Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: TT nie odpala Pomocy

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2011
    Skąd
    Rypin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Posty
    8

    TT nie odpala Pomocy

    Witam wszystkich Adam
    (TT Qatro bez gazu 1.8 benzynka 225 km na zawieszeniu strasznie twardym)
    Silnik kręci jak głupi. Iskra jest na wszystkich, cewki też oki, jak już zapali to TT idzie jak przystało na TT, zadnych zamuleń ale silnik musi mieć ze 60 stopni, wtedy odpala na cyk. po powiecmy 5 godzinach na mrozie nie łapie nic. Info z Vaga też nie pomoże za bardzo bo nic tam nie było znaczącego ale jak znajde wydruk to dodam. Auto już zaliczyło ze 2 mechaników i każdy jest święcie przekonany że pomógł ale tylko strata kasy(jak już silnik był ciepły to pracował bez zarzutu). Podejzewam ciśnienie wstępne gdyz wymontowane pompowtryski plują (co prawda na rozruszniku) ale bardziej na odległość zamiast robić mgiełkę. Tak powinno być? (acha wtryski, świeczki i co się tam tylko dało czyszczone kompresorem. Filtr paliwa też wymieniony) Chciał bym jeszcze sprawdzić jakie ciśnienie podaje pompa (wie ktoś może ile powinno być?) Dalej chce zmierzyć za tym regulatogem (powrót nadmiaru do baku) również jakieś liczby by się przydały.
    Ostatnio edytowane przez Sumin ; 06-03-2011 o 15:39 Powód: grypa żołądkowa

  2. #2
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    denerwują mnie tacy ludzie jak ty, jesteś zapewne mechanikiem który nie potrafi sobie poradzić z samochodem i prosisz nas o pomoc, nawet się nie przywitałeś w odpowiednim dziale, tacy tylko wchodzą po pomoc a później już ich nie widać.

  3. #3
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    witac. ludzie zagladaja na forum tylko jak im sie cos posypie ja niestety nie pomoge bo nie wiem. zapraszamy do działu "tu sie witamy
    "

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2011
    Skąd
    Rypin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Posty
    8
    Nie wiem jakie zasady tu panują ale jak muszę się najpierw przedstawić to zaraz to zrobie Sorka jak nagiąłem zasady lub kogoś uraziłem. Jestem właścicielem TT Qatro już ze 3 latka ale do tej pory nie miałem poważniejszych problemów a mechanikiem to chyba jestem ale najwyżej domorosłym jak to mówią. lubie czasem pogrzebać ale w obrębie własnego garażu.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Posiadasz LPG?
    Odepnij aku na 5 minut potem podepnij i zostaw samochód na zapłonie 3-5 min.

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2011
    Skąd
    Rypin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Posty
    8
    Nigdy ten silnik nie pracował w gazie. Zawsze benzynka. W/g mnie sportówce zakładać gaz to jak złamać nogę biegaczowi. Podejzewam zbyt małe ciśnienie na listwie wtryskowej ale nie wiem jak to sprawdzić i jakie powinno być w barach. Być może ten mały regulator ciśnienia paliwa zdechł bo dość łatwo drugim wężykiem paliwo wraca do baku. Ale to tylko moje przypuszczenia metodą chybił trafił
    Acha dzięki IceMan09 chociaż za dodatkowe pytania odnośnie...
    Ostatnio edytowane przez Sumin ; 06-03-2011 o 12:32

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cięzko bez szerszych info coś poradzić przydał by się odczyt błędów chociaż, jezeli podejrzewasz słabe ciśnienie lub jego brak to może być pompa lub uszkodzenie na lini pompa silnik, regulator zostaw w spokoju ta cześć psuje się prawie nigdy, jak zawsze odczyt z vag-com nie zbędny, bo metodą prób i błedów wymienisz pół auta, ja obstawiam pompę paliwa
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Kręci silnik? Jak to w ogóle wygląda?

    Troszkę bez sensu założyć wątek, nie dać się wypowiedzieć wszystkim i po chwili go zmienić. Teraz większość nie wie o co tu chodzi.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2011
    Skąd
    Rypin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Posty
    8
    Dobra sorka może mnie trochę poniosło ale to tak jak bym dostał "liścia" na start. Zaraz edytuje. Chociaż miło wiedzieć że są też ludzie co chcą pomóc, ale do rzeczy:
    Silnik kręci jak głupi. Iskra jest na wszystkich, cewki też oki, jak już zapali to TT idzie jak przystało na TT, zadnych zamuleń ale silnik musi mieć ze 60 stopni, wtedy odpala na cyk. po powiecmy 5 godzinach na mrozie nie łapie nic. Info z Vaga też nie pomoże za bardzo bo nic tam nie było znaczącego ale jak znajde wydruk to dodam. Auto już zaliczyło ze 2 mechaników i każdy jest święcie przekonany że pomógł ale tylko strata kasy(jak już silnik był ciepły to pracował bez zarzutu). Podejzewam ciśnienie wstępne gdyz wymontowane pompowtryski plują (co prawda na rozruszniku) ale bardziej na odległość zamiast robić mgiełkę. Tak powinno być? (acha wtryski, świeczki i co się tam tylko dało czyszczone kompresorem. Filtr paliwa też wymieniony) Chciał bym jeszcze sprawdzić jakie ciśnienie podaje pompa (wie ktoś może ile powinno być?) Dalej chce zmierzyć za tym regulatogem (powrót nadmiaru do baku) również jakieś liczby by się przydały.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo juz na mechaników na ten miesięc nie mam kasy
    Ostatnio edytowane przez Sumin ; 06-03-2011 o 15:23

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Sumin, mogę Ci polecić magika który powinien to ogarnąć tu masz kontakt do niego Auto-Complex Paweł Witkowski - Lubicz Górny, ul. Nowa 17

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Napisz koniecznie jakie błędy wyszły , czasem niby nie znaczące błędy mogą wiele powiedzieć .

    Poza tym jak doszło do takiej sytuacji ?
    Auto stopniowo odpalało coraz gorzej na zimnym czy po prosty pewnego dnia tak się stało ?




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Może czujnik położenia wału szwankuje.
    pozdrawiam

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2011
    Skąd
    Rypin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Posty
    8
    Problem pojawił się właściwie z dnia na dzień. Jutro jadę do kolejnego mechanika, mam nadzieje troszkę lepszego. Jak on nie pomoże to pewnie zawitam do tego magika z Lubicza o którym pisano wyrzej. Pewnie znowu pod kompa więc będę miał świerze dane to się nimi podziele. Oczywiście jak problem się rozwiąże poinformuje. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.

  14. #14
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak pojedziesz, jak nie chce odpalić? ;> Grzejnikiem chyba go nie rozgrzewasz?
    Taka podstawa...akumulator dobrze trzyma?

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2011
    Skąd
    Rypin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Posty
    8
    Akumulator nówka (2 miesięczny trzyma, chociaż przy tak długim meczeniu rozrusznika to pod prostownikiem koniecznie). Odpalanie na słoneczku, podgrzewając kolektor powietrzny opalarką lakierniczą no i sporo czasu i prób. Jak już zaczyna przepalać co jakiś czas na jakiś tłok to już nadzieja bo tylko jeszcze z 20 minut i wreszcie zaskoczy
    Ale powaga jak odpali wreszcie i temperaturkę jakąś złapie to można gasić odpalać i oki. Dzis już stoi na warsztacie (kolejnym) ale pod kompa mieli dopiero podpinać jak ostygnie więc nie mam jeszcze info dziś ale jak będę miał to napisze.

    Acha i nie ma co jej męczyć jakimś ciągłym kręceniem tylko takimi 5-10 sekundowymi seriami razy wiele. Jakoś tak szybciej załapie. Paliwo podczas postoju (czy tam stygnięcia) nie opada! Coś dziś słyszałem o końcówce dyszy gaźnika, że to może być to ale niech dalszym sprawdzaniem zajmą się warsztaty co mają do tego narzędzia. W warunkach domowych sprawdziłem co się dało chyba. Kolejni mechanicy, kolejne wydatki no ale cóż oby tylko coś to pomogło, jak nie to zostają już tylko magicy.

Podobne wątki

  1. TT nie odpala
    Przez pr2emo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 14:29
  2. Auto nie odpala. Pomocy!
    Przez jacektt w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2016, 17:27
  3. Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 19:15
  4. Pomocy nie odpala 1.8t brak łaczności z ecu
    Przez DORKNEST w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-06-2008, 09:11
  5. TT nie odpala
    Przez odeen w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •