Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Turbo Gauge 3 - Co o tym sądzicie?

  1. #1
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063

    Turbo Gauge 3 - Co o tym sądzicie?

    Link do aukcji: TurboGauge 3 - komputer pokladowy,turbo,tuning HIT (1504260091) - Aukcje internetowe Allegro

    Co o tym sądzicie? Jak będę miał kasę na zbyciu to chyba sobie takie coś sprawię

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Opis zachęcający. Trzeba poszperać czy ktoś to używał.
    Dla mnie na chwilę obecną jest 1 wada. Gdyby tam zapakowali LC, gadzet juz by do mnie wedrował
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Wowo, co to LC? Dla mnie to mega zajebista sprawa, tym bardziej, że można przełożyć to do każdego auta z OBDII. Poza tym funkcje są na prawdę moim zdaniem imponujące

  4. #4
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    jest to świeży gadżet z tego co mi wiadomo więc trzeba troszkę poczekać na opinie ale jakby nie było jest świetnym rozwiązaniem bo zazwyczaj nikt VAG'a ze sobą nie wozi a tam można od razu posprawdzać co nie hallo i ewentualnie błędy pokasować.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W opisie nie widzę info o temp i ciśń oleju, co jest bardzo istotne w autach po modyfikacjach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Ciśnienia oleju nie uświadczysz, bo tego nawet VAGiem nie sprawdzisz. Te urządzenie przecież bazuje na seryjnych czujnikach i ECU.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #7
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Od temperatury i ciśnienia oleju mamy wskaźniki

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    więc nasuwa się pytanie po co nam>? doładowania nie sprawdzi, cisnienia oleju tez nie , temp oleju tez nie afr zapewne też nie i egt też nie bo tak jak pisaliście, to bazuje na czujnikach bedacych w aucie wiec jak dla mnie szkoda zachodu , no chyba że ktoś chce miec fajny bajer:P

  9. #9
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Doładowania nie zczyta z Map Sensor'a? A AFR przecież może obliczyć ze wskazań sondy... a takie odczytuje... Czy się mylę?

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no doładowanie z map sensor można ale to jest przed przepustnicą a za przepustnicą jest zupełnie co innego, chociażby z racji podciśnienia z racji przepływów itp
    odnośnie afr to jeśli mamy sondę wąskopasmową (np w moim aucie ale już niedługo zrobi wylot) to wskazania afr są mocno niedokładne i jest to przybliżona wartośc...a powiem Wam że taki zegar afr AG bardzo fajnie działa jest czuły i wydaje mi się że dokładny ( sprawdzę kiedyś z inną sondą , chociaż moja jest bosch więc niema lipy) więc te kase lepiej przeznaczyc na dodatkowe zegary które są niezastąpione

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Generalnie jako bajer to fajny ''gadget''
    Realistycznie jednak patrząc to bardzo dużo z jego funkcji mamy już seryjnie w komputerze pokładowym ( Ci z dużym FIS-em ) , resztę możemy obserwować dodatkowych zegarach których nigdy nie wyprze cieklokrystaliczny wyświetlacz i które to są znacznie czytelniejsze .

    Jeśli chodzi natomiast skanowanie na błędy ich numery są zapewne podawane w systemie OBD nie w systemie VAG i pewnie bez dodatkowych opisów .
    Przykładowo wyjdzie P1256 i bez ściągi nawet nie wiadomo o co chodzi

    Pozostałe ( nieliczne ) funkcje są zbyteczne .

    Nie wątpię że może to być bardziej przydatne w starszych i mniej technicznie zaawansowanych autach .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zupełnie inne ciśnienie przed i za przepustnicą?? Dziwne, nawet bardzo... To pewnie dlatego ze przepustnica i kanał w kolektorze stawiają opory większe niz FMIC
    Wychodzi zatem na to ze ECU dawkuje paliwo, steruje N75 i zapłonem na "oko"?? No cóz, chyba musze się jeszcze wiele nauczyć :P Prosze wytłuacz mi to, bo chyba sie pogubiłem, nie nadążam i nie moge tego pojąc.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 15-03-2011 o 09:41
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm bo ecu do sterowania silnikiem ma takie urządzenia jak sondę , przepływkę ,n75, map sensor , czujniki stuków, położenie przepustnicy i pewnie jeszcze coś tam pominąłem na podstawie tych wszystkich rzeczy sterowanie silnika jest możliwe bez problemu i nawet jak np przepływka czy tam coś innego padnie to ecu sobie jakoś radzi, odnośnie zegara w kolektorze to przykład jedziesz sobie na pół gwizdka i masz podciśnienie a czy na map sensor widziałeś kiedyś podciśnienie? no raczej nie jedynie gdzieś 970mbar a więc praktycznie nic więc tutaj jest już rozbieżnośc bo wskazania do momentu wchodzenia boostu zupełnie inne , ponadto po ujęciu gazu też otrzymujemy całkiem co innego bo na map sensor czasem widac przeładowanie( jak zawór niedomaga albo są nieszczelności)
    ciśnienie na pełnym bucie będzie prawie identyczne aczkolwiek jakieś różnice na pewno są wynikające z przepływów z tego że silnik połyka powietrze no i z tego że w kolektorze się ono już troszkę nagrzewa

  14. #14
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jazde na podciśnieniu można pominąc. Przeciez wtedy się kompletnie nic nie dzieje, więc co to za porównanie.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak by się komuś chciało bawić to może sprawdzić jaki będzie boost w kolektorze (zegar doładowania) i zrobić loga kanału 115 i będzie jasne ja nie bardzo mam możliwość tego zrobienia bo u mnie map sensor "widzi" tylko 1 bar ze wzgledu na diodę a nie chce mi się kąbinować wyjmowac zmieniszac boostu itp bo regulacja tego mojego mbc jest troche wkurzająca:P:P

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 19:53
  2. Nagrzewanie wskaźników Auto Gauge przez słońce.
    Przez KubaTT w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 14:32
  3. Adapter pod filtr oleju Auto Gauge - Jaki gwint?
    Przez KubaTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •