Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 53

Wątek: regeneracja magla kogo polecacie???

  1. #31
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    No więc i ja dołączę się do padnietego magla!
    Wracałem do domu i bawiłem się w Leszka Kuzaja, on może tak zapie** na ciasnych zakretach to ja nie?
    Efekt był taki ze jak dojechałem do miasta to ściszyłem radioodbiornik i usłyszałem wyjącą pompę, podjechałem pod dom i kiedy skręcałem kierownicą to juz nie słyszałem silnika!
    Pod furką mokro z lewej i z prawej, pompa wyje niemiłosiernie wtedy kiedy próbuje skręcić kierownicą na postoju co przychodzi z wielkim trudem, natomiast podczas jazdy lżej się kręci kółkiem ale wyje w niebogłosy!
    Teraz pytanie...
    Magiel do wymiany skoro z niego cieknie?
    Jezeli wyje mi tak pompa kiedy skrecam, i pieni mi płyn którego naturalnie ubywa to jest ona do takiej regeneracji jaką wykonał Paweł?
    Paweł może opiszesz gdzieś tu szczegółowo jak to się robi?
    (___\==oooo==/___)

  2. #32
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez mLody Zobacz posta
    No więc i ja dołączę się do padnietego magla!
    Wracałem do domu i bawiłem się w Leszka Kuzaja, on może tak zapie** na ciasnych zakretach to ja nie?
    Efekt był taki ze jak dojechałem do miasta to ściszyłem radioodbiornik i usłyszałem wyjącą pompę, podjechałem pod dom i kiedy skręcałem kierownicą to juz nie słyszałem silnika!
    Pod furką mokro z lewej i z prawej, pompa wyje niemiłosiernie wtedy kiedy próbuje skręcić kierownicą na postoju co przychodzi z wielkim trudem, natomiast podczas jazdy lżej się kręci kółkiem ale wyje w niebogłosy!
    Teraz pytanie...
    Magiel do wymiany skoro z niego cieknie?
    Jezeli wyje mi tak pompa kiedy skrecam, i pieni mi płyn którego naturalnie ubywa to jest ona do takiej regeneracji jaką wykonał Paweł?
    Paweł może opiszesz gdzieś tu szczegółowo jak to się robi?
    Witam! Miałem bardzo podobny schemat, tj. przyspieszałem na zakręcie i skończyło się tak samo. Zatrzymałem się, dolałem płynu na maxa i dojechałem do domu (jakieś 2 km). Pod domem płynu już nie było, a pompa strasznie wyła. Samochód do serwisu pojechał już na lawecie bo bałem się o zatarcie pompy wspomagania, a dolewać płynu co 500m też mi się nie chciało chociażby ze względu na to że kosztuje okolo 50zł za litr, a zanim bym, dojechał to chyba z 3 litry by mi poszły W serwisie wymontowano maglownice i zawieziono do gościa który zajmuje ich regeneracją. Koszt regeneracji to około 500zł, a wymontowanie, zamontowanie po regeneracji i ustawienie geometrii- coś około 150-200zł. Na maglownice dostałem 1 rok gwarancji. Po zamontowaniu maglownicy, dolaniu płynu i odpowietrzeniu układu pompa ucichła i nie ma z nią najmniejszych problemów. Także odradzam jeżdżenie, lepiej wydać nawet te 100zł na lawetę, można oszczędzić nawet kilkaset złotych na pompie. Także jak widać maglownica jest słabą stroną Audi TT, ale też chyba wszystkich aut z grupy VAG. Twoja maglownica jest juz 4 na naszym forum w ostatnim czasie Pozdrawiam i życzę powodzenia!

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale skoro maglownica do regeneracji to ja bym się pokusił o przeszlifowanie pompy na pewno nie zaszkodzi jeśli zrobi się to prawidłowo

  4. #34
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    numer jaki miałem na maglu to : 1J1422105 DE ADB 28 auto pochodziło z niemiec się mam nadzieję że nie jest to jakiś zlepek z różnych aut...zresztą układ kierowniczy działa jak w innych mk1 (jeździłem kilkoma) czyli bardzo precyzyjnie
    Hah wlasnie taka 1J1422105 DE zakupilem wiec bedzie dobra
    Dzieki

  5. #35
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    Ciężko jest wyjąć pompę wspomagania?
    Dziś tam zaglądałem ale wszytko jest schowane pod alternatorem!
    (___\==oooo==/___)

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pompę bardzo łatwo...od spodu odkręcasz płytę(moja się już sama wykręcała skutecznie co zimę więc ta część pod silnikiem była odsłonięta już:P ) od dołu ręką wpychasz napinacz a na górze ktoś wtyka w 2 otwory jakiś cieniutki pręcik aby rolka nie wracała...ściągasz pasek a dalej to już intuicyjnie się zdejmuje

  7. #37
    Awatar mLody
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebro
    Posty
    176
    Dobra a teraz mocne pytanie, kto z was wyciągał magiel?
    Ile zajmuje to czasu i czy trzeba miec do tego jakiespecjalne narzędzia?

    Pozdrawiam!

    ---------- Post dodany 04-26-2011 o 22:19 ---------- Poprzedni post 04-22-2011 z 15:55 ----------

    Paweł masz namiary na tą firmę z Łodzi?
    Dziś wyszarpałem magiel i chciałbym jutro wysłac do regeneracji, czytałem Twoje posty i kazali Ci wysłać z drążkami, dlaczego?
    (___\==oooo==/___)

  8. #38
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a bo chcieli złozyc po swojemu dali nowe gumki i wsio...jak narazie nic niepokojącego nie zauwazyem z maglem a info do nich jest na poprzedniej stronie bo napisałem do kogo daje

  9. #39
    Awatar Damians
    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Jasło Biecz Gorlice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    57
    Normalnie 13 maja w piątek hmm.. fuck magiel do regeneracji gdy rano dojechałem do pracy wszystko było ok ale później odjeżdżając z miejsca parkowania hm.. duża plama na kostce i wycie pompy , więc morał z tego taki że i ja dołączyłem do grona zdechłych maglownic porażka
    Damians

  10. #40

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    353
    dziś się biorę za regeneracje magla porobię zdjęcia i wstawię opis z nr uszczelniaczy więc jak ktoś ma zdolności manualne niech się wstrzyma bo sam koszt uszczelnień to 130 zł z przesyłką
    Sprzedam TT 180 KM rok 99 cena 26000 tel 517385046
    http://owex.firmy.net/

  11. #41
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm ale pamiętaj że musisz jakoś przeszlifować listwę;/ bo wymiana samych uszczelniaczy nie pomoże na długo, u mnie była skorodowana dlatego wytarła uszczelnienia ale tam gdzie regenerowali to przeszlifowali listwę i dali nad wymiar uszczelnienia...oczywiście po regeneracji musiałem tam zajrzeć żeby sprawdzić i wyglądało wszystko na profi więc założone i jeżdżę...miejmy nadzieję że zapomnę o tym na długi czas

  12. #42
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Odświeże kotleta,temat stary problem dla mnie nowy.Plama w garażu,diagnoza leje z magla.Mam pytanie gdzie polecacie regeneracje na dzień dzisiejszy? i czy ewentualnie warto kupić używkę albo od razu regenerować stara .

    poz.

  13. #43
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    Odświeże kotleta,temat stary problem dla mnie nowy.Plama w garażu,diagnoza leje z magla.Mam pytanie gdzie polecacie regeneracje na dzień dzisiejszy? i czy ewentualnie warto kupić używkę albo od razu regenerować stara .

    poz.
    Maglownica w autach z grupy VAG to tak obcykana sprawa, że praktycznie w każdym miejscu w którym zajmują się jej regeneracją, mają kilka sztuk już zregenerowanych, więc sytuacja wygląda tak że sprawdzają Twoją i jeżeli okazuje się, że nadaje się do regeneracji to od razu montują Ci zregenerowaną, a Twoja zostaje do zrobienia Kupowanie używki nie ma sensu, bo albo już była regenerowana (czyli poza tym że nie dostaniesz na nią żadnej gwarancji, nie różni się od tej którą dostaniesz w zakładzie regenerującym maglownice), albo nie była regenerowana i może zaraz wymagać tego zabiegu.

    Tu masz niegłupią ofertę, bo najpierw dostajesz dobrą maglownicę, płacisz za nią 380zł + zwrotna kaucja, a dopiero po wymianie wysyłasz im swoją (auto nie stoi rozłożone w warsztacie i nie czeka na części):

    MAGLOWNICA / PRZEKŁADNIA TOLEDO , GOLF 4 , AUDI TT (2809943939) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    Pozdrawiam!

  14. #44
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    firma kuzicars z Krakowa. Robiłem u nich już 15-20 magli i nie było żadnej fuszery. Miły kontakt. Szybka dostawa. A poza tym mieli świetne ceny.

  15. #45
    Awatar BYLO
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    Mrągowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    84
    Ja maglownicę wymieniałem w firmie "Tomag" z Dąbrowy Górniczej tel.322622004.Płacisz 500,-zł + kaucja 200,-zł .Przysyłają zregenerowaną, a Ty odsyłasz swoją i odzyskujesz kaucję. Wymieniałem w październiku - jak na razie bez zastrzeżeń.

Podobne wątki

  1. Przewód wspomagania od pompy do magla.
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 10:11
  2. Sylwester w Paryżu polecacie?
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 14:07
  3. Rura wydechu- polecacie?
    Przez Flyboy w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 17:41
  4. Kogo TT RS przyznawac sie :P poza tym film kapitalny
    Przez unsuitable w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 14:25
  5. Jakie opony polecacie?
    Przez Jaqob w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •