Cytat Zamieszczone przez solina
koszta sprezarki sa rzone uzywana kupi sie juz za 400zl,ale lepiej dolozyc i za 1000zl kupic nowa... u mnie wczoraj byl spec odnosnie mojej klimy, i stwierdzil ze nie ma napiecia na kompresor, i dlatego nie dzialoa, tylko czemu nie ma nie wie bo nie jest elektrykiem, bezpieczniki sa wporzadku itp...wiec teraz musze szukac elektryka, czy ktos wie czy sterownik od klimy wysyla jakis sygnal do kompa a zalaczeniu wylaczeniu?? chodzi mi o zwiekszanie sie obrotow po wlaczeniu klimy, bo wlanczam u siebie klime i obroty sie zmieniaja,i ciekawi mnie czy to sam komputer zmienia, czy obciazenie na pasku ktore sie pojawia?? i tez samo zalaczenie klimy, np w lagunie kuzyna, w momencie zalaczenia klimy slychac takie klasniecie w okolicach kompresora, zapewne to sprzeglo klimy, tylko czy w TTkach tez to slychac??
Tak to "klaśniecie" to sprzeglo klimy i u mnie w TTce tez to slychac. Od tego momentu (gdy sprzeglo zapięło klime zaczyna sie to terkotanie kompresora o którym była mowa wyżej na tym wątku. (Terkotanie to zapewne zużyte lozysko kompresora, albo brak smaru w nim).

[ Dodano: Pią Lip 13, 2007 11:19 am ]
Solina - jeszcze jedno. Otóżw TTce jest taki przycisk "econ". Jak sie go wcisnie to on wlasnie wyłącza sprężarke (czyli klime) i nawiewy dzialają tylko jako zwykłe nawiewy - dmuchają powietrzem o temperaturze otoczenia. U Ciebie jest taka sytuacja jakby ten przycisk byl na stałe włączony (co oczywiscie fizycznie jest niemozliwe - ale moze wlasnie tu trzeba szukac przyczyny?)