Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 307

Wątek: Tuning TT RS - Dostępne opcje i możliwości

  1. #46
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie tego sprzęgiełka to może dorobić je z mocnego poliuretanu?

  2. #47
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    no właśnie Pawcio ja nie mam kompletnego pojęcia o tym, wątpię żeby były dedykowane graty do TTRS

  3. #48
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Michał , jak masz możliwość to podaj mi nr.części . Rozeznam się trochę w temacie





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #49
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

  5. #50

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    A to widziałem, miałeś swojego nagrać...

  6. #51
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    mam ten sam Baton
    Arttur podjadę do ASO i spiszę nr części

  7. #52

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    ???
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    W Posce też ogarniamy tuning TTRSa już od ponad roku. Poniżej wykres modyfikacji seryjnego egzemplarza:


    W TTRSie głównym ograniczeniem jest intercooler, który mimo że zamocowany frontalnie to jest zdecydowanie za mały mimo całkiem dużej ilości wolnej przestrzeni za zderzakiem. Dlatego aby myśleć o bezpiecznym podniesieniu mocy ponad 400-410KM należy od niego zacząć modyfikacje. Druga sprawa to wydech, a szczególnie downpipe, który ma niewielką średnicę jak na tą moc i pojemność. Z takimi modyfikacjami można osiągnąć ok. 450KM.

  8. #53
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no więc u Michała został tylko DP i program bo już 2 firmy się chyba nie wykazały;/
    a tak swoją droga to jeśli kolega od DYNOSOFT się nie przywita itp to niestety post powędruje do kosza bo wypowiedź jest na temat itp ale nie traktujmy tego forum jako darmowej reklamy że wpadniemy zrobimy sobie reklamę i więcej się tutaj nie pojawimy jeśli nie będzie zainteresowania...

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    DYNOSOFT kolega ma już zmieniony IC i podrasowany wydech lecz z ori DP i tu jest pewnie gardlo, bo nie przekracza 400hp, ta TT którą robiliście miala maly gift jeżeli chodzi o niutki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #55

    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    ???
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    no więc u Michała został tylko DP i program bo już 2 firmy się chyba nie wykazały;/
    a tak swoją droga to jeśli kolega od DYNOSOFT się nie przywita itp to niestety post powędruje do kosza bo wypowiedź jest na temat itp ale nie traktujmy tego forum jako darmowej reklamy że wpadniemy zrobimy sobie reklamę i więcej się tutaj nie pojawimy jeśli nie będzie zainteresowania...
    Przepraszam jeśli naruszyłem zasady forum. Już się przywitałem.

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    DYNOSOFT kolega ma już zmieniony IC i podrasowany wydech lecz z ori DP i tu jest pewnie gardlo, bo nie przekracza 400hp, ta TT którą robiliście miala maly gift jeżeli chodzi o niutki
    Jeżeli auto nie przekracza 400KM i nie ma już zrobiony dobry IC i dobry wydech to wąskie gardło na pewno nie tkwi w DP bo modyfikowane przez nas auto było całkowicie seryjne. Niemcy też oferują do 420KM bez modyfikacji mechanicznych. Z samym dużym IC samochód powinien dać się wystroić na jakieś 420-430KM. Ale oczywiście DP tak czy siak warto zrobić.

  11. #56
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Dół mocny jak w dizelku, tylko szeroki zakres uzytecznych obrotów. Bardzo mi się to podoba
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  12. #57
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm to daje 2.5l ja nawet jak powieszę na swoim cuda niewidy to i tak nigdy nie uzyskam takiej charakterystyki silnika...oczywiście z odpowiednimi wartościami bo na k04 by wystroił żeby kreski były podobne lecz wartości znacznie inne
    odnośnie strojenia to auta Michała to i tak chyba bez zmiany turba się nie obejdzie bo na seryjnym pewnie 450 nie pęknie a skoro 400 już Mu mało to te 50km nie wiele będzie znaczyć...więc na razie dp lepiej nie ruszać bo i tak pewnie zrobi wylot

  13. #58

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    Co o tym myślicie?

    http://www.abt-sportsline.de/uploads..._CEPA_AS_E.pdf

    To jest 'oficjalna' oferta dla skrzyni S-tronic. Ja już się zdecydowałem, ale może coś mi poradzicie dodatkowo? Przy okazji zakładam wydech Milteka (prawie identyczny jak ma Michał).

    Podają niby że po takim modzie ma być 4.0s do 100, ale ciekawsze byłyby parametry 0-200...

  14. #59
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    dokładnie Baton, lepiej zrób dobry program i mod na przyspieszenie po 100-tce... bo potem auto pokazuje prawdziwe oblicze (czy puchnie czy nie), a nie patrz na pierwszą setkę bo nie zejdziesz tym autem poniżej 3.9 po mocnych modach.
    Do tego musiałbyś mieć zajebiście skrzynie wzmocnioną plus b.dobre sprzęgło i zapewne haldex spięty na stałe, żeby nie padał.

    Ja się zastanawiam tylko, czemu nie dorzuciłeś trochę grosza i GT-R'a nie kupiłeś tam masz w nowym modelu 530ps w serii... i 2.9-3.1 z procedury, plus nie tracisz gwarancji na skrzynie przy strzałach ze sprzęgła.
    Tyle samo Cięteraz wyjdzie TTRS+mod co w cenie mocniejszy od tego GTR

    A swoją drogą masz spokój przez 3lata gwarancji, tylko przegląd co 30.000 w cenie 3000-4000zł na TT RS tyle samo wydasz!



    ------

    Jeszcze jedno w seriyjnym wydechu w TTRS wydłubiesz katalizator to będziesz miał tyle co ja teraz mocy. Wydech mi się przyda do turbiny.




    ŻUCZEK - co do niutków ja w serii miałem 480nm ale na v-power racing. Na zwykłej mam 450-460nm czyli seria


    A co do DYNOSOFT'u w zupełności się z nimi zgodzę, IC tak mały jak jest w TTRS po prostu się gotuje, wiem że jeszcze jest jakiś problem z ESP które blokuje moc (trik z wyjmowaniem bezpieczników ESP)... ale tego tematu nie rozwinę bo w v-techu coś mi gadali o tym.

    DOWNPIPE mam zmieniony!
    Intercooler od WAGNER'a.

    Wrzucę fotki. Szkoda, że DYNOSOFT bliżej nie jest to możnaby ogarnąć temat TTRS bo VTG sobie nie poradzili :] wypluwając 390ps/560nm
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 26-04-2011 o 22:52

  15. #60
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no też bym się nie zachwycał pierwszą setką...bo jak się ścigaliśmy to właśnie te różnice miedzy autem na k04 a na big T były powyżej setki...bo setka to ruszenie zmiana biegu i juz:P a liczy sie to co dalej:P

Podobne wątki

  1. Ciekawe opcję do uaktywnienia VCDS-em
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-11-2023, 21:20
  2. Forge - Splitter oraz inne opcje DV , BOV
    Przez miloo666 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 554
    Ostatni post / autor: 09-03-2022, 22:00
  3. opcje wyposazenia -pytania
    Przez rademenes w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 20:45
  4. od 2002 dostepne biale TT
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2002, 03:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •