Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 90

Wątek: klima ?

  1. #46

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73

    Re: kradzież TT

    Cytat Zamieszczone przez iceboy
    A mnie gostek z Dąbrowy Górniczej kiedyś przestrzegał, ze jakbym w DG postawił autko w niestrzezonym miejscu to z pewnością go stracę. Nie próbowałem, więc nie wiem na ile to prawda. Byłem tam 1 raz w życiu, ale mając to na uwadze, nie spuściłem auta z oczu.
    Jak to zaprzyjaźniony mój mechanik powiedział: teraz to te wszystkie alarmy i inne "bajery" są podpięte pod komputerem i przez to byle laik znający się na komputerze i mający właściwy sprzęt w kilkanaście sekund może nam z autem odjechać... Heh i potem polecił mi założenie alarmu niefabrycznego, niepodpinanego pod komputer tylko odblokowywanego przez naciśniecie czegoś itd... nawet blokada skrzyni biegów to słabe zabezpieczenie bo wystarczy odpowiednią dawką zimna potraktować to żelastwo i pęka jak szkło...

  2. #47
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez iceboy
    Ja nie zamykam. Z powodów jak wyżej. Zresztą, kto by o tym myślał, za każdym razem opuszczając auto. Chyba niewykonalne.
    Mi zamykanie klapki weszlo w nawyk, robie to automatycznie niezauwazajc tego faktu Podobnie z reszta z zapinaniem pasow.

    Cytat Zamieszczone przez Ankus
    ale w centrum K-wic heh no ciężko w biały dzień coś ukraść.
    Powiem Ci, ze ludzie boja sie zareagowac, wola "nie widziec" niz miec potem problemy, chociazby byc swiadkiem i byc ciaganym na policje przez dwa lata. Zlodzieje kradna w bialy dzien przy ludziach.

  3. #48

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarnula
    Posty
    73
    Heh wiem, ale co się dziwić... ludzie chcą mieć święty spokój!! Tak po za tym dobry złodziej na pewno ma jakiś tekst na poczekaniu: oh zatrzasły mi się klucze itd itp.

    Ale mały OT się zrobił;] - z tematu o klimie przeszło na temat kradzieży;]

  4. #49

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Kwidzyn/Nottingham
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    Powiem Ci, ze ludzie boja sie zareagowac, wola "nie widziec" niz miec potem problemy, chociazby byc swiadkiem i byc ciaganym na policje przez dwa lata. Zlodzieje kradna w bialy dzien przy ludziach.
    To jest święta prawda teraz nie pamiętam w jakim programie to było bo z parę lat temu to widziałem, ukryli kamerę i w biały dzień 2 gości próbowało się do jakiegoś tam samochodu dostać było to przy dość ruchliwej ulicy zrobione, ludzie sobie szli i nawet dobrze nie spoglądali w stronę tych gości.
    A w samochodzie wył alarm kierunkowskazy migały a do tego ci 2 goście byli z kijami czy czymś takim nie pamiętam dokładnie, wywalili szybę i tam się niby z czymś szarpali w środku po kilku minutach dopiero ktoś po policję w ogóle zadzwonił ale uwagi im absolutnie nikt nie zwrócił.
    Poza tym prawdziwe włamanie przecież tak nie wygląda podchodzą z jakimś prętem wygiętym i wsadzają go przez szybę czy klamkę zależnie od modelu ciągną za cięgno wewnątrz drzwi i samochód otwarty trwa to około 2 sekundy i zawsze tak stają że nikt nawet nie widzi co robią wygląda to jak by kluczyk wsadzali do drzwi tylko otwiera się tym szybciej niż kluczykiem
    Alarmy nie służą do zabezpieczenia samochodu tylko do poprawy nastroju właściciela.
    Teoretycznie najlepsze jest AC ale też nie zawsze bo np Wais raz w swojej audycji poruszał problem właśnie AC zadzwonił do niego gość któremu skradziono auto i mimo że płacił AC nie otrzymał żadnych pieniędzy od ubezpieczyciela a dlaczego?
    Bo jak ubezpieczyciel stwierdził właściciel sam oddał sam kluczyk złodziejowi co jest podstawą do nie wypłacania żadnej kasy.
    Tyle że właściciel opisał ładnie całą sytuację i wyglądało to tak że paru gości z kijami bejsbolowymi go napadło i kazali mu oddać klucze a on długo nie myśląc je dał po co ma zostać pobity skoro ma ubezpieczone auto no ale pomylił się jednak
    Nie pamiętam dokładnie jaki to był ubezpieczyciel więc nie będę pisał żeby nie oczerniać bezpodstawnie.
    Jak samochód ma być "skrojony" to będzie choćby miał na lawecie odjechać.

  5. #50

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Cytat Zamieszczone przez Ankus
    Ja sie staram zamykać tą klapke, ale w zasadzie auto jest rzadko skazane na dogłębną analizę przez złodzieja... praktycznie jest cały czas w garażu... pod pracą też raczej złodziej miałby trudno... no chyba że jak jadę coś załatwiać na mieście czy coś... ale w centrum K-wic heh no ciężko w biały dzień coś ukraść. Co chwila jakiś komisariat, patrol...
    oj stary....... uwierz że z pod głównej komendy policji w szczecinie 3 lata temu koles za...bał peugota 406 a dzien później z pod tego samego komisariatu z innego peugota tyle ze nowszego gościu wyją radio rozbijając szybę to tak jak z tą reklamą "nie dla idiotów" ale to wszystko nic bo tam jest oczywiście monitorink i co kumpel wyszedł na 15 min z samochodu a my rejestrowaliśmy sie w hotelu recepci dobrze ze wyjełem torbę bo kierowca już nie ani kasy ani dokumentów ani ubran i co po jakimś czasie kumpel dostał papierek ze nie wykryli sprawców więc jak to w tej reklamie u niemców "jedz do polski twój samochód już tam jest" takie realia panowie
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #51

    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Południe
    Posty
    56
    Cholera mnie brała dzisiaj jak próbowałem wyciągnąć radyjko. Zrobiłem takie same wyjmaki, z rgubszej blachy by się nie zgieło i nic. Wkładam i nie da się wyciągnąć, nawet nie ma za co złapać. Próbowałem za kieszeń od radia, ale nic nie daje:/ a jak zobaczyłem ile trzeba deski rozdzielczej ściągnąć by się dostać to radia, to podziekowałem:/

  7. #52
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez bikemc
    nawet nie ma za co złapać
    bo za radio nie łapiesz,pociągasz wyjmakami jak już je zahaczysz
    P.S dlaczego to w temacie klima

  8. #53

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    Cytat Zamieszczone przez bikemc
    nawet nie ma za co złapać
    bo za radio nie łapiesz,pociągasz wyjmakami jak już je zahaczysz
    P.S dlaczego to w temacie klima
    mozna zadac pytanie , czemu o kradziezy auta w temacie "klima"??
    Widze ze co drugi temat rozlazi sie i powoduje bajzel. Cos trzeba z tym robic, jedyny sposob to kasowanie wiadomosci nic nie wnoszacych do tematu i po wyczerpaniu tematu ,jego zamykanie.
    Jezeli wszyscy sa za to mysle ze nalezy nad tym pracowac.
    Co o tym myśli Zarząd forum?
    TTC Quattro
    GG 1539752

  9. #54

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    STARY TEMAT - NOWY PROBLEM

    było wszystko cacy
    postał troche (pare h na słońcu), włączam klime - było gorąco więc auto dało 4-5 KRESEK nawiewu i zaczęło coś warczeć. :/ - (nie to co poprzednio) - coś z prawej strony (od pasażera)..

    druga sprawa - to jak silnik JUZ sie nagrzeje do 110 C (po bucie) - to wiatrak przy chłodnicy strasznie hałasuje - tak ma byc ?

    Uhhh dawno nic z nim nie było ale na lato wróciły mu humory :/

  10. #55
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli chodzi o nabijanie klimy to warto najpierw sprawdzic jej szczelność nabijając ją zwykłym gazem pod wysokim ciśnieniem Zwykla aparatura nabijająca nie jest w stanie wychwycić mikrorozszczelnień jestem tego przykładem. Nie dawno nabiłem klimę, wszystko wydawało się ok ale po dwóch tyg. klima znowu pusta. Okazało się że uszczelki na łączeniach leciutko popuściły. Koszt uszczelek w ASO to 8zł ale po co dwa razy nabijać klime.Nabicie w zależności od regionu i firmy waha się w przedziale 150-200zł więc kalkulacja jest prosta

  11. #56
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    tzn. procedura jest chyba taka, ze pierw wpuszczaja taki barwnik, czekaja 10 minut i swieca lampa UV i patrza specjalnymi okularami czy nie ma nieszczelnosci - jezeli ok to nabijaja.

  12. #57

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    no dobra - a co z moimi dźwiękami ?

  13. #58
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wysłany: Dzisiaj 15:39


    --------------------------------------------------------------------------------

    no dobra - a co z moimi dźwiękami

    To jest warczenie czy syczenie tak jak by się coś przetaczało za schowkiem pasarzera

  14. #59

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    dokładnie za schowkiem warkot raczej (mozna powiedziec nawet ze burczenie?)
    na pewno nie syczenie.

  15. #60

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    To ja tez sie podkleje do tematu, moja klima jezdzila bez gazu jakies 3 miechy, czy jest mozliwe sprawdzenie czy sprezarce nic nie jest zanim nabije? Bo jesli tak to szkoda kasy na czynnik.

Podobne wątki

  1. Klima
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 03:33
  2. klima nima
    Przez victorek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 13:45
  3. Uszkodzona klima
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 15:26
  4. tt - problem z klima?????
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:22
  5. Klima
    Przez Missiek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 11:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •