Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 54

Wątek: Wysoka temepratura.

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591

    Wysoka temepratura.

    Witam.

    Wczoraj zauważyłem, że moja TTka łapie dość wysoką temperature. Mianowicie, pojeżdze 20 minut po mieście, troche pocisne, temperatura skacze na 110 stopni. Dzisiaj z ciekawości wyjechałem, pokręciłem się troche po mieście, znowu podgrzała się do 110 stopni, szybko zjechalem na bok, podniosłem maske - zauważyłem, że wentylatory się "prawie" w ógole nie włączają. Mam na myśli to, że włączą sie na pare sekund po czym stają w miejscu, a temperatura nadal taka sama. Dopiero po pół godziny stania na wyłączonym silniku temperatura spadła na 90 stopni. Zastanawiam się z czym to jest problem, posprawdzalem wszystkie bezpieczniki, jeden zwrócił moją uwage - 15A, wydawało mi się, że był spalony, ale po wyjęciu przestały odsuwać mi się szyby, włożyłem go spowrotem, szyby zaczęły działać - tak więc myśle, że ten bezpiecznik też jest dobry. Wydaje mi się, że to może być jakiś jakiś problem z termostatem. Mieliście podobny przypadek?

    Przy okazji opisze drugi problem. Dzisiaj dziwnym trafem, przyciszylem muzyke, uslyszalem, ze na niskich obrotach, na pierwszym/drugim biegu coś mi się "tłucze", ale kiedy wrzucałem na wyższe obroty i bieg - niczego nie było słychać.
    Podjechałem pod dom, podniosłem wszystkie koła na podnośniku, tylnie były ok, natomiast przednie lewe, kiedy nim kreciłem coś "stukało". Sprawdzilem dla pewności także prawe przednie, co się okazało koło chodziło we wszystkie strony, tak jakby w ógole nie było dokręcone. Zdziwiło mnie to, bo w zasadzie problem powstał dzisiaj, gdzie wyjechałem sobie na pare minut na miasto, po prostej drodze. Nie było możliwości zaliczenia ostrej dziury.
    Podejrzewam, że może to być końcówka drążka kierowniczego, ale czekam na wasza pomoc, bardziej doswiadczonych

    Czekam na porady, jutro zabieram się do roboty :P
    Ostatnio edytowane przez singl0r ; 15-03-2011 o 22:06

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no z tym tłuczeniem to nie wiem? dokrecone juz? jeśli tak to luzy masz na swożniach i tyle
    odnośnie pierwszej przyczyny wymień termostat na aso, żaden inny mi kiedys doradzono jakiś fajny zamiennik, **** tam po roku fiksuje znowu wiec przy okazji rozbiórki wymieniam na oryginał z aso

  3. #3
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nigdy w żadnym aucie nie stosowałem termostatu z ASO. Zawsze szedł Walher, czy jakos tak. Nigdy żadnych kłopotów, tylko zawsze wymiana wraz z rozrządem.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czemu razem z rozrządem?

  5. #5
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    A co ma termostat do tego że wentylatory załanczają się tylko na kilka sekund?

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    u mnie też dziwnie chodzą, termostat się przytnie , ciecz wpadnie do czujnika który wykryje duża temp załączy potem termostat zamknie itp, generalnie wydawało by się dziwne ale u mnie już termostat działa trochę do dupy i przez to wentylatory też głupieją:P tak czy siak wymień termostat bo on czesto pada , auto ma swoje lata i nie zaszkodzi a nie jest to mega drogi koszt:P jak będzie dalej to samo to się pomyśli co dalej

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Drugi problem rozwiązany. Jak sie okazało, koło było źle dokręcone, dobrze, że nic się nie stało w czasie jazdy. Końcówki drązka kierowniczego mają minimalne luzy, ale to żaden problem, bo na razie nie jest to w ogóle odczuwalne.

    Co do pierwszego problemu rozkminiłem taką opcje, że w dupe może dawać czujnik temperatury chłodnicy, który po prostu okłamuje. Jutro sprawdzę taka ewentualność, bo teraz nie chce mi się podłączać światła do garażu. A takich czujników mam mase to nie będzie z tym problemu.

  8. #8
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Również zacząlbym od termostatu, poprzednio sprawdzając zagodności temperatur na desce, climatroniku i Vaginie
    Dlatego z rozrządem, ze w wiekszości aut które miałem wczesniej (głównie V6 i V termostat jest pod nim. Grzechem byłoby go nie zmienić od razu, a później kląc i pluć sobie w brode, ze dla termostatu za 50 zeta, trzeba rozbierac ponownie "pół" auta :/ Tego nauczyła mnie praktyka i obecnie stosuje to w każdym aucie.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no rozumiem chociaż w 1.8t termostat nie koliduje z rozrządem więc można go śmiało wymieniać nic nie ruszając rozrządu

  10. #10
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jasne ze tak. W TT nie jest silnik tylko popiardujący bzyczek :P, dlatego taka operacja jest możliwa. Zreszta wyraźnie napisałem, że ten mechanizm juz mi pozostał i stosuje go w każdym sprzęcie. To nie jest wieczny element, kosztujący ogromne pieniądze, wiec przy okazji grubych robót warto sie nim od razu zając.
    Podobnie sprawa sie tyczy tych, którzy z rozrządem nie wymieniają pompy wody, która w VAG jest jednak elementem rozrzadu. "...panie po co wymienić, skoro działa..." - niestety takich pozornie oszczednych użytkowników jest bardzo wiele. Sorry za OT.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale nie do końca OT bo jest to koło tematu więc wybaczamy
    więc niech kolega wymieni termostat a potem pomyśli co dalej
    jakiej firmy polecacie? bo ja przy wyjmowaniu motoru tez zmienie

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Jasne ze tak. W TT nie jest silnik tylko popiardujący bzyczek :P, dlatego taka operacja jest możliwa. Zreszta wyraźnie napisałem, że ten mechanizm juz mi pozostał i stosuje go w każdym sprzęcie. To nie jest wieczny element, kosztujący ogromne pieniądze, wiec przy okazji grubych robót warto sie nim od razu zając.
    Podobnie sprawa sie tyczy tych, którzy z rozrządem nie wymieniają pompy wody, która w VAG jest jednak elementem rozrzadu. "...panie po co wymienić, skoro działa..." - niestety takich pozornie oszczednych użytkowników jest bardzo wiele. Sorry za OT.
    Jestem tego odzwierciedlonym przykładem, chodz pozornie oszczędny nie jestem, a jednak serwis zafundował mi ta przyjemność
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Podłącze się pod temat i zapytam od ilu stopni powinny się wentylatory włączyć? 103 na climatronicu i nic cicho. Który bezpiecznik (nr) jest od wentylatorów?
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bezpieczniki od wentylatorów są nad akumulatorem , konkretnie to będzie trzeci od nadkola .
    Dodatkowo trzecia blaszka licząc od strony bezpieczników standardowych .




    Pozdrawiam





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Bezpieczniki od wentylatorów są nad akumulatorem , konkretnie to będzie trzeci od nadkola .
    Dodatkowo trzecia blaszka licząc od strony bezpieczników standardowych .




    Pozdrawiam





    Pozdrawiam
    Dokładnie ten bezpiecznik był przepalony. Wymieniłem i wentylatory się włączają. Dzięki śliczne za pomoc!
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Temperatura wysoka!!
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 30-07-2022, 10:07
  2. wysoka temp.oleju
    Przez voodoo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 07:55
  3. Wysoka temperatura + wentylatory
    Przez ScreenBeat w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 20:06
  4. Wysoka temperatura silnika
    Przez Grzegorz G. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 05:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •