Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: LOZYSKO??

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159

    LOZYSKO??

    Witam. zauwazylem dzis w swojej TT jakies dziwne odglosy jak wlaczam klimatyzacje... tzn: samochod zachowuje sie normalnie z wylaczona klima, jak wlacze klime w trybie ECON. tez wszystko jest ok.natomiast gdy klima jest WLACZONA w normalnym trybie... pod maska zaczyna cos klekotac...tak delikatnie,ale jest to do wyczucia... sluchalem dokladnie i na 100% jest to w okolicy altrnatora... Moze konczy sie lozysko na alternatorze ,albo na agregacie od klimy?? Moze ktos z Was mial / ma takie objawy?? Niby drobiazg ,ale chcialbym to zrobic
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Sprawdź poziom gazu w systemie klimatyzacji.
    911 Kiler

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    w sumie niesprawdzalem poziomu w klimie,ale zauwazylem ze to "klekotanie" robi sie coraz glosniejsze przy klimie wlaczonej na max, i sprawdzalem na wszystkie sposoby kiedy jeszcze.... odziwo okazuje sie ze jak na postoju z WYLACZONA klima ,zaciagne reczny i popuszcze delikatnie sprzeglo zaczyna delikatnie klekotac.. w tym samym miejscu .. nie tak bardzo jak przy klimie, ale slychac... albo alternator.. albo agregat klimy.. JA glowkuje tak- (niewiem czy slusznie) Moze byc walniete lozysko na np.na agregacie i na postoju i podczas jazdy chodzi ok,natomiast przy wiekszym obciazeniu ( klima,start ) zaczyna delikatnie sie ujawniac zuzycie ..

    p.s. nie jest to jakies mega klekotanie w silniku itp... tylko pewnie jakas pierdolka, ale chcialbym sie tym zajac od razu.
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  4. #4
    varna
    Gość
    tez tak miałem, nie zrobiłem odrazu i padła cała sprężarka klimatyzacji. Koszt w serwisie 4kpln.

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Well
    A u mnie tak sie zaczelo dziac po wymianie kola zamachowego z 2 masa na aluminiowy jednomas..
    Z tyn ze klekocze tylko jak mam wlaczone swiatla....
    Jednak zmienie na stalowy jednomas , zdecydowanie i bezapelacyjnie


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Cytat Zamieszczone przez varna
    tez tak miałem, nie zrobiłem odrazu i padła cała sprężarka klimatyzacji. Koszt w serwisie 4kpln
    tzn co moze byc w koncu zepsute?? ile zaplaciles za sprezarke klimy??
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  7. #7
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    to absolutnie i zdecydywanie klekocze spreżarka klimatyzacji - szczególnie że jest umiejscowiona dokladnie tam gdzie piszesz - kolo alternatora (tuż pod nim - taki srebrny cylinder z zieloną naklejką widoczną od góry).

    niestety jest jeden problem - z tego co mi wiadomo nie naprawia sie tego - tylko wymienia w calosci o kosztach nic nie wiem - ja na razie z tym jezdze i czekam az padnie absolutnie (przestanie dzialac wogóle klima).

    z technicznych spraw - to klekocze sprzęglo w tejże sprężarce. po wcisnieciu przycisku ECON przestaje klekotac, bo ECON wyłącza sprężarke wlasnie (wtedy leci tylko powietrze, o temperaturze zewnętrznej, nie schladzane).
    Pozdrawiam!
    Pajak

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    hmmm.... czyli cala sprezarka do wymiany ciekawe jaki koszt..
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  9. #9
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Cytat Zamieszczone przez blazejTT
    hmmm.... czyli cala sprezarka do wymiany ciekawe jaki koszt..
    chyba że znajdziesz jakiegoś magika, który Ci naprawi samo to sprzęgło w srodku, ale tak jak pisalem - obilo mi sie o uszy że spreżarka to nienaprawialny element i dlatego jak cos sie zepsuje, to trzeba całą
    Pozdrawiam!
    Pajak

Podobne wątki

  1. Lozysko oporowe??
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 17:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •