Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Co kupic mechanizm silnik moduł ???? do szyby

  1. #1

    Co kupic mechanizm silnik moduł ???? do szyby

    Witam
    Mam problem nic nowego, kupilem TT 99r od Litwinca, niby wszystko oki jeszcze mnie poważnie nie zawiodla, ale ktos ostro sie nad nią napracował lakier nowy, przód nowe A3 grill, czarny dach spojler jakis inny a szpachli nawet nie chce wiedziec ile tam jest....... mniesza z tym jezdzi jest oki,błedów zero, ale przechodząc do sprawy, dzwi od strony kierowcy szyba sie nie domyka................. wiec tak sobie pomyslalem jak wy pewnie adaptacja, ale cos sie dzwinego dzialo zaro reakcji, zdjolem boczek i ................. bandzaj............pomostkowane cos jakies kable wyciete, szyba działa góra dół. wiec teraz POMOCY co mam zrobic żeby doprowadzic to do pożadku co kupic bo za bardzo nie wiem cos slyszalem ze moze od A3 moze pasowac moze jakies symbole,od strony pasażera wszystko smiga jak powinno, pytalem sie elektryka to walnoł 800 + robocizna
    Pozdrawiam Wszystkich

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm jeśli mechanizm podnoszenia szyby sprawny a skoro góra dól działa to raczej silniczek poszukaj na allegro do TT czasem są

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nikt Ci konkretnie i szczegółowo nie pomoże w temacie bo tak na prawdę nie wiadomo co tam jakiś '' artysta elektryk '' stworzył .

    Domykanie szyb jest powiązane z czujnikiem otwarcia/zamknięcia drzwi znajdującym się w zamku , jeśli chodzi Ci o automatyczne domykanie szyby .
    Jeśli chodzi o to że się po prostu nie domyka do końca to potrzebna jest regulacja mechanizmu .
    Sprecyzuj dokładniej




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no i sprawdź czy na fis widac czy drzwi są otwarte czy zamkniete, jeśli otwierasz zamykasz i nic się nie pokasuje to będzie czujnik w zamku u mnie wszystko jest ok ale te opuszczanie o 1cm i potem podnoszenie ale już mam dośc walki z tym;/

  5. #5
    witam i pozdrawiam pana Arttur tak na marginesie twoja sława juz do Irlandii doszla jakis czas temu rozmawiałem osobno z 3 posiadaczami TT tutaj w Dublinie o tym co boli audi TT i wszyscy jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci wskazywali mi jako zrodlo wiedzy i pomocy forum klubtt.pl a w szczegolnosci ciebie,
    ale wracajac do tematu na chwile obecna gora dol dziala, elektryk ktory widzial to powiedzial ze jak bym za długo trzymal przycisk gora czy dół to mogłbym spalic silnik. chodzi mi o to ze normalnie szyba przy otwartych dzwiach sie otwiera a przy zamknieciu domyka u mnie nic takiego nie wytępuje, jak ja kupowalem zauwazylem ze przy ponad 120k/h swiszcze wiatr, dokrecilem srobki na prowadnicy, byly luzne niby lepiej ale przy zamykaniu dzwi szyba teraz nie uklada sie dobrze do uszczelki i musze mocniej trzasnac, dodam jeszcze za jak na pilocie przycisne dłuzej przycik zeby szyby sie otwieraly to ta od strony pasażera reaguje a ta od kierowcy martwa, jeszcze jeden szczegol zamek od strony kierowcy tez chyba nie orginalny bo kluczyk nie pasuje,wiec tak sie zastanawiam ktory uklad jest odpowiedzialny za te otwieranie i przymykanie, niby swiatlo sie zapala jak otwieram dzwi, jakies sugestie?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez agozdzik ; 15-03-2011 o 11:45

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Och nie przesadzajmy , jest na forum sporo osób dysponujących pokaźną wiedzą . Ale dzięki

    Wracając do problemu ..
    Podejrzewam że po prostu ktoś naprawiał to częściami jakie miał pod ręką i w dodatku namieszał z elektryką
    Najprostszym sposobem dojście do ładu jest zdjęcie panela również z drzwi pasażera i dokładne porównanie jak idą przewody elektryczne .
    Oczywiście od strony kierowcy będzie ich więcej o sterowanie lusterek i szyby pasażera , nie mniej jednak można resztę porównać .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Za 2 tygodnie bede w Polsce, gdzie stoi auto postaram sie przyjrzec blizej, myslalem ze oprócz silnika jest tam jakis moduł odpowiedzialny ze te otwieranie i domykanie okna, ale hipotetycznie jezeli polacze i oczywiscie nie bedzie dzialac to gdzie szukac dalej?, teraz juz na 100% nie jestem pewien czy jak otwieram dzwi to na fisie mi pokazuje ze sa one otwarte co w tym przypadku?

Podobne wątki

  1. Mechanizm szyby - lewy
    Przez Robert w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 08:05
  2. mechanizm podnoszenia szyby lewy
    Przez X-K w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 18:30
  3. Mechanizm szyby pasazera Cabrio
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 21:03
  4. mechanizm podnoszenia szyby pytanie
    Przez ojaciekrece w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 18:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •