Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: po wymianie oleju.. dzwiek silnika..

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Debica/ uk. Maidstone
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    70

    po wymianie oleju.. dzwiek silnika..

    panowie nie wiem czy mi sie wydaje czy nie ale 400 km po zaowazylem ze na zimnym silniku autko prracuje inaczej niz na cieplym troszke glosniej. to znaczy takie bardzo ciche terkotanie slychac.. jakby naprzyklad opuszkiem palca stukac o plastikowa oslone silnika..rownomiernie. a zaraz jak sie silnik troszke rozgrzeje nic nie slychac...

    przed wymiana silnik ogolnie chodzil glosniej.. teraz pracuje ladniej, ciszej i zywiej, lecz na zimnym ten cichy dzwiek mnie drazni.. oczywiscie jak jest cieply to nic nie slychac.. jutro nagram film i wrzuce go tutaj.

    nie wiem jaki wczesniej byl olej ale teraz zalalem go syntetykiem... mam nadzieje ze wszystko jest ok.

    ---------- Post dodany o 01:05 ---------- Poprzedni post z 00:24 ----------

    albo zapytam inaczej..... czy u was dzwiek silnika na zimnym silniku jak i na cieplym jest taki sam?????? nie zwazajac na obroty...

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zawsze zimny silnik głośniej pracuje bo jest na ssaniu, olej nie ma jeszcze swojej temperatury, wyższe obroty. Co do syntetyka to prędzej wydaje mi się, że byłby widoczny jakiś wyciek (jeśli przepłukałoby silnik) ale tutaj muszą się wypowiedzieć fachowcy.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale pierwsze objawy zużytego napinacza łańcuszka to głośniejsza praca na zimnym silniku, na ciepłym cichnie, czy ten dźwięk jest z silnika od strony kierowcy? właśnie tam znajduje się ten napinacz, drugie stadium jest takie że słuchać go już non stop:P właśnie u mnie jest na takim etapie:P ale już nóweczka łańcuszek czeka i napinacz też, w razie czego mam namiary gdzie cena tego napinacza jest rozsądna a TY nie masz zmiennych faz rozrządu to nie będzie bolało, oczywiście przyczyna może być inna ale pisze już jak by co:P

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Też bym postawił na napinacz łańcuszka napędzającego wałki .
    Nie mniej jednak wybadaj czy dzwięk słychać mniej więcej z tej okolicy .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Debica/ uk. Maidstone
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    70
    Panowie.. dzisiaj rano podchodze do auta z kamerka.. odpalam auto a tu cisza.. silnik cyka cichutko i zero jakiego kolwiek stukania... potem auto znowu ostyglo i tez cisza.. ten dziwiek byl tylko wczoraj.. ale wczoraj tankowalem inne paliwo na bp i moze cos z tym mialo zwiazek.. to slychac bylo nie od strony kierowcy tylko jak stoje przed autem to bardziej od lewej strony.. jak sie schylilem pod nadkole to tam bylo bardziej to slychac.. tak jakby dzwiek spalin w kolektorze wydechowym... mialem tak w bravo hgt silnik v5.. tak dziwnie to bylo slychac.. a teraz cisza.. silnik jak maselko chodzi. moze sie juz nie powtorzy, ale zatanowlilo mnie to bardzo..

  6. #6
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    hah a moze to ten zaworek ci tykal (nie wiem jak on tam sie fachowo nazywa cos z weglem aktywnym czy jakos) co odprowadza opary ze zbiornika czy cos

    Troche zakrecilem ale pewnie ktos sie domysli i napisze jego nazwe ;p

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jeśli coś stuka w silniku to bierzemy kij od szczotki. koniec do ucha, drugi przytykamy do silnika i słuchamy.... Zlokalizowanie stukania zajmie max 1min i zlokalizaujemy z dokładności do kilku cm
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Debica/ uk. Maidstone
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    70
    heheh fajny sposob na lokalizacje stukania.. tylko ja sobie chyba nie zlokalizuje tego stuknia teraz bo wszystko jest ok.. ale to bylo odrazu po zatankowaniu na obcej stacji bp.. zawsze tankuje na shelu.. i to wygladalo tak jakby paliwo jakies dziwne bylo i wogole silnik dziwnie pracowal.. teraz jest ok.. jak sie powtorzy to dorazu to nagram.. woze kamere w aucie :P

  9. #9
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Słabe paliwo = ostro cofany zapłon i czasem spalanie stukowe :/ Dobrze ze wszystko sie wyjaśniło.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Słabe paliwo = ostro cofany zapłon i czasem spalanie stukowe :/ Dobrze ze wszystko sie wyjaśniło.
    Czy środki uszlachetniające do benzyny to strata kasy czy może jednak warto dolewać?
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Debica/ uk. Maidstone
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    70
    o wlasnie, dobre pytanie.. zastanawialem sie nad jakimis dodatkami do oleju i benzyny.. ale nie wiem czy jest sens.. oczywiscie chodzi o dodatki z najwyzszej polki.. ktos mi kiedyswspominal o militecu..

  12. #12
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    zarowno przy oleju, jak i benzynie - schemat ten sam,
    lejesz dobry olej , lejesz dobra benzyne - dodatki zbedne - sa juz przeciez i w oleju i w pb...
    lejesz slabe paliwo, zalewasz slabym olejem? i chcesz to uszlachetnic dodatkiem z wyzszej polki ? wtf ? to po co lac byle co w pierwszej kolejnosci ?
    no i podstawowa sprawa - drozsze pb i lepszy olej wychodza taniej , niz sredniaki uszlachetnione dodatkowymi plynami,
    te dodatki to nieuzasadniony marketingowy bajer...
    no chyba ze mamy na forum kogos kto smiga po pustyniach Australii, czy USA, nie ma w promieniu setek km normalnych i pewnych stacji... to niech wozi uszlachetniacz pb w bagazniku...

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Są 2 główne rodzaje środków:
    1. Czyszczące ukłąd wtryskowy. Nie wiem jak w PB, ale w klekocie regularnie co 6 miesięcy dolewam dodatek STP. Róznica jest zauważalna. Szczególnie było to czuć/widać po pierwszym użyciu po 200tys km przebiegu. Zastosowałem z polecenia i stosuję do dziś, jadnak ON to zupełnie inne paliwo. W silnikach PB nie stosowałem nigdy więc cieżko mi cokolwiek powiedzieć na temat skutecznosci.
    2. Podnoszace liczbę oktanową paliwa. Stosowałem na próbę i przynosiły efekt. Auto z mocną modyfikacją ECU - cofanie zapłonu około 3st. Po zalaniu dodatku wartości w kolumnie 20/21 wynoszą 0, także o ileś tam oktanów sie wartośc podniosła.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Debica/ uk. Maidstone
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    70
    no wlasnie.. ja autko zalalem mobilem 1 ful syntetykiem i 5w50 i leje tylko shela v-p.. i nie wiem czy jest ses.. raz zatankowalem tylko na bp i autko tak dziwnie sie zachowalo.

  15. #15
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67
    Ja uzywam octane booster lucas oil jezeli nie moge zatankowac dobrego paliwa(wyboru nie mam, w miescinie tylko verva z 98 ale jakos brak mi zaufania do orlenu). Czy dziala czy nie nie powiem ale samopoczucie lepsze

Podobne wątki

  1. Brak 6 biegu po wymianie oleju
    Przez gozdziu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 16:05
  2. Dziwny dzwiek z silnika
    Przez dominohyde w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 17:35
  3. Błąd klocków hamulcowych po wymianie oleju w skrzyni!
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 19:35
  4. Check engine - 10km po wymianie oleju ... ??
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 00:17
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 00:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •