Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: kamera / monitoring ?

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    kamera / monitoring ?

    moze jest na forum, ktos kto ogarnial temat?
    pytam z 2 powodow:
    a/ pod wplywem impulsu (gowniarskie, przerabiane przez wielu, oplucie samochodu),
    nie ruszylo mnie to, raczej rozbawilo - jak stwierdzilismy z V, autko najwyrazniej wzbudzilo w kims uzasadniony zachwyt...
    nie mniej jednak, gdybym zamiast sliny zastal porysowany samochod, to nawet mimo ac w pzu, z checia namierzylbym pozniej anonimowego kozaka...
    polecam: KWP Lublin - Aktualności: Monitoring w samochodzie

    b/ coraz czesciej na ulicach gotuje sie we mnie jak widze co odpierda**ja kierowcy lamiac juz absolutnie podstawowe zasady kultury drogowej - gdybym mogl uwiecznic kilku takich idiotow w akcji z nr rejestracyjnym w formie video bylbym w 7 niebie... ;>

    w google zainteresowala mnie rozmowa na elektrodzie: Kamera monitoringu do samochodu. Jaka?
    zamknac sie w kilku setkach za taki zestaw? nie pogardzilbym...
    jest moze na forum ktos, komu nie obcy temat kamer/detekcji/nagrywania, co by podzielic sie wskazowkami przy skladaniu sprzetu itp itd
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 02-03-2011 o 03:22

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niżej na forum ktoś napisał "Przepłaciłeś. Kamery są po paręnaście dolarów i rejestrator z detekcją ruchu dwukanałowy 50 dolarów. Ta kamera i tak wygląda na chińską, lepiej samemu kupić na eBayu." nie wiem nie znam się na tym ale możesz sprawdzić czy są takie na ebay

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Temat ciekawy i jeśli bym się na coś takiego decydował znacznie bym rozbudował system o wysyłanie strumienia video na serwer gdzie mógłbym obraz z kamery zobaczyć przez internet. Opcja wysyłania na serwer włączała by się tylko kiedy czujnik ruchu w środku wykryłby ruch to uruchomiłoby rejestrowanie video co oznaczałoby, że ktoś niepowołany jest w środku.

    Zbaczając lekko z tematu jeśli ktoś ma zbyteczny telefon z GPS-em wystarczy wgrać odpowiednią aplikację włożyć kartę i ładnie ukryć telefon w aucie. W przypadku kradzieży wysyłamy sms-a na ten numer o odpowiedniej treści i otrzymujemy odpowiedź ze współrzędnymi GPS. Nawet jak odłączą akumulator to telefon będzie działał na baterii. Oczywiście takie moduły są w sprzedaży tyle, że kosztują powyżej 1200 zł a telefon z GPS można już kupić za 200-300 zł.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak tylko że taki gps w telefonie może miec kiepski zasięg i np po wjechaniu do garazu nie będzie sygnału i co wtedy? kiszka...

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    tak tylko że taki gps w telefonie może miec kiepski zasięg i np po wjechaniu do garazu nie będzie sygnału i co wtedy? kiszka...
    Tutaj sa dwie opcje:

    1. telefon wysyła informacji o tym do jakiego nadajnika się loguje bez względu na zasięg musiałby być w podziemiach żeby nie wysłać sygnału do gsm (niestety to nie jest precyzyjne bo teren poszukiwań to ok 500 - 1000 metrów ale wiemy gdzie mniej więcej szukać )
    2. kiedys z tego garazu wyjedzie a jak dobrze ukryjesz telefon to zlodziej nie bedzie wiedział o istnieniu czegos takiego

    EDIT: nie precyzyjnie się wypowiedziałem. Telefon może dostarczyć 2 lokalizacje: 1 współrzędne GPS, 2 lokalizacja nadajnika z którym się łączy.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 02-03-2011 o 09:25
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Myślałem o tym co pisze jaagob już kiedyś. Jest aplikacja na telefon. Kosztuje rocznie jakieś 15 euro. I teraz trick.
    1. Podpinasz telefon na stałe pod deska rozdzielcza w okolicy kratki środkowej.
    2. Zasilanie na stałe podpinasz pod telefon.
    3. Karta z play żeby nie trzeba było doładowywać + ta aplikacja.
    4. Gdy Ci ukradną samochód z tym telefonem wewnątrz to logujesz się na stronie tej firmy i klikasz FIND PHONE. Czyli że Ci skradziono go. I masz dokładne pomiary z GPSa gdzie się on znajduję nawet możesz zadzwonić na telefon i uruchomić mikrofon w nim i będziesz słyszeć rozmowy w samochodzie. Sprawdzałem już testowo aplikacje jest świetna. Do tego masz mapę z trasą jaką przemierzył telefon on momentu kradzieży.

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    Myślałem o tym co pisze jaagob już kiedyś. Jest aplikacja na telefon. Kosztuje rocznie jakieś 15 euro. I teraz trick.
    1. Podpinasz telefon na stałe pod deska rozdzielcza w okolicy kratki środkowej.
    2. Zasilanie na stałe podpinasz pod telefon.
    3. Karta z play żeby nie trzeba było doładowywać + ta aplikacja.
    4. Gdy Ci ukradną samochód z tym telefonem wewnątrz to logujesz się na stronie tej firmy i klikasz FIND PHONE. Czyli że Ci skradziono go. I masz dokładne pomiary z GPSa gdzie się on znajduję nawet możesz zadzwonić na telefon i uruchomić mikrofon w nim i będziesz słyszeć rozmowy w samochodzie. Sprawdzałem już testowo aplikacje jest świetna. Do tego masz mapę z trasą jaką przemierzył telefon on momentu kradzieży.
    W naszych autach jest wiele "dziwnych" miejsc gdzie można ukryć telefon i złodziej szybko go nie znajdzie. Też myślałem o podpinaniu na stałe ale po co kiedy wystarczy w kable wpiąć w "jakimś" miejscu ładowarkę samochodową telefon masz podłączony pod ładowarkę. Kiedy jedziesz autem ładowarka ładuje ci telefon ale jak zgasisz samochód telefon działa na baterii. Jest to to tyle ważne, że jak cały czas byś miał na ładowarce to szybko baterie całkowicie rozwalisz. Jak telefon nie będzie na stałe będziesz mógł go wyjąć sprawdzić czy wszystko ok itd. Co do aplikacji to można korzystać z tej co ty piszesz ale też można z bezpłatnej która wysyła w odpowiedzi współrzędne i wystarczy, że wprowadzisz je w google maps i masz dokładną lokalizację. Koszt całości to koszt telefonu (200-300) + karta w play za 50 zł wystarczy chyba na rok
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    masz racje mozna za free. Tylko ze ta aplikacja co pisałem była bardzo rozbudowana. Tylko ze do tt nie potrzebna. Robiona specjalnie dla komórek. Mogłeś dzięki niej:
    -Wysyłać smsa do złodzieja
    -kopiować na serwer w sieci wszystkie dane z telefonu po czym usunąć mogłeś
    -namierzać numer telefonu z jakiego dzwonił złodziej ze skradzionego telefonu
    -trwale zablokować telefon (wyjęcie bateri nic nie daje)
    -jeżeli zmieni karte sim to masz numer nowej karty i nadal działa lokalizacja telefonu

    Edit:
    Programu nie dało rady usunąć bez dostępu do konta na serwerze producenta.
    Jak nie ma zasięgu GPS to jest lokalizacja SIECI (nadajniki)
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 02-03-2011 o 09:48

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    masz racje mozna za free. Tylko ze ta aplikacja co pisałem była bardzo rozbudowana. Tylko ze do tt nie potrzebna. Robiona specjalnie dla komórek. Mogłeś dzięki niej:
    -Wysyłać smsa do złodzieja
    -kopiować na serwer w sieci wszystkie dane z telefonu po czym usunąć mogłeś
    -namierzać numer telefonu z jakiego dzwonił złodziej ze skradzionego telefonu
    -trwale zablokować telefon (wyjęcie bateri nic nie daje)
    -jeżeli zmieni karte sim to masz numer nowej karty i nadal działa lokalizacja telefonu

    Edit:
    Programu nie dało rady usunąć bez dostępu do konta na serwerze producenta.
    Wiem, znam ją ale ona służy do lokalizacji samego telefonu w przypadku kradzieży TELEFONU a my do auta takich rzeczy nie potrzebujemy Dużo osób pewnie ma już na zbyciu telefon GPS więc bardzo niskim kosztem można zrobić sobie lokalizator GPS
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    temat gps byl juz poruszany kiedys i zamykal sie w 1 zdaniu kogos z forum, ze jak dzis ktos kradnie samochod to na dzien dobry w gniazdo zapalniczki, czy pod inne zasilanie wpina sprzet, ktory blokuje sygnal gps'u i pozamiatane, mozna takie cuda i na allegro kupic ;]
    co do kamery i linku z elektrody, wlasnie chodzilo mi o dalsza wypowiedz, ktora zacytowal Pawel-2005: "Kamery są po paręnaście dolarów i rejestrator z detekcją ruchu dwukanałowy 50 dolarów"
    tylko wiedziec jaka kamerke kupic i o co cho z tym rejestratorem. To by nie mial byc sprzet na zlodzieja, tylko na idiotow rysujacych auta, tak by mini kamerka rejestrowala twarz takiego artysty...
    moze jest na forum ktos, kto siedzi zawodowo w temacie takiego sprzetu mini a/v i podzieli sie wskazowkami, na co zwracac uwage przy zakupie

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zastanawia mnie jedno, bo tam miała byc lampa błyskowa gdy czujnik ruchu coś wykryje...no to jak ktos zobaczy lampę w środku to da dyla...i nici z nagrania...

  12. #12
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    albo wybil szybe... oswietlenie bez sensu tylko zwroci uwage,
    wiem ze kamera musi byc czarno-biala i w podczerwieni, aby nie zwracala uwagi przy nagrywaniu

Podobne wątki

  1. Kamera cofania do TT 8J
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 17:27
  2. Kamera w aucie
    Przez PietruchM w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 12:56
  3. Kamera cofania do 8N
    Przez elmacho w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 18:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •