży do dojścia o co może chodzić?

  11. #71
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Nie jest to poprostu skroplona woda ? Jezdzisz z klimatyzacja? Chlodnica ta posiada druga nazwe - skraplacz Po jezdzie z klimatyzacja zawsze kaluza wody pod autem jest

  12. #72
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Lelu, kałuża woda nie jest z tego, błagam jak ktoś nie ma pojęcia to niech lepiej się nie odzywa...

  13. #73
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Lelu, kałuża woda nie jest z tego, błagam jak ktoś nie ma pojęcia to niech lepiej się nie odzywa...
    To moze napisz o co chodzi, a nie tylko sie wywyzszasz

  14. #74
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Kałuża wody pod autem jest z parownika który znajduje się pod deską rozdzielczą i to z niego bierze się zimno w kabinie. Pod parownikiem jest ociekacz, z którego odpływ jest pod auto. Nie ma co drążyć tematu, napisałem na samym początku to co najważniejsze.

  15. #75

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Górny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    58
    Hmm powracając do sprawy klimy mojej:

    1. To co jest mokre to jest bardziej woda niż coś tłustego. Rano była cała góra mokra jak na zdjęciu - po południu część się wysuszyło i została połowa tego co rano mokre. Zobaczę jutro jeszcze czy coś się zmieni bo zabezpieczyłem to przed wodą.

    2. Klima jednak się raczej nie włącza. Wcześniej myślałem, że jest ok bo dosyć zimne leciało ale też ogólnie było zimno i nie porównywałem ze zwykłym nawiewem. Dzisiaj sprawdzałem nawiew/klima i różnicy albo nie ma albo jest niewielka jeśli chodzi o chłodzenie.

    3. Wentylatory się nie włączają (ani jeden ani drugi) - samochód zarówno zapalony jak i na samej stacyjce i nic wentylatory nie rusza.
    Jak daję max chłodzenie to czuję się jakby startował samolot ale wentylatory ani rusz.
    Teraz pytanie czy coś jest zwalone, czy klima nie jest napełniona czy inna rzecz włącznie z dziurą w chłodnicy. Pewnie pojadę do kogoś z tym ale wolałbym się najpierw upewnić aby mi nie wymieniał pół auta niepotrzebnie jak to mają w zwyczaju mechanicy.

    4. Wagiem sprawdzałem dzisiaj kilka razy auto i dziwnie to wygląda. Pojawiają się jakieś błędy, jak je skasuję to odczyt jest czysty.
    Po jakimś czasie sprawdzam znowu i znowu coś wskoczy. Nie widać tam logiki i powtarzalności.
    Nazwa:  IMG_1756.jpg
Wyświetleń: 74
Rozmiar:  101.1 KB

    Tutaj zrzuty błędów - na 3 screenie wyskoczyło tego sporo na chwilę ale tylko raz i więcej po skasowaniu się nie pojawiło. Reszta ze screenów częściej się pojawiała bo badałem to wiele razy.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

Podobne wątki

  1. Klima
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 03:33
  2. klima nima
    Przez victorek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 13:45
  3. Uszkodzona klima
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 15:26
  4. tt - problem z klima?????
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:22
  5. Klima
    Przez Missiek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 11:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •