Nic co słyszałem o tych tarczach nie potwierdziło się, przelot ok 30tyś. po za tym nowe zimm. pokryte są środkiem anty korozyjnym, bo zwykłe po dwóch dniach stania na dworzu robią się złote, może też umiejętność używania ma znaczenie, możliwe że ostre pałowanie non stop na torze, właśnie tak działa na te tarcze, no ale nikt z nas nie używa auta do tych celów, wiec są jak najbardziej wystarczające, odnośnie robienia większych 334 mija się to z celem ekonomicznym, bo cena tych tarcz trochę odstrasza, i nie jest adekwatna do poniesionych kosztów, a każde dotknięcie hamulca w tym setupie 312, skutkuje włączeniem ABS.
Wracając do tematu wyglądu, to zauważ że Paweł miał grafitowe s-line i ładnie sie kontrastowało z czerwienią, a na srebrnej już nie będzie takiego efektu, co nie znaczy że będzie zle, bo bedzie dobrze, ale dobrze jest wrogiem lepiej, ja specjalnie szukałem czarnych środków, aby ładnie wyeksponować te zaciski i efekt jest zadowalający, chodz opinie moich znajomych brzmią że jednak S-line było lepiej, ale ważne że mi się podoba i ty też kieruj się swoim gustem.