Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Przebieg w TT 8N

  1. #1
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668

    Przebieg w TT 8N

    Cześć.
    Jestem coraz bliżej zakupu TT 8N 225
    Przerzuciłem już wiele egzemplarzy niczym gnój z obornika... i większość to faktycznie gnój. Ostatnie co mi pozostało to weryfikacja przebiegu. TT z okolic 2000 roku jaki powinno mieć przebieg? okolice 200 tyś? czy ilości typu 150- 160 tyś to bajki i odrazu wiadomo, że ściema?
    Jak jest u was w autach?

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Rok 2000 przebieg niecałe 120 tys. Przebieg sprawdzony i potwierdzony przez ASO. Nie powiedziane, że auto MUSI mieć 200 tys. szczególnie, że TT to ciężarówka raczej nie jest
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Różne samochody, mające różnych właścicieli, którzy używali aut w różny sposób, mogą mieć przy tym samym roczniku znacznie różniące się przebiegi. Każdy przebieg jest do przyjęcia, zwrócić należy uwagę na wyeksploatowanie elementów, zwłaszcza wnętrza. Jeżeli auto ma wg właściciela przebieg 150000km, a skóra na gałce zmiany biegów jest przetarta do plastiku, kierownica wyślizgana błyszczy się jakby ktoś ją polerował i fotele mają poprzecierane dziury to wiadomo że coś jest nie tak. Poza tym warto sprawdzić dokumentację auta, zdarzają się takie komedie że ktoś daje Ci do wglądu książkę serwisową z kraju pochodzenia auta, w której przy ostatnim wpisie przebieg jest większy niż aktualny Z tego co wiem to istnieje też możliwość sprawdzenia przebiegu auta w serwisie autoryzowanym po nr VIN. Powodzenia w poszukiwaniu!

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Różne samochody, mające różnych właścicieli, którzy używali aut w różny sposób, mogą mieć przy tym samym roczniku znacznie różniące się przebiegi. Każdy przebieg jest do przyjęcia, zwrócić należy uwagę na wyeksploatowanie elementów, zwłaszcza wnętrza. Jeżeli auto ma wg właściciela przebieg 150000km, a skóra na gałce zmiany biegów jest przetarta do plastiku, kierownica wyślizgana błyszczy się jakby ktoś ją polerował i fotele mają poprzecierane dziury to wiadomo że coś jest nie tak. Poza tym warto sprawdzić dokumentację auta, zdarzają się takie komedie że ktoś daje Ci do wglądu książkę serwisową z kraju pochodzenia auta, w której przy ostatnim wpisie przebieg jest większy niż aktualny Z tego co wiem to istnieje też możliwość sprawdzenia przebiegu auta w serwisie autoryzowanym po nr VIN. Powodzenia w poszukiwaniu!
    Dokładnie dla mnie najmilsze jest to, że już kilka razy różni ludzie się dziwili, że to jest samochód z 2000 roku przeważnie reakcja: co?! o_O ja myślałem / am, że to z 2008 Pomijam fakt, że jestem masakrycznie pedantyczny jeśli chodzi o auto i czyszczenie
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #5
    Awatar Piciu
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Swarzędz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Arrow Grey
    Posty
    97
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    że jestem masakrycznie pedantyczny jeśli chodzi o auto i czyszczenie
    Ja również. Zawsze szukam aut z wiarygodną przesłością, małym przebiegiem i zadbanych. Za to płacę więcej, niż średnia dla porównywalnych aut z danego rocznika. Ale mam to w dupie.
    Mojemu TupTusiowi w weekend stuknęło właśnie (zaledwie!) 58 tys km... Powodzenia w poszukiwaniach!
    Piciu

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w de 3 latki potrafią miec już po 2 tys a nawet i 2x tyle więc przebieg auta może byc od 58 tys do 400-500 tys

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Rocznik 99 przebieg 133 tys.

  8. #8
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Ok, zapytam jeszcze tak. Czy przebieg (faktyczny) w okolicach 200tyś, jeśli TT było użytkowane przez człowieka inteligentnego.. jest przebiegiem dużym? małym?
    Pytam bo gdy mialem silnik 4,2l z przebiegiem 200 tyś (mialem książke serwisową i serwisowałem) to wiedziałem... ze silnik sie właśnie skończył docierać
    Ale 1,8.... ? Zaś ten 1,8 śmiga na oleju full syntetycznym ponoć bez ubytków (czyli coś cieżko mi uwierzyć)

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    200 tys jak użytkowane z głową to nic nie będzie, a jak auto było użytkowane przez rzeźnika to je zajeździ i po 10 tysiącach więc dużo zależy jak kto je użytkował

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No cóż 200 tyś to już duży przebieg nie mniej jednak wolałbym taki ale zadbany i serwisowany bez oszczędności niż składany na sztukę i na szybko po dzwonie z przebiegiem 100tyś

    Jeśli masz na oku auto z dużym przebiegiem to dodatkowo kompresję poza wszystkimi standardowymi testami .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no warto zmierzyć, lecz trzeba mieć nasadkę o małej średnicy bo ja zmierzyłem kompresję ale tylko porównawczo z innymi cylindrami bo manometr miał za grubą końcówkę i nie dało się jej przytknąć do otworu po świecy tylko do takiej gardzieli a wyniki wtedy bedą zaniżone bo inny stopień sprężania się wtedy zrobi;/
    a tak na marginesie to po 200 tys jak jeżdżone z głową na dobrych olejach to gładzie powinny być ok widywałem silniki po 150 gdzie było widac ryski po honowaniu ale nie wiem jak jest w 1.8t;/

  12. #12
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    no ale do pomiaru kompresji to musiałbym facetowi ściągać cewki i świece... no nie? wątpię ze bedzie zadowolony z takiej propozycji ja sprzedając i nie majac nic do ukrycia bym sie nie zgodził- co mi jakiś cap bedzie w aucie grzebał.
    Czy jest jakiś inny sposób? Generalnie to mam komputer zVażenia auta. Prawdopodobnie jutro jadę podejmować decyzję. Jeżeli nie wybije błędu... to w środę będę na waszym forum.... pełną gębą.

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no kompresji nie zmierzysz innym sposobem niż tym miernikiem;/ i żaden czujnik nie będzie wstanie podać żadnych wartości które powiedzą coś o zużyciu silnika, mało tego może być dolane jakieś ustrojstwo do oleju że i nawet kompresja będzie poprawna a silnik może się zatrzeć;/ kolega ze szkoły dolał doktora i po 300km silnik się zatarł:P hmm jak coś to przepraszam za marną zachętę kupna używanego auta ale niestety ryzyko jest zawsze;/

  14. #14
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    U mnie 2001 i 150 tys. km. Co nie zmienia faktu, że niektórzy robią takie przebiegi osobówkami w 2 lata
    Najgorsze jest to, że po 10 latach niektóre cofają się w czasie o 5 lat... Niemiec zrobi korektę, żeby sprzedać drożej Turkowi, Turek zrobi korektę, żeby Polak w komisie był zadowolony. Na koniec Polak robi korektę, żeby inny Polak myślał, że jak wyda 10 tys. więcej na samochód, będzie jeździł nówką Na koniec zrobią fikcyjną książkę i interes się kręci. Nie patrz na licznik, bo większość była kręcona, kieruj się stanem. Możesz kupić TT z przebiegiem i 300 tys. i będzie lepiej/dłużej jeździć niż ta z przebiegiem "100 tys."

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Ja mam 1999r i przebiej 195 tys. km, ale w środeczku wygląda jak nówka

Podobne wątki

  1. Nie dziala podświetlenie FIS ani przebieg tylko kontrolki
    Przez paulvanjankes w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 18:03
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 17:50
  3. Jak sprawdzić oryginalny przebieg
    Przez karodan w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 10:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •