Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 90

Wątek: klima ?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53

    klima ?

    mam taki problem - cos mi stuka <jak w traktorze> - nie jest to silnik <chyba>
    jak jest wlaczona klimatyzacja to BARDZO cos stuka - slychac mocno w srodku, na zewnatrz - prawie w ogole.
    zjawisko wystepuje po jakims czasie dopiero - kolo 5 miunt.
    czy ktos cos takiego mial ?
    Z gory dzieki za pomoc.

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    to tak jak u mnie.. tyle ze u mnie TYLKO przy wlaczonej klimie i nie stuka lecz KLEKOCZE najprawdopodobniej lozysko na klimie..
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    apropos klimy, to czy to normalne, ze w takie upalne dni jak ostatnio (35 st C) autko (pozostawione na sloncu) nie moze sobie poradzic z wyziebieniem wnetrza? U mnie mimo ze przez 40 min bylo na maxa ustawione LO wciaz w srodku bylo na tyle cieplo, ze moja koszula przyklejala sie do fotela Mam wrazenie ze klima chlodzi ale nie tak jak powinna W innych samochodach mam wrazenie ze jest chlodniej. (przypomne, ze w zimie z kolei nie moge dogrzac wnetrza - powietrze leci w srednio cieple,a powinno byc po rozgrzaniu silnika w pozycji HI gorace)

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    No to pewnie musisz nabic klime u mnie chlodzi w kazdej sytuacji tak ze jak przylozysz reke do nawiewu to wieje wrecz mnoznie !! czesto zostawiam swoja TT na sloncu na jakies 2,3 godzinki .. na dodatek jest czarna. jakbym do niej od razu wsiadl to bym sie upiekl-wiec otwieram autko ,zapalam, wlaczam klime na maxxx czekam 2,3 minutki i wsiadam do schlodzonej TT a to ze koszulka CI sie przykleja do fotela to inna bajka... tak zawsze bedzie gdyz skora to skora.. na dodatek w TT niejest wentylowana... w mercedesach np jest wygodniej rozwiazane.. skora niejest taka gladka, jest "dziurkowana" i czesto ma funkcje chlodzenia
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    U mnie tez chlodzi jak szalona ..Nie pamietam kiedy na max ustawiilem...
    Co do wietrzenia auta to za pomoca VAG-a zrobilem sobie otwieranie szyb z pilota , nie jestem pewien czy w europejskiej wersji funkcja ta nie jest wlaczona w standardzie...
    Heh fotele z funkcja chlodzenia , fajna sprawa tylko wszystko to sa dla mnie zbedne kilogramy...


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Tez mam otwieranie szyb z pilota (seryjne) Teraz bede sie bral za zmiane lozyska na agregacie, czyszczenie klimy i nabicie Jednak bez klimy w czarnej TT nie daloby sie jezdzic
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  7. #7
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    moje TT mialo troszke uszkdozona chlodnice i kupilem nowa (uzywana). Zostala przy okazji nabita klima. Okazalo sie ze nie dzialal jeden wiatrak i o malo mi to wszytsko nie "wybuchlo" W ASO bylo podejrzenie ze mogla sie rozszczelnic ale uznali ze sie nic nie stalo i dobili jeszcze ile sie dalo (bylo to na jesieni). Z tego co widze to chyba jednak jest nieszczelna. Chlodzi ale marnie W wolnej chwili podjade do firmy, ktora sie zajmuje klimatyzacjami i sprawdza mi szczelnosc.

  8. #8
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    no to tak...

    1) klekotanie slyszalne po włączeniu klimy to niestety pierwsze oznaki padania sprężarki klimatyzacji, a konkretniej lozska w sprzęgle w tejże sprężarce. ale poneiważ sprężarka jest nierozbieralna, to czeka Cie wymiana calej spręzarki na pocieszenie - dopóki Cie to klekotanie nie wkurza na maxa i jestes w stanie zatkać sobie na nie uszy, to możesz z tym jezdzic

    u mnie tez klekocze, ale klekocze juz rok i na razie jezdze z tym. a zaczelo klekotac, jak sobie postanowilem.... umyc silniczek! nigdy tego nie róbcie, a przynajmniej zakryjcie sprężarke jak juz robicie

    2) na pogorszone chłodzenie - jedyna rada - nabicie i odgrzybienie calego uklady aaa no i oczywiscie nowy filtr kabinowy (wymiana samemu w 2 min pod przednią szybą od str. pasażera od komory silnika)
    Pozdrawiam!
    Pajak

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    dzis bylem na nabijaniu klimy,nabita.. wkladamy termometr w nawiew wlanczamy,i bez roznicy uklad szczelny(spawdzone) wszystko zaladowane do pelna itp itd... domyslam sie ze cos padlo w sprezarce, tylko co??? ile kosztuje nowa ma ktos takie informacje?? i czy mogla pasc sprezarka dlatego ze przez jakis czas nie bylo gazu??(czas blizej nie okreslony, bo niewiem ile poprzedni wlasciciel jezdzil bez....

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    jezeli klima sobie nie radzi z wychlodzeniem to trzeba tez sprawdzic czy nie jest zasyfiona chlodnica, gdy chlodnica jest bardzo pozatykana to bedzie slaby przeplyw powietrza i uklad straci wydajnosc

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50
    No i stało się :/ padła mi sprężarka klimy.... chyba złużycie materiału, albo jakaś nieszczelność i mi gaz mógł zwiac a co za tym idzie jakoś się mogła zatrzeć...

    zobaczymy ile to bedzie kosztowało...

    jako że "naprawy chodzą parami" to jeszcze mi się zaczyna sprzęgło ślizgać.

    pozdro

  12. #12
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Wspolczuje Proszę - poinformuj tu na wątku po naprawie jakie były koszta i ewentualne problemy z wykonaniem naprawy (lub inne spostrzeżenia).

    Interesuje mnie to, bo wiem że niebawem czeka mnie to samo
    Pozdrawiam!
    Pajak

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    PAJAK nie jestes sam niedlugo u mnie tez trzeba bedzie pomyslec o zmianie sprezarki jestem tylko ciekawy czy jak sie jezdzi z taka"zepsuta"klima (jak klekocze) to czy jest ryzyko ze co innego sie zepsuje
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Londyn
    Posty
    75
    koszta sprezarki sa rzone uzywana kupi sie juz za 400zl,ale lepiej dolozyc i za 1000zl kupic nowa... u mnie wczoraj byl spec odnosnie mojej klimy, i stwierdzil ze nie ma napiecia na kompresor, i dlatego nie dzialoa, tylko czemu nie ma nie wie bo nie jest elektrykiem, bezpieczniki sa wporzadku itp...wiec teraz musze szukac elektryka, czy ktos wie czy sterownik od klimy wysyla jakis sygnal do kompa a zalaczeniu wylaczeniu?? chodzi mi o zwiekszanie sie obrotow po wlaczeniu klimy, bo wlanczam u siebie klime i obroty sie zmieniaja,i ciekawi mnie czy to sam komputer zmienia, czy obciazenie na pasku ktore sie pojawia?? i tez samo zalaczenie klimy, np w lagunie kuzyna, w momencie zalaczenia klimy slychac takie klasniecie w okolicach kompresora, zapewne to sprzeglo klimy, tylko czy w TTkach tez to slychac??

  15. #15
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez solina
    koszta sprezarki sa rzone uzywana kupi sie juz za 400zl,ale lepiej dolozyc i za 1000zl kupic nowa... u mnie wczoraj byl spec odnosnie mojej klimy, i stwierdzil ze nie ma napiecia na kompresor, i dlatego nie dzialoa, tylko czemu nie ma nie wie bo nie jest elektrykiem, bezpieczniki sa wporzadku itp...wiec teraz musze szukac elektryka, czy ktos wie czy sterownik od klimy wysyla jakis sygnal do kompa a zalaczeniu wylaczeniu?? chodzi mi o zwiekszanie sie obrotow po wlaczeniu klimy, bo wlanczam u siebie klime i obroty sie zmieniaja,i ciekawi mnie czy to sam komputer zmienia, czy obciazenie na pasku ktore sie pojawia?? i tez samo zalaczenie klimy, np w lagunie kuzyna, w momencie zalaczenia klimy slychac takie klasniecie w okolicach kompresora, zapewne to sprzeglo klimy, tylko czy w TTkach tez to slychac??
    Tak to "klaśniecie" to sprzeglo klimy i u mnie w TTce tez to slychac. Od tego momentu (gdy sprzeglo zapięło klime zaczyna sie to terkotanie kompresora o którym była mowa wyżej na tym wątku. (Terkotanie to zapewne zużyte lozysko kompresora, albo brak smaru w nim).

    [ Dodano: Pią Lip 13, 2007 11:19 am ]
    Solina - jeszcze jedno. Otóżw TTce jest taki przycisk "econ". Jak sie go wcisnie to on wlasnie wyłącza sprężarke (czyli klime) i nawiewy dzialają tylko jako zwykłe nawiewy - dmuchają powietrzem o temperaturze otoczenia. U Ciebie jest taka sytuacja jakby ten przycisk byl na stałe włączony (co oczywiscie fizycznie jest niemozliwe - ale moze wlasnie tu trzeba szukac przyczyny?)
    Pozdrawiam!
    Pajak

Podobne wątki

  1. Klima
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 03:33
  2. klima nima
    Przez victorek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 13:45
  3. Uszkodzona klima
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2016, 15:26
  4. tt - problem z klima?????
    Przez sveden76 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:22
  5. Klima
    Przez Missiek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 11:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •