Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 109

Wątek: Najnowsza technologia - Turbiny Borg Warner EFR

  1. #76
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    W Jasionce na Podkarpaciu ( 10km od Rzeszowa w tzw. dolinie lotniczej) jest fabryka turbin naleząca do BorgWarner. Robią miedzy innymi dla VW , Audi, BMW. Ciekawe czy sprzedają w detlu czy tylko hurtowo dla koncernów.

    BorgWarner Turbo Systems Poland Sp. z o.o.
    36-002 Jasionka 950
    Tel.: 017 850 88 00
    Fax: 017 850 88 02

  2. #77
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z tego co się orientuje to produkują tylko na potrzeby OEM

    Natomiast seria EFR jest obecnie produkowana tylko w USA





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #78
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja już dawno do nich dzwoniłem, odebrała miła pani ale jak powiedziałem że sprężarki EFR to zrobiła rybe i tyle...nawet nie wiedziała co to jest i się z tego śmiała, miala sie odezwać ale zero kontaktu, w niemczech też zero więc jedynie stany:P

  4. #79
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dawno tutaj nic nie pisałem....jak pewnie wiecie turbo już siedzi w aucie , odnośnie wrażeń i odczuć to nie ma och i ach
    turbo wstaje faktycznie nie najgorzej bo 1 bar pojawił się już przy 2.8 tys obrotów(generując praktycznie maks moment już przy 3.5 tys obrotów) ale maks wydajność skończyła się sporo wcześniej niż było tutaj pisane, na zwykłym paliwie ze stacji udało się zrobić zaledwie 430km bo muszla gorąca nie jest wstanie przepuścić więcej spalin pomimo zapasu na części zimnej.

    Podsumowując wstaje szybciej dając niezły NM(spokojnie można zrobić powyżej 500NM) ale mocy na mniejszej muszli gorącej (a/r 0.64) nie było tyle ile bym sobie tego życzył;/
    Mowa oczywiście o efr6758 bo taką testowałem a jak będzie w przypadku innych większych modeli to pewnie za jakiś czas napisze coś więcej Arttur gdy przetestuje swoją...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-03-2012 o 18:43

  5. #80
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No tak nie wszystko złoto, ale chociaż próbowałeś przetrzeć nowe szlaki, wychodzi na to że jednak stare poczciwe GT 30 jest wydajniejsze, szkoda bo ten EFR naprawdę zapowiadał się obiecująco, chodz moment ten EFR robi naprawdę potężny.
    Chodz z tego co pamiętam to kupowałeś turbinę z myślą o 400+ potem apetyt był na więcej więc nie ma co płakać, słup masz z potencjałem, za rok zrobisz 500, na przetartych szlakach gt35, nie wszystko od razu.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 27-03-2012 o 22:54
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #81
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Arttur rozumiem że na schout box oczy Cię bolały od moich teorii.
    Powiem tak pytałem już wielu ludzi odnośnie mojej turbiny , każdy mówi że jest och ach i w ogóle mega, a ja czy jakieś konkrety no nie żadnych, każdy mówi to co przeczytał na papierze że ma lekkie wirniki super wstaje jest hiper mega i w ogóle. Natomiast poparcia tego w postaci wykresów na pewnych hamowniach niema;/

    Gościu od którego kupiłem handluje już od lat gratami i ma sporą wiedzę, poszukiwał wykresów tych sprężarek i także nie znalazł nic lepszego od tego co my uzyskaliśmy. Będzie jeszcze ostatni test na lepszym paliwie chociaż jakoś przestałem wierzyć że to coś da bo zapłonów nam jakoś prawie nie przestawia;/
    Podnosząc boost zwiększa nam się NM w średnim zakresie ale na górze spada dając finalnie ciągle maks 430km . Przepływ także się zwiększa (bo część zimna daje radę) ale gorąca się zapycha dlatego silnik nie generuje mocy ;/

    Ale oczywiście chętnie zobaczę jakieś dowody w postaci wykresów na moim turbo ( z taka sama dupka gorąca ) które są miarodajne.
    Nie chcę być złośliwy ale znam sporo przykładów że u nas na identycznych setupach było robione np 300 km i się więcej nie dało a w usa było tyle na kołach;/

    W razie jak byś miał jakieś konkretne dowody że gdzieś na świecie zrobili więcej niż te 430-450km na tej sprężarce i nie są to moce mierzone na podstawie przepływów i logów (bo u mnie to się poprawia ale mocy jakoś nie przybywa) to namówię Patryka abyśmy zmierzyli BACK pressure i będzie czarno na białym czy turbo się już zapycha czy nie:P

    odnośnie tego co znalazłem na youtube to :
    http://www.youtube.com/watch?v=g9lXE0Yz5I0
    jedzie trochę lepiej niż moja na k04 a sporo gorzej niż moja teraz;/
    tutaj to TT wcale nie jedzie:
    http://www.youtube.com/watch?v=EV23qgn6mG8
    a tutaj jakieś hamowanie:
    http://www.youtube.com/watch?v=8nVKtWCX4uE
    moc i NM całkiem kiepska
    a TY znalazłeś coś coś co dowodzi że tam jest troszkę więcej niż u mnie?
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 05-04-2012 o 10:15

  7. #82
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł , jeśli chodzi o ścisłość to nie chodzi mi o Twoje teorie tylko o teorie jakie zostały Ci opowiedziane w ramach usprawiedliwienia
    Od początku kibicuje Twojemu projektowi i cieszyłem się z postępów prawie jak Ty tak więc i durne wymówki mnie zabolały .
    Nie chodziło mi też o to żeby Cię biczować tylko bardziej chodzi mi o to abyś zrobił kilka prostych testów jak już odbierzesz auto i sam się przekonał czy teoria która została Ci powiedziana jest prawdziwa czy nie zanim zaczniesz ją wszędzie rozgłaszać . Pewnie też dla tego wolałam polemizować w spam-boxie i nie udzielałem się w innych wątkach gdzie zdążyłeś już o tym napisać

    Teraz do rzeczy ...
    Dla mnie stwierdzenie że zapycha się strona gorąca przy tej tej średnicy wirnika i .64 AR jest po prostu nie do uwierzenia .
    Ludzie robią 400KM na GT 28RS , GT2871R i te mniejsze turbiny nie mają takich problemów oraz w stanie '' dmuchnąć sporo więcej niż te 1.4 bara .
    Ba , podobne moce ( blisko 350 na kołach ) widziałem na hybrydach tyle że z toną wody/metanolu i całej masie modyfikacji wspomagających .

    Prawda też jest taka że nikt na świecie nie wpadł na pomysł '' zamykania '' turbiny na doładowaniu 1,3 - 1,4 bara .
    Mam rozumieć że nie da się przekroczyć 1.5 bara na tej turbinie ?? Czy może da się więcej ale silnik/program nie jest w stanie tego wykorzystać i przetworzyć na moc ??

    Jeśli chodzi o filmiki i przykłady to faktycznie nie ma tego za wiele .
    Chętnie też zobaczę wyniki które znalazł Twój znajomy bo jeśli to tylko te filmiki to zadna nowość ani argument w dyskusji .
    Firma ta pracowała nad wdrożeniem dwóch kitów do TT . Jeden miał być z EFR 6258 drugi z EFR 6758 .
    Na filmikach właśnie widać raz jeden raz drugi kit w akcji jednak jest małe ale ..
    Kity te z założenia mają być p&p czyli bez wymiany korb i tykania czegokolwiek innego w aucie , dlatego też program/gotowiec który będzie z nim sprzedawany generuje taką moc .
    Zauważ też że wyniki nie są jakoś drastycznie mniejsze od Twoich a jest seryjny kolektor i przepustnica , seryjna głowica na wąskim kanale i kręcą niezbyt wysoko ..

    Wracając do filmów i wyników to tak jak widzimy nie ma tego za wiele jednak te co widziałem oscylują w granicach 400 -500KM na kołach , nie na silniku .
    Na szybko coś wyszukałem z tego co mi zostało w pamięci .
    Jako ciekawostka niech będzie najpierw na mniejszej turbinie niż Twoja ( EFR 6258 ) ale za to wynik pomiaru podany na silniku ..
    Doładowanie 1.8 bara w piku , 1,4 do odcinki , seryjny kolektor dolotowy i głowica .


    Mieli tam jakiś problem w połowie filmu z przepuszczającym DV

    Poza tymi filmami które zamieściłeś nie znalazłem nic z EU , jest trochę więcej z USA
    Na początek Chevrolet kobalt . Całkiem nie zły czas i końcowa prędkość( w milach) jak na turbinę duszącą się spalinami Doładowanie 27PSI ( 1.86xx bara ) .
    ZZP LNF Cobalt Runs 10.99 @ 133.6 - YouTube
    Tutaj są wyniki podane na kołach
    ZZP Builds The Best LNF Mod Ever! - Page 7 - Cobalt SS Network




    Tutaj jeszcze coś z naszej rodziny czyli audi A4 quattro .
    Moc lekko ponad 400KM na 4 kołach , setup trochę inny ale turbo ładuje 27 PSI
    http://forums.vwvortex.com/showthrea...highlight=6758

    Widziałem jeszcze Dogge Neon , kilka Hondzin wyniki podobne 400 - 500+ na kołach .
    Mogę poszperać więcej jak znajdę czas ..

    Tyle że nie o to chyba chodzi , widać że się da .

    Poza tym wszystkim jest tak jak napisałeś , wcześniej chciałeś max 450 no i jest nie wiele mniej . Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia a ja myślę że jeszcze trochę byś się najadł gdybyś dokładniej poszukał gdzie to żarcie jest schowane








    Pozdrawiam


    pozwoliłem sobie też posprzątać temat z wypowiedzi nie związanych ściśle z tematem EFR


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #83
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ten ostatni link nie działa
    a odnośnie pierwszej TT to ja tam widzę 300km na kołach i prawie 400 na silniku, a dupka tej mniejszej efr jest taka sama jak moja;/

  9. #84
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No faktycznie , nie działa jeśli nie jest się zalogowanym na tej stronie ... Dziwne
    Oto cytat :

    Okay guys so we finally have one of our Borg Warner EFR systems out. We will have the other kits out soon as well. Now this setup is on the longitude 1.8T on a 2004 Audi A4 Quattro ( so it will work on any longitude 1.8T). Since we finally have some actual data to share I figured I would post it up.

    Now, this car is a really cool project. Before the EFR we did a pretty unique engine build, inspired by our friend Lavi at Unitronic. We raised the compression to 10:1 and the guys at integrated engineering hooked us up with their new Tuscan I Beam rods. We spent a great deal of time balancing and working on the engine. We ported and polished the head, threw some supertech goods in it and figured we could get a little wild with boost. We also did water meth as well. As soon as the gods at IE throw us a bone, we will try out 'dem camz.

    The EFR system uses a equal length tubular manifold designed and built by us specifically for use with the smaller B1 chassis of EFR turbos. All geometries cater to the air flow rates of the 6258 and 6758. We went for a tubular manifold because the packaging of the EFR turbo allowed us to spend a little more in the manifold department while still being competitive priced overall, we saw this as a opportunity to make a more efficient setup. The EFR integrates a wastegate that works perfectly compared to others and it also integrates a diverter valve. The savings here are exactly what drove the creation of this manifold.

    Some of the driving impressions. This is the most responsive turbo I ever had the experience of driving. The boost acceleration is really awesome, watching the digital guage climb from 2 to 30 psi is pretty intense. The in gear response makes me think we owe some cast manifold garrett gt setups owners a refund lol. The turbo is hitting the advertised air volume as well. The dyno below showes a all out run for the numbers, and with the engine configuration we are using, we will not be running it like this all the time. To break 400 on this 10:1 comp engine we had to run the car cold, raise the timing up, and run 70/30 water meth with a 625cc nozzle. Also the Unitronic tune on the car is running very well hitting our requested 12.5:1 AFR. We will richen it up a bit for the road. This was to just see the best we could do with this setup. The average dyno's put this at about 375 awhp. Keep in mind we have a mustang dyno which reads a bit lower as well. But knowing our dyno, i could not be happier with the numbers. It is really amazing to see a 1.8T engine break 400 whp and still have that kind of power band.

    Now we are finished with our 1.8T longitude, and nearing completion of out 2.0T longitude. The next up will be the 1.8T and 2.0T transverse systems. Soon we will have info regarding a more practical build, meaning drop in 19mm IE rods, and supertech valve train with the smaller 6258. All of the info so far is from the larger 6758. I think this will be a really cool package for the guys that are looking for the most power without sacrificing response.

    Also check out our face book, there is a video on it demonstrating the rate in which the boost climbs. That was a run in simulation mode during tuning with only 27psi of boost.

    On to the pics

























    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #85
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a jest nagrane jak to audi jedzie?
    bo ten "cobalt" jedzie strasznie:
    http://www.youtube.com/watch?v=2kKx5...1&feature=plcp
    to na takiej samej dupce jak moja? czy twin scroll/

  11. #86
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    AR Taki jak Twój tylko jest ucięta flansza T25 i zamontowana taka żeby pasował pod kolektor w tym aucie , nic to nie poprawia przepływu .
    No jedzie faktycznie strasznie , trochę marnotrawstwo taka moc w ośce .
    Start od 60 do125 na 4. biegu - z ZZP / EFR 6758 Turbo. Zacząłem od 60mph na 4 bez doładowania. Kiedy ''przyszedł '' Boost, opony zrywały trakcję do 125, złapały przez chwilę, by następnie chwycić pełną przyczepność przy 120 . Film kończy się na 125. Wszystko to w około 5 sekund!
    60 mil na godzine = 96.539 km/h
    125 mil na godzinę = 201.125km/h

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    a odnośnie pierwszej TT to ja tam widzę 300km na kołach i prawie 400 na silniku, a dupka tej mniejszej efr jest taka sama jak moja;/
    Ale pikuje do 1,8 bara i trzyma 1,4 do odcinki
    I jeśli chodzi o moc to praktycznie to samo co u Ciebie a mniejszy wirnik sprężarki i seryjne graty ( kolektor , przepustnica głowica ) ....

    Nie widziałem filmów jak to Audi jeździ ale mogę poszukać ....







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #87
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    u mnie jest 1.5 bara i niema problemu z utrzymaniem booostu, ale problem jest tego rodzaju że boost powyżej 1.3 bara nie daje więcej mocy;/ różnica jest tylko w NM nawet przekroczyliśmy 500NM ale co z tego jak finalnie wyszło i tak tylko 430km . Różnica w zapłonach na górze między 1.25 a 1.5 bara to zaledwie 1.5 stopnia czyli wedle tego co Pat powiedział niewiele;/
    Poprosiłem aby zalać v power racing aby wykluczyć kiepskie paliwo bo jakoś logi na hamowni z tabletkami wyglądały gorzej niż bez tabletek na drodze które ja robiłem;/

    odnośnie filmików jak audi jedzie to bardzo chętnie ,bo jak widzę filmiki że auto faktycznie jedzie(onboard) to jest dowód że moje może być szybsze .

  13. #88
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To właśnie trzeba dokładnie zbadać jaka jest właściwa przyczyna , znając życie pewnie będziesz musiał dojść do tego sam jak już odbierzesz auto .. DV jest dobrym tropem na początek a jak nie to trzeba szukać dalej .

    Tak czy inaczej za wiele nie wymyślimy w temacie skoro nie ma możliwości przetestować w tej chwili wszystkich opcji i możliwości .

    Ja jeszcze postaram się poszukać więcej przypadków w których '' się dało '' A wiem że takie istnieją ....







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #89
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    spoczko spoczko, ten dv koniecznie sprawdzimy albo ja sam sprawdzę jeżeli będzie taki przypadek bo znam już 2 przypadki kłopotów z nim;/

    odnośnie filmików to chętnie bym zobaczył tej a4 :P będzie to potwierdzenie 400km na kołach

  15. #90
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zorientowałem się troszkę odnośnie wyników aut strojonych na paliwie e85. Także Pat mi mówił żebym w cale tego nie porównywał do moich wyników bo to zupełnie inna bajka. W ewo na seryjnej sprężarce można ugrać o 60km więcej niż na zwykłym paliwie dlatego wynik cobalta jest na poziomie 540km ;/
    kolega także kolega colo pomógł odnaleźć mi artykuł o gościu który wkładał efr 6758 i 6258 do opli 2.0.
    z takiej jak moja na paliwie e85 uzyskał 520km ale podsumował że 470 na zwykłym to jest maks i nie jest to bezpieczne już;/
    także pisał że efr6258 i 6758 mają prawie identyczne potencjały bo tą większa blokuje mała część gorąca. Różnica w mocy wyniosła tylko 10kw;/
    link gdzie gościu opisuje swoje rezultaty i spostrzeżenia:
    Aussie GMAN's Astra G SRi-T

    tak jak pisałem w tym tyg jeszcze zostanie sprawdzone inne teoretycznie lepsze paliwo aby wykluczyć że zatankowałem kiepskie stare ;/
    ciekaw jestem na ile w moim wypadku pomógłby wtrysk metanolu (zresztą w tej audi co Arttur wkleił było użyte co nie jest bez znaczenia
    na tej hamowni co była hamowana ta 4 był wynik na kołach ale bez kół , Amerykanie twierdzą że straty wtedy wynoszą około 10-15% czyli przedział 440-460km co potwierdza że u mnie wynik nie jest taki najgorszy biorąc pod uwagę że wtrysku metalonu jeszcze nie ma

    no i szkoda że nie ma filmiku jak wskazówki latają

Podobne wątki

  1. Najnowsza mapa na RNS-E 192
    Przez mk2810 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 20:39
  2. Temperatura turbiny
    Przez FCI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 10:35
  3. Kondycja turbiny k04-22
    Przez marini w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 12:53
  4. Najnowsza wersja audi TT
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •