Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pęknięta szyba - konsekwencje zastrzymania.

  1. #1
    Awatar Arti
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    1900
    Kolor
    brak
    Posty
    57

    Pęknięta szyba - konsekwencje zastrzymania.

    Witajcie,

    Kilka dni temu po mocnych mrozach zauważyłem że od lewej strony szyby przedniej pojawiła się rysa (6cm). Zgłosiłem sprawę do ubezpieczyciela. Wszystko przebiegło sprawnie i jestem umówiony na wymianę w najbliższy piątek.

    Dzisiejszego dnia zauważyłem że rysa się rozrasta, w tym momencie ma ok, 14 cm.

    Tutaj rodzi się moje pytanie, czy podczas jazdy szyba może "wpaść" do wewnątrz auta?

    Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy podczas kontroli drogówki można się posiłkować tym, że akurat zmierzam na wymianę szyby (co będzie zgodne z prawdą). Czy istnieją jakieś zalecenia w takiej sytuacji (zaświadczenia, specjalne naklejki ze starostwa)?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no szyba CI nie wpadnie...chyba że autem będziesz latał 250+ albo 300+ km/h ale chyba Ci to nie grozi...odnośnie policji to niech się bujają, niektórzy z takimi rysami jeżdżą latami więc TY bedziesz śmigał tylko tydzien czy 2 wiec niech spadają na szczaw

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    takie pekniecia rosna cholernie szybko, ale jesli zachowasz do piatku rozsadek za kierownica i pomeczysz sie z mniejszymi predkosciami nic nie powinno ci sie stac - tylko rysa jeszcze urosnie,
    mozesz dla bezpieczenstwa to zapiec, czy jak to sie tam fachowo nazywa - jesli ubezpieczalnia pokryje ci i ten zabieg - wtedy rysa nie rosnie dalej,
    co do kontroli - nie popadajmy w skrajnosci, nikt nie oczekuje, abys z rysa na szybie lawetowal samochod przy ew. kontroli podany przez ciebie argument wystarczy

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Jja mialem tez ryske 5cm od prawej krawedzi, przy pierwszym mrozie -5 stopni pekla na szerokosc prawie do konca, oczach pekala na moich oczach, jezdze tak juz ponad miesiąc bo nic sie nie dzieje dalej tylko troche slychac takie trzeszczenie na hopkach,
    ubezpieczyciel wymieni mi szybe ale musze miec zaswiadczenie z Gardy (tutejsza policja) ale jakos nie jeszcze tam nie bylem
    Jesli chodzi o policje w Polsce widzialem w programie uwaga pirat, ze przy kontroli zatrzymali gosciowi dowod i nie interesuje ich nic, gosc nawet mowil, ze wlasnie jedzie do warsztatu wymienic to mu powiedzieli, ze jak juz wymieni to dowod bedzie czekal do odbioru w urzedzie,

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ojtam to w telewizji...normalnie się mówi Panie odczep się nie masz komu życia umilac ...za 2 dni będzie dobra a to jedyne auto wiec muszę z tym jeździc..jak nie będzie czepialskim to odpuści...
    odnośnie pękniecia to niema takiej opcji..po to jest w środku bardzo mocna folia żeby w trakcie wypadku szyba była cała i się nie rozlatywała więc bez obaw

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na ten czas możesz zrobić dwa male nawiercenia po obu stronach rysy zapobiegnie to dalszemu pekaniu i powiększaniu się uszkodzenia
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Arti
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    1900
    Kolor
    brak
    Posty
    57
    Samochód będzie sobie spokojnie stał do piątku, więc w tym aspekcie się zabezpieczyłem.

    Zauważyłem że pęknięcie rozrasta się jak samochód wpada w wibracje spowodowane stanem naszych dróg. Dzisiaj na moich oczach rysa urosła o 4 cm, a jechałem po nieszczęsnej kostce niewiele ponad 40 km/h.

    Przy ostatnim zawarciu umowy OC, dodatkowo ubezpieczyłem szybę, ponieważ od pół roku jeździłem z takim "odpryskiem" po kamieniu. Zdawałem sobie sprawę że szyba cały czas pracuję i byłem przygotowany na pajączka z ów dziurki. Do niczego takiego nie doszło.

    Jak napisałem na początku załatwiłem, szybko i sprawnie, tą kwestię z ubezpieczycielem. Szyba zostanie wymieniona bezgotówkowo w najbliższym warsztacie AUTOGLASS JAAN. Przy rozmowie z konsultantem zadano mi pytanie o "kolor wykończenia szyby", szary, niebieski, zielony albo żółty(nie zapamiętałem), w moim przypadku jest to kolor szary. Według mnie ewidentnie mam czarny kolor, ale nie znam tematu, więc nie podejmowałem polemiki.

    @ZUCZEK
    Niestety to niemożliwe. Rysa zaczyna się pod uszczelką z lewej strony. Ewentualnie mogę nawiercić koniec tej rysy. Jednak moim zdaniem jest to bez sensu.

    Najważniejsze abym dojechał spokojnie w piątek do AUTOGLASS JAAN przy ulicy Toruńskiej w Warszawie.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no szyba CI nie wpadnie...chyba że autem będziesz latał 250+ albo 300+ km/h ale chyba Ci to nie grozi...
    Jakaś ukryta aluzja?

    Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja też mam 1.6 i 101 km w swojej więc wiem jak to chodzi...możesz śmiało jeździc bez obaw

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To awaryjna propozycja i z sensem, bo szyba dalej nie pęknie, robisz na końcu rysy, gdy byś zauważył i zrobil nawiercenie od razu nie było by problemu, przy najmniej do czasu wymiany, ponieważ temat został wyczerpany zamykam
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-04-2019, 14:45
  2. Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 12-12-2014, 22:52
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-06-2012, 11:37
  4. Szyba nie przylega
    Przez ICE w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 13:50
  5. Pęknięta przednia Szyba.
    Przez SilverTM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-12-2007, 18:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •