Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 109

Wątek: Najnowsza technologia - Turbiny Borg Warner EFR

  1. #91
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W kobalcie jest podana moc na kołach wiec na silniku to już nawet nie wspominajmy
    Oczywiście wiadomo i nie jest to żadną tajemnicą czy odkryciem że na E85 da się wyciągnąć więcej tyle że pewnie nie na zapychającej się turbinie która przy okazji aktualnie ładuje 2.4 bara

    Podobnie z Oplem , proponuje dokładnie przeczytać cały wątek Aktualnie jest tam 526KM i 2 bary doładowania .

    Znowu jeśli chodzi o A4 to hamownie mustang słyną z tego że zaniżają wynik a to że straty na napędzie dla auta 4 WD są na poziomie 10-15% to po prostu bzdury .

    Są wykresy ale widać w dzisiejszych czasach to już żaden dowód , trzeba jeszcze filmy
    Z A4 nic nie ma bo firma wdrażała kit na aucie klienta i po zakończeniu auto wróciło w jego ręce .

    Mniejsza o to jak się gdzieś '' nie da '' to się nie da i tyle . Zawsze się znajdzie kilka powodów i myślę że dalsze gdybanie i przekonywanie się nie ma wielkiego sensu .

    Na dniach ( Hiszpania ) będzie kończony podobny projekt w Leonie ( EFR 6758 , SEN itd ) planowane doładowanie 1,8 - 2 bary więc zobaczymy ile się da .
    Jest też w trakcie roboty TT w UK na tej samej turbinie ale do strojenia jeszcze daleka droga .

    Tak jak już napisałem wcześniej odbierzesz auto to będziesz w stanie skorygować pogląd na to czy tamto







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #92
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no tak jak napisałem będzie próba jeszcze na lepszym paliwie, zobaczymy co to da i jakie bedą tego rezultaty bo może być tutaj pies pogrzebany
    bo jedynymi różnicami pomiędzy setupem Przemka(gdzie wyszło przecież 470km) i moim to jest to że mamy inne sprężarki , moje było strojone na gorszym paliwie i ja mam deko większy stopień sprężania lecz te auta które Arttur podajesz za przykłady mają jeszcze większy:/
    oczywiście są także różnice tego typu że ja mam lepszy cooler , to że moje kanały w głowicy zostały wygładzone a wydechowe nawet i wypolerowane lecz te różnice są na moją korzyść .


    odnośnie Opla z Australii to faktycznie jest tam 525km ale na paliwie e85 a na zwykłym pisał że maks u niego to 470km i nie jest to już bezpieczne;/ tak czy siak bedą próby aby podnieść górę a jaki to da efekt to się okaże już niedługo
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-04-2012 o 11:50

  3. #93
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Stukowe jest problemem? Jaka masz temperature w dolocie?

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:08 11-04-2012 ---------- EDYCJA

    Jak dropsy nie dzialaly to moze sprobuj tego MIllersa

  4. #94
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Stukowe jest problemem? Jaka masz temperature w dolocie?

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:08 11-04-2012 ---------- EDYCJA

    Jak dropsy nie dzialaly to moze sprobuj tego MIllersa
    Jak bys przeczytal kilka postow wstecz to bys wieczial co niby jest problemem

  5. #95
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Zapychajaca sie czesc goraca, ale co w takim razie pomoze lepsze paliwo?

  6. #96
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli będzie lepsze paliwo bedzie można wykorzystać jeszcze potencjał jaki drzemie w silniku, u grywając trochę koni przy tym samym doładowaniu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #97
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    wynika to z kalorycznosci paliwa tak? Bo nie chodzi juz o oktany?

  8. #98
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    lepsze paliwo da możliwość ustawienia jeszcze agresywniejszych zapłonów albo podniesienia jeszcze boost przy takim samym zapłonie.
    Lecz sęk w tym że u mnie na samej górze przestawia bardzo niewiele wraz ze wzrostem doładowania ale back pressure przyczynia się właśnie do wyższego egt większego przestawiania zapłonów przez czujniki spalania stukowego itp. być może się okaże że na paliwie z schella będzie np tylko 10km albo może i 30, niebawem się okaże
    Odnośnie doładowania to nigdzie nie jest napisane że dane turbo ma dmuchnąc tyle czy tyle, u mnie zbliżyłem się do maksa turbo już przy 1.25-1.3 bara a to świadczy tylko o tym że silnik ma bardzo dobre przepływy(czyli potencjał na więcej a więc kto wie czy za rok lub dwa nie zamarzy mi się gtx3076;P) i wcale nie potrzeba nie wiadomo ile dmuchać aby zbliżyć się do maksa turbo. Oczywiście w średnim zakresie jest 1.5 bara aby NM był poprawny ale na górze przy 1.5 jest taka sama moc jak przy 1.25 ( więc po co dmuchać 1.5 bara skoro przy 1.3 jest to samo tylko z niższym egt lepszymi zapłonami i większą powtarzalnością mocy przy kolejnych hamowaniach??)
    tak samo jak by założył te moje turbo do silnika 2.8 albo 3.2 vr zapewne jej potencjał skończył by się już przy 1 barze ( na górze oczywiście) dlatego to nie jest powiedziane że musimy dmuchać 1.8 bar i koniec.
    Jak bym miał seryjny silnik 1.8t z seryjnym kolektorem dolotowym z wąskimi kanałami seryjnymi zaworami to pewnie żeby uzyskać taki wynik musiałbym pakować 1.8 bara albo i więcej aby wyszło tyle ile jest a przy tym egt było by na zupełnie innym poziomie (oczywiście wyższe) .
    Co będzie na ciut lepszym paliwie ( także wykluczy to zalanie paliwa kiepskiej jakości) to się okaże już niebawem:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-04-2012 o 20:24

  9. #99
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A ty chciałeś strokera robić na tej suszarce.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #100
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    No to wystarczy ze wlejesz Millersa dodatek Ciekawe co na to Artur, wydaje mi sie ze jest przeciwny takim teoria

  11. #101
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    odnośnie Opla z Australii to faktycznie jest tam 525km ale na paliwie e85 a na zwykłym pisał że maks u niego to 470km i nie jest to już bezpieczne.....
    Ech ,,, Przeczytaj cały wątek powoli na spokojnie i ze zrozumieniem

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    lepsze paliwo da możliwość ustawienia jeszcze agresywniejszych zapłonów albo podniesienia jeszcze boost przy takim samym zapłonie
    Przy lepszym paliwie lub E85 zawsze podnosi się doładowanie i ustawia ostrzejsze zapłony


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Lecz sęk w tym że u mnie na samej górze przestawia bardzo niewiele wraz ze wzrostem doładowania ale back pressure przyczynia się właśnie do wyższego egt.......
    Według wcześniejszego info nie rosło EGT , teraz rośnie ....Nie wiem przekonasz się jak odbierzesz auto .
    Tak jak Ci wcześniej wspomniałem klasyczny przykład zapychania się strony gorącej i zbyt dużego wzrostu EGT występuje w TTRS ale tam jest mniejszy wirnik turbiny , mniejsze AR i większa pojemność silnika (2,5l) .
    Jak EGT rośnie to niech sobie rośnie , byle do bezpiecznego poziomu .......


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Odnośnie doładowania to nigdzie nie jest napisane że dane turbo ma dmuchnąc tyle czy tyle, u mnie zbliżyłem się do maksa turbo już przy 1.25-1.3 bara a to świadczy tylko o tym że silnik ma bardzo dobre przepływy(czyli potencjał na więcej a więc kto wie czy za rok lub dwa nie zamarzy mi się gtx3076;P) i wcale nie potrzeba nie wiadomo ile dmuchać aby zbliżyć się do maksa turbo. Oczywiście w średnim zakresie jest 1.5 bara aby NM był poprawny ale na górze przy 1.5 jest taka sama moc jak przy 1.25 ( więc po co dmuchać 1.5 bara skoro przy 1.3 jest to samo tylko z niższym egt lepszymi zapłonami i większą powtarzalnością mocy przy kolejnych hamowaniach??)
    Jeśli ktoś planuje uzyskać moc zbliżoną do końca wydajności turbiny tego rozmiaru w nie tak wielkim silniku jakim jest 1,8T to nie uda się tego zrobić przy doładowaniu 1,3 bara na wyższych obrotach . Koniec i kropka . Dyskusja w tej kwestii to tak jak kwestionowanie '' setek milionów lat ewolucji ''
    Jedyny problem jaki tu widzę to to że program nie potrafi zrobić odpowiedniego użytku z doładowania albo po prostu nie jest zdolny do pracy przy doładowaniu większym niż jest w stanie widzieć seryjny MAP ( co w sumie nie jest problemem dla wielu programów ) .


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    tak samo jak by założył te moje turbo do silnika 2.8 albo 3.2 vr zapewne jej potencjał skończył by się już przy 1 barze ( na górze oczywiście) dlatego to nie jest powiedziane że musimy dmuchać 1.8 bar i koniec.
    Jak bym miał seryjny silnik 1.8t z seryjnym kolektorem dolotowym z wąskimi kanałami seryjnymi zaworami to pewnie żeby uzyskać taki wynik musiałbym pakować 1.8 bara albo i więcej aby wyszło tyle ile jest a przy tym egt było by na zupełnie innym poziomie (oczywiście wyższe) .
    Co będzie na ciut lepszym paliwie ( także wykluczy to zalanie paliwa kiepskiej jakości) to się okaże już niebawem:P
    To że masz sprawniejszy jak seria silnik daje Ci to że masz więcej mocy bez doładowania jak i więcej mocy z danego doładowania . Masz szybszy przepływ gazów przez silnik jednak nie produkuje on o tyle więcej spalin aby zapchać turbo którego nie zapchałby seryjny silnik ...
    Wkładanie turbiny tego rozmiaru do silnika 2.8 - 3.2l to głupota więc nie ma co porównywać
    ale jak widziałeś w 2 - 2.4 l jeszcze sobie radzi całkiem dobrze .


    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A ty chciałeś strokera robić na tej suszarce.
    A niby czemu nie ??
    Większa moc podczas jazdy z doładowaniem , więcej mocy z większego doładowania albo tyle samo z mniejszego , lepsza elastyczność i szybsze wstawanie turbiny . Same zalety ...


    Panowie , tak czy inaczej niech każdy wierzy w to co uważa za słuszne .
    Już wcześniej wspomniałem że jak '' się nie da '' to się nie będzie dało i na prawdę nie mam już zbytnio ochoty polemizować z kolejnymi '' argumentami '' które zostały Ci opowiedziane .

    Obierzesz auto pojeździsz , zapewne będziesz zadowolony ...
    Będziesz miał ochotę to wyciągniesz wnioski i może wtedy wrócimy do dyskusji w innym wątku jak będziesz miał ochotę .

    Tak czy inaczej myślę że nie ma sensu dalsze bicie piany .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #102

    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    44
    a moze to wina kolektora wydechowego ze sie tak szybko zapycha?

  13. #103
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez lubiemoc Zobacz posta
    a moze to wina kolektora wydechowego ze sie tak szybko zapycha?
    Niekoniecznie.
    Panowie bo temat schodzi w stronę Pawła projektu, zaraz zaczniemy rozkładać jego TT na części i omawiać każdą śrubkę, a chyba nie o to chodzi w tym wątku, myślę że co miało być zostało wyjaśnione odnośnie zasady działania tej turbiny, więc na razie zakończmy temat, a Paweł jak chce dalej dyskutować to ma swój temat gdzie można polemizować, jeżeli dojdą jakieś nowe fakty związane z technologią tej turbiny wrócimy do tematu.


    Pawel-2005: dokładnie tak ,za parę dni a może szybciej będą już konkrety i wtedy otworzę swój temat opiszę co i jak , a wtedy będziemy dyskutować. Osobiście uważam że te turbo nie powinno się skończyć na tych 420-430km bo tyle to można zrobić na sporo mniejszym garrecie gt2871r a mimo wszystko np efr7670 w testach wypadało lepiej niż modyfikowane garretty czyli gtx o podobnych rozmiarach,więc czemu mój efr6758 miałby być gorszy od zwykłego gt3071r?? Według mnie coś tam musi bruździć i zapewne bedę poszukiwał tej przyczyny bo jest kilka rzeczy do sprawdzenia ale to już będę opisywał w temacie o swoim aucie aby nie robić tutaj śmietnika
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 12-04-2012 o 14:05
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #104
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kolejne 1.8t z efr:
    Seat Leon Cupra r big turbo pull - YouTube
    jest tam kilka filmików ale jakoś jaj nie urywa:P

  15. #105
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jest napisane ''low boost run'' więc zdecydowanie jaj nie będzie urywać w takiej konfiguracji











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Najnowsza mapa na RNS-E 192
    Przez mk2810 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 20:39
  2. Temperatura turbiny
    Przez FCI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 10:35
  3. Kondycja turbiny k04-22
    Przez marini w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 12:53
  4. Najnowsza wersja audi TT
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •