Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Błąd 01314, gdzie szukać przyczyny?

  1. #1
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155

    Błąd 01314, gdzie szukać przyczyny?

    Witam!

    Ostatnio podczas gwałtownego przyspieszania na śliskiej nawierzchni zapaliła mi się kontrolka od ASR i system się wyłączył. Myślałem że to chwilowy błąd i że po wyłączeniu auta powinien zniknąć, ale tak się nie stało. Wczoraj znajomy podłączył mi auto do komputera i pokazało następujący błąd o numerze 01314, który nie da się skasować. Znalazłem opis błędu w języku angielskim, ale nie bardzo wiem w którym miejscu w samochodzie szukać przyczyny. Prawdopodobnie jakiś czujnik albo się rozłączył, albo padł. Czy miał ktoś podobne doświadczenia? Poniżej link do opisu błędu:

    01314 - Ross-Tech Wiki

    Przypomnę że auto z 1999r, silnik 1.8T 180KM, FWD.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Proponuje zalogować się do silnika i sprawdzić błędy. Potem w bloku pomiarowym wpisujesz 125 i sprawdzasz komunikacje występująca pomiędzy ECU i np ABS/ESP i w quattro AWD. Jeśli są jedynki i nie ma błędów to logujesz się do ABS/ESP i tam sprawdzasz błędy i też możesz zobaczyć blok pomiarowy 125 czy jest komunikacja. Po tych testach znajdziesz przyczyne swoich problemów. pozdrawiam

  3. #3
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Dzieki za konkretną odpowiedź, w przyszłym tygodniu podjadę do kolegi, podepnę auto pod komputer i zrobimy tak jak radzisz. Jak będe już coś wiedział to dam znać.

    Pozdrawiam!

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Czasami również za problem z ASR odpowiedzielna jest przepływka dlatego jak już będziesz na kompie to sprawdź w bloku pomiarowym pozycje 032 jeśli są duże korekty w drugiej kolumnie może to wskazywać na przepływkę np koretka większa niż +-10. Wtedy należałoby zrobić logi dynamiczne na 3 biegu do odcinki żeby sprawdzić ile mierzy przepływka. pozdrawiam

  5. #5
    Awatar rychu214
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Pyrzyce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Ja też mam ten bład,z tym że samochód nie zapala,nie słychac pompy paliwa przy przekręceniu zapłonu,nie mogę się połączyć z silnikiem poprzez vaga,rozrusznik kręci.Wsiadłem do samochodu,zapaliłem,za chwilkę przerywał(jakby nie chodził na wszystkie gary)trwało to jakieś 2 sekundy,zaśmierdziało spalenizna we wnętrzu i już nie mogłem odpalić,dodam że w ten dzień wymieniłem cewkę zapłonowaśmigałem cały dzień i wszystko grało.

Podobne wątki

  1. Przeplywomierz + blad 01314
    Przez haps w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 17-07-2020, 04:32
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2017, 13:11
  3. Gdzie szukać nr VIN i nr silnika w Audi TT
    Przez titien w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2016, 15:07
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 23:00
  5. gdzie szukać pierwszej sondy lambda?
    Przez DJK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •