Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 70

Wątek: Drążek stabilizatora

  1. #1
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837

    Drążek stabilizatora

    Witam!
    Mam pewnien problem,na drążku stabilizatora są tak jakby blokady aby tuleje nie miały możliwości przemieścić się do "srodka auta". U mnie jedna ta blokada(z lewej strony) zardzewiała i normalnie się skruszyła.Efekt teraz taki że jak wymienie tuleje to wystarczą na jakieś 100KM i walą od nowa.Gdzie bym nie pytał to wszyscy proponują łączniki stabilizatora itp. a mi chodzi o ten cały drążek ew. tą blokade jeżeli można dokupić.Może ktoś się orientuje bo jak nie to zostaje chyba tylko ASO.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wiem czy o to Ci chodzi ale zamiast seryjnego mozesz wsawaic np ten :
    TAKIE COS ??
    Przy okazji poprawisz sobie wlasciwosci jezdne autka a jeszli wymienisz jeszcze tylna(na 19 mm) to sam nie poznasz swojego wozu


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Arttur właśnie o to chodzi ale dziwi mnie średnica,w serii występowały dwa rodzaje 19mm i 20mm a tu mamy 22mm i pisze że pasuje do wszystkich modeli.że grubszy niby lepszy?

  4. #4
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    Im stabilizator sztywniejszy (grubszy) tym samochód mniej przechyla sie w zakrętach i dzięki temu koła mają lepszą przyczepność do podłoża.

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Wiem Pavel,to był mój żart na temat im grubszy tym lepszy :P

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    jak skrecisz kola to przy odrobinie wprawy zmierzysz suwmiarka jaka masz srednice stabilizatora , gdzies mialem caly stabilizator do mojej quattro 180 , ale raczej we wszystkich byly takie same, w sklepach motoryzacyjnych mowia o roznych bo numery pokrywaja sie z golfem i a3 ktore mialy rozne srednice stabilizatorow.
    Ksolk, chodzi Ci o te nasuwane pastiki ktore sa na stabilizatorze?? na ktore zaklada sie gumy, dzieki nim gumy stabilizatora sie nie przesuwaja.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  7. #7
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Piotrek jest na stabilizatorze coś takiego co blokuje właśnie te tuleje,później zakłada się tuleje i opaskę metalową na nią,przykręcaną srubą.W ASO nie ma takich blokad,trzeba kupić cały stabilizator,w Częstochowie 200zł w Katowicach i Krakowie 302zł.Niby ASO a rozbieżność cen na każdej części.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    wiem o co Ci chodzi , poszukam u siebie ,ale dopiero w sobote bo mam te czesci w innym rejonie polski niz mieszkam, zobacze jak wygladaja te plastiki na tym moim.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  9. #9
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Ok Dziękuje!

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    Niestety gdzies mi stabilizator wsiąkł , byl i nie ma . Przewalilem caly swoj magazynek. Bedzie pasowal do Twojej tt stabilizator od golfa 4motion, TT FWD , A3 quattro itp , tylko wczesniej zmierz srednice dla pewnosci.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  11. #11
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Pioterek chyba najłatwiej będzie w ASO bo już robi się to nudne a koszt nie taki duży.Dziwiła mnie sprawa z tymi blokadami,dziś w Sosnowcu otrzymałem gazetkę,Echo ¦ląska czy jakoś tak a tam wkładka z super częściami do samochodów,kwestia połączenia z konsultantem,rozmowa na temat doboru części i w 48h jest u nas w domu rządana część!Dam namiar na strone i nr. tel. ale jak pytałem o stabilizator do TT(nie zdążyłem powiedzieć o wersji Quattro itp.)otrzymałem odpowiedź, że nie ma!a reklamują się "ile już musiałeś odwiedzić sklepów?ile telefonów wykonać?"u nas fachowa porada i ........ części do każdego auta"Widać do każdego,ale nie naszego!Drażni mnie tylko rozbierzność cen miedzy różnymi ASO.Tak było w Fordzie i tak też jest w Audi.ASO- ASO nie równy!przynajmniej jeżeli chodzi o ceny części!W moim przypadku polecam Audi Marszałek-Częstochowa!wszędzie 302zł a tam 200zł brutto!ta sama część a zniżki nie mam nawet 5% bo niby za co!Nic tylko wysyłać maile do każdego salonu,a może coś się trafi taniej tak jak w moim przypadku!

  12. #12
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    tych ograniczników, które zapobiegają przemieszczaniu się gumek, nie da sie dołozyc trzeba kupic caly nowy stabi oczywiscie skoro juz czeka Cie wymiana, to mozesz dolozyc wiecej kaski i kupic jakis lepszy stabi, np. Neuspeed tak jak tu juz bylo proponowane. a jak nie, to walisz seryjny, nowe gumki i obejmy (koniecznie tez obejmy bo stare odkształcone i bedą luzy miedzy gumką a obejmą!) i gotowe

    acha - nie wiem czy to z tylu czy z przodu masz ten problem, ale jakbys wymieniał stabi z tylu (w quattro) to warto kupic taki od Golfa IV R32 jest duzo grubszy od seryjnego, pasuje idealnie (tylko oczywiscie szersze gumki i obejmy) a kosztuje nie tak dużo jak Neuspeedowy
    Pozdrawiam!
    Pajak

  13. #13
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Wie ktoś może tak na szybko jaka jest grubość stabilizatora przód w wersji 225KM?

  14. #14
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez ksolk
    Wie ktoś może tak na szybko jaka jest grubość stabilizatora przód w wersji 225KM?
    to zalezy od rocznika i typu silnika. u mnie w APX rocznik 2000 jest 20 mm. poniżej załączam wypis z ETKI - dopasuj sobie do swojego numeru nadwozia.
    Pozdrawiam!
    Pajak

  15. #15
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Pająk jesteś wielki.Dziekówa!

Podobne wątki

  1. Drążek kierowniczy i końcówka
    Przez damianek506 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 17:43
  2. Co to za drążek ? help
    Przez blein w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 15:07
  3. drazek kierowniczy prawy
    Przez bigining w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 00:33
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-06-2009, 21:23
  5. Zmiana zawieszenia + drazek stabilizacyjny
    Przez Rafał w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 06:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •