Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: TT 225 Chipowanie na odpiętym Quattro z hamownia na jedna oś

  1. #1
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668

    TT 225 Chipowanie na odpiętym Quattro z hamownia na jedna oś

    Witam!
    Rośnie moje zainteresowanie programem do 225Q. W tej chwili mocno teoretyzuje, szukam kogoś kto zrobi to w miare tanio i dobrze.
    Dostałem namiar na firme pod Wrocławiem, byłem przekonany, że skoro robili już ponoć 225Q to maja hamownie 4x4. Myliłem się.
    Pan zapewnia mnie, że mogą zrobić chip, potrwa to do 4godzin a napęd quattro odepną na czas hamowania przed chipem i po chipie a na koniec podepną spowrotem.
    Słyszałem o tym, że ponoć Q można odpiąć za pomocą jakiejś kostki.... ale czy hamowanie tak auta ma jakiś sens?
    Dodam, że koszt usługi to jedyne 1000zł w tym dwa razy hamowanie, przed i po.
    Co wy na to?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hamowanie ma sens lecz sądzę iż dostaniesz wgranego gotowca który może będzie pasował a być może będzie prowadził do niszczenia silnika;/ żeby stroić auto to najpierw trzeba porobić logi sprawdzić czy jest sprawne itp a nie tylko wjechać na rolki wgrać jakiś program sprawdzić ile to dało i skasować 1000zł

  3. #3
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Logi zrobie sobie sam

  4. #4
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    czyli co do hamowni to można hamować jedną oś a wynik będzie taki jak bez odpięcia Q ?

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to spoko, ale mimo wszystko to tuner powinien się zainteresować czy auto jest sprawne i zdrowe, a te 300km wpisane w profilu to cel? plan? czy tak po prostu jest 300:P

    ---------- Post dodany o 16:00 ---------- Poprzedni post z 12:45 ----------

    odnośnie hamowni na jedną oś to jak ktoś dobrze doda masy wirujące straty itp to będzie to porównywalne gdyby hamować na 4 koła

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    czyli co do hamowni to można hamować jedną oś a wynik będzie taki jak bez odpięcia Q ?
    Teoretycznie wynik powinien by podobny jeśli uwzglęgni sie trochę mniejsze opory (inne niż w przypadku napędu rozłozonego na cztery koła).
    Jednak z tego co czytałem na którymś z forum (wypowiedź człowieka z firmy Haldex) to hamowanie auta z odpietą wtyczką lub wyjętym bezpiecznikiem, jest dla sprzęgła Haldex nie zdrowe i może prowadzi do jego uszkodzenia. Chodziło tam głównie o to że bez zasilania pompa oleju nie pracuje i brak jest smarowania.

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to skoro nie pracuje to i smarowanie jej nie potrzebne:P

  8. #8
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Paweł te 300KM to z mojej Audi A8 4,2 ma 300 kuca (sprzedałem pare dni temu) a na TT wciąż poluje, pytam czysto teoretycznie- tak jak pisałem w tytule.
    Wygląda to tak, że TT kupuje na 100% szukam dobrego egzemplarza... zwiedzam... a forum znam już na pamieć Wydaje mi się że z waszą pomocą uda mi sie kupić to co chce Chce 225 i program na 240- 250KM. Wiecej robić nie chce. Uważam że 225 koni nie zrobi szału... bo do mocy sie przyzwyczaiłem. Chodzi mi jeszcze po głowie zakup audi s8 w manualu (5,4s- do 100km/h) Miałem okazje troche takim jeździć i gniecie suty. Tyle tylko, że a8 mi się znudziło.
    Co do tematu, wyczytałem na innych forach, że na krótki odcinkach można odpiąć Q i nie będzie to szkodziło. Ale to też moga być forumowe gdybania, które moga jedynie wprowadzić w błąd.

  9. #9
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    myślę, że jednak zdziwisz się przesiadając się z sedana na coupe i pomimo mniejszej mocy poczujesz się na pewno bardziej sportowo.

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    myślę, że jednak zdziwisz się przesiadając się z sedana na coupe i pomimo mniejszej mocy poczujesz się na pewno bardziej sportowo.
    Popieram i uważam, że nawet samo 225 może mieć większego kopa niż Twoja a8 4.2 300

  11. #11
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Przecież wolnossące 4.2 V8 nie jedzie. Jeszcze jak dochodzi Torsen i quattro to już wogóle straszna jest porażka. Te silniki z reguły nie trzymają seryjnych parameterów i moje 330xd robi z tego auta wiatrak. Oczywiście jak ktoś trzepie dużo tras, to owszem auto jest bardzo przyjemne do połykanie km.
    Co do hamowania Q jako ośki, to po to są rolki na 4 łapy by z nich korzystać. Wynik moze być różny, zaleznie od obsługującego hamownie, ale straty bedą z dupy :/
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #12
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Ja nie twierdze ze 4,2 quattro to formula1
    Wasze teorie ze nie jedzie to tylko dlatego ze to automat. S8 majac tylko 40 lub 50 koni wiecej (zalezy od rocznika) w stosunku do normalnej 4,2 jest jak rakieta, ciezka do pobicia na swiatlach. Ma katalogowo 5,4 do sety lub 5,5 i naprawde tyle ma. Jezdzilem, testowalem- wiem.
    Zas na autmacie ma 6,9 (tym 5 biegowym jaki mialem) Moj ze stoperem w rece mial 7,0-7,1. Mialem ja prawie rok (czesto zmieniam autka) i tylko jeden facet dal mi maercedesem do wiwatu, aczkolwiek z tt nie jechalem. Nie bylem na hamowni, wynik mi wystarczy. Sprawdzcie wasze TT czy mają 6,6 jak katalog pisze. Bo jak wam wyjdzie 7 to mialbym tym ociezalym 4,2 szanse. Pomijajac.... ze tam sie jedzie w limuzynie, z telewiozrem i milionem bajerow Często te starsze 4,2 sa mocno zaniedbane i faktycznie sa ociezałe ospałe itp. Kolega mial identyczna jak moja... ale mu na stoprze wychodzilo 9 sekund a palilo tyle samo wygladalo tak samo. Ja a8 zrobilem sporo kilemtrow po zadabaniu o techeniczne sprawy nie moglem nigdy powiedziec o nim zlego slowa. No i od 100 -200 to tt 225 na bank bym oblecial nie mowiąc od 200 - 270 (bo tyle na lpg wykrecilem). I to 330xd tez (pozatym w jakiej budzie? w e46? czy e90?. Z e46 to moglbys sobie pomarzyc, bo taka oblecialem tylko ze w kombi, no z e90 szans bym nie mial)Pozatym tak sie sklada ze wlasnie zrezygnowalem z tego auta bo chce miec TT wiec... nie podniecajcie sie zbytnio- jestem po waszej stronie.
    Wiem ze tam sie poczuje sportowo....mialem inne sportowe autka wiem jakie to uczucia Kiedyś kiedyś mialem audi coupe, honde crx, volvo c70 t5... wiem jak sie lata sportowymi.
    Ostatnio edytowane przez Limbo ; 28-03-2011 o 19:09

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Ja a8 zrobilem sporo kilemtrow po zadabaniu o techeniczne sprawy nie moglem nigdy powiedziec o nim zlego slowa. No i od 100 -200 to tt 225 na bank bym oblecial nie mowiąc od 200 - 270 (bo tyle na lpg wykrecilem). I to 330xd tez
    Chyba żartujesz, fakt 225 pewnie byś porobił z racji większej pojemności i silnika, ale 330 wątpie w to.

  14. #14
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    pisalem zalezy w jakiej budzie.
    330xd tak sie sklada ze w e46 ma moj kolega w kombi i to w tej po lifcie czyli 190 z groszem koni. Mialem okazje obleciec to auto moim volvo c70 t5 i moim a8- z kreski.
    Zreszta jesli mowa o e46 to dane mowia same za siebie, 330xd w e46 ma 7,5 czy jakos tak.

  15. #15

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    Ja tam swoją 180 na przelocie i stożku zrobie kazda 330 e46 w dieslu (oczywiście serie), to tym bardziej objdzie ja 4.2 w a8 xD

Podobne wątki

  1. chipowanie diesli
    Przez kisseM w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 21:16
  2. Grupowe chipowanie
    Przez Gutek w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 12:05
  3. hamownia 4x4 vs Quattro
    Przez M and V w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 19:26
  4. Grupowe chipowanie DynoSoft Wrocław maj 2010
    Przez Samson w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •