Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 70

Wątek: Drążek stabilizatora

  1. #16
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    dla tych co nie wiedza (a chca kupic u dealera), majac numer czesci mozna sprawdzic jej cene u lubelskiego dealera (drogiego, ale cena nie powinna sie znaczaco roznic w innych miastach). http://213.25.136.170/autoart/

  2. #17
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Mam takie pytanie czy z tylu w TT 225q stabilizator ma 14mm? Moze warto go wymienic na tego z golfa 4motion? Znalazlem w etce 16mm 1J0511409J za ok 40euro oraz 19mm 1J0511409K ale cena juz miazdzy 145 euro. Wiec czy ma sens wymienic na te 2 mm czy jak juz to na ten 19 mm? Z przodu mam 21mm a w R32 jest 23mm 1J0411305AF za 60 euro.

    Reasumujac zwiekszajac srednice z przodu i z tylu o 2 mm wychodzi ok 100euro, jesli chcialbym wiecej z Neuspeed wychodzi juz 405$ albo z eibacha 1000zl za sam przod a fi tylko 22m Eibach -

    Wiec co polecacie? A moze jest caly kit przod i tyl. I nastepne pytanie co z stabilizatorami, tez sportowe?

  3. #18
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Nie ma jak to stary poczciwy ttshop Cena poczciwa, firma dobra i cyferki tez mile.
    Parts, Accessories, Styling and Performance Tuning for your Audi TT Coupe or TT Roadster
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  4. #19
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Znalazlem u naszych zachodnich sasiadow za ok 1400zl. Pomysl z r32 jest zly? A moze warto wymienic tylko na jednej osi stabilizator zeby auto bylo bardziej naturalne w zakrecie?

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie wiem co dla ciebie jest naturalne ale 225 w serii z idealnie sprawnym zawieszeniem calkiem zwinnie się przemieszcza, może zacznij jednak od zmiany samego zawieszenia na coś lepszego, potem stwierdzisz czy stabilizatory są ci potrzebne, bo tak zaczynasz od dupy strony te mody zawieszenia.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Czemu od dupy strony? Mozna zrobic wszystko za jednym razem. Po za tym jesli zawasias jest sprawny i jest ok, to nie znaczy to ze moze byc lepiej

    Ciekawe co Arttur ma do powiedzenia na temat drazkow, bo montowal cos takiego.

    EDYCJA ---------- Post dodany 23:08 05-11-2012 ---------- EDYCJA

    Znalazlem info ze im twardsze stabilizatory tym twardsze zawieszenie. Do tego po 10 latach stabilizatory mogly sie wyrobic i nie sa juz takie sztywne i te od r32 bylyby w sam raz jak dla mnie, co myslicie?
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 05-11-2012 o 23:05

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja mam u siebie zamontowany z tył stabilizator Neuspeed 19 mm i byłem zadowolony z efektów .
    Tak BDW Panowie to mało które seryjnie produkowane Audi jest neutralne w ostrym szybkim zakręcie ...

    Jeśli idzie tanio dostać stabilizator 19 mm z R32 to moim zdaniem jest to świetna alternatywa .
    Oczywiście jeślio mowa o jednej osi to mowimy o tylnym stabilizatorze i wersji 225

    Wymiana tylko przodu na grubszy nie ma sensu










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Czyli zamontowales o 5 mm grubszy. Czy zmiana przodu i tylu na grubsze o 2 mm da mi cos? Mozna tez kupic na tyl grubszy o 2 mm a z przodu zamontowac oryginal?

    Twarszy z tylu ma za zadanie zwiekszenie zamiatania tylem. Czy zmiana na grubszy z przodu spowoduje nadmierne wyjezdzanie przodu w zakretach?

    Wezme chyba ten za 145euro na tyl 19 mm a przod zmienic na 23, kupic nowy 21 czy zostawic tak jak jest?

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Aby zachować równowagę to najlepiej z tył 19 mm , z przodu seria .
    Jak dasz grubszy z tył to trzeba również dać proporcjonalnie grubszy z przodu ..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Poczytalem troche na angielskich i amerykanskich forach i mowia roznie. I wsadze chyba na przod uzywany 23mm a na tyl nowke 19 mm i powiem co i jak. Poprawa powinna byc na duzy plus, a nad i podsterownosc to juz indywidualna sprawa, po za tym chce poczuc poprawe bo czasami czuje sie nie pewnie, oczywiscie moze to byc spowodowane zuzytymi innymi elementami ale rownie dobrze przedni stabilizator tez mogl dostac po dupie

    Ps Zuczek, mowisz ze od dupy strony, poczytalem troche i uzytkownicy sa bardzo zadowoleni, nawet na seryjnym zawieszenie i czuja wielka poprawe. Patrzac na koszta to mozna nawet zaczac od stabilizatorow a pozniej obnizac, albo jest. To super opcja dla tych co nie chca obnizac a chca poprawic sztywnosc samochodu. Mowie to po przeczytaniu wrazen osob ktore zamontowaly anti roll, jabede mogl cos powiedziec za jakis czas
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 08-11-2012 o 10:03

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zacznij od doprowadzenia całego zawieszenia do wzorowej formy i wtedy dodaj 19 mm na tył .
    Nie będziesz żałował , gwarantuję






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Zacznij od doprowadzenia całego zawieszenia do wzorowej formy i wtedy dodaj 19 mm na tył .
    Nie będziesz żałował , gwarantuję






    Pozdrawiam
    KisseM w zasadzie to to miałem na myśli, może zle się wyraziłem, jak poczułeś się urażony to przepraszam.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Hej,
    przy wymianie elementow w zawieszeniu, zostaly u mnie wymienione gumy stabilizatora przod, ale cos mi zaczelo stukac i zapewne bedzie to stabilizator. Na nierownosciach, przy malej predkosci, wali czasem tak jakby kolo mialo odpasc. Łaczniki nowe, wszelkie tuleje etc wiec to wykluczam.

    Gumy ktore zalozylem to byly pod grubowc zwykle (nie poliuretan), ale jak wymienialem to z jednej strony byla ta obejma plastikowa na drazku a zdrugiej jej nie bylo. Nie ma takze tych ogranicznikow zeby guma do srodka sie nie przesunela (co ciekawe nie widze nawe sladu po nich, moze nie bylo...). Od strony kierowcy gdzie nie bylo tego plastiku zalozylem bez, od strony pasazera byl plastik (ulamany ale siedzial) wiec go zostawilem. Skrecilem i bylo ok ale praktycznie odrazu zaczelo cos pukac od strony pasazera...rece mi opadly bo wszystko bylo nowe...no coz.
    Zajrzalem tydzien temu w owe miejsce (auto podniesione kola zdjete) i mialem wrazenie ze jest przerwa pomiedzy gumami a drazkiem, moze z 1mm. Diagnoza - zle gumy kupilem, za duze...czy od tego moze tak pukac?

    oraz, pomyslalem ze wymienie na poliuretany, tak wiec czy te beda ok?
    GUMA STABILIZATORA PRZOD AUDI A3 S3 TT POLIURETAN (2896598504) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    mam zawias seryjny.

    oraz, czy moge zastosowac swoje standardowe obejmy, mam takie jak tu:
    MOCOWANIE STABILIZATORA OCTAVIA TT A3 LEON TOLEDO (2848713957) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    Z gory dziekuje za pomoc.
    pzdr
    hubi

  14. #29
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Albo kupiles zle albo stare gumy wytarly drazek i jest mniejsza srednica. Wiec zmierz dokladnie jaka tam jest i kup najwyzej mniejsze gumy

  15. #30
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    zakladam ze jak kupie gumowe o 1mm mniejsza srednice to wcisne ale czy poliuretan tak mozna"? nigdy nie mialem do czynienia z takim produktem. Czy mozna go wcisnac, bo rozumeim ze poliuretan nakladam na koniec drazka i przeciagam az do miejsca mocowania.
    h

Podobne wątki

  1. Drążek kierowniczy i końcówka
    Przez damianek506 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 17:43
  2. Co to za drążek ? help
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 15:07
  3. drazek kierowniczy prawy
    Przez bigining w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 00:33
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 21:23
  5. Zmiana zawieszenia + drazek stabilizacyjny
    Przez Rafał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 06:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •