Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 307

Wątek: Tuning TT RS - Dostępne opcje i możliwości

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    audi TT rs to bardzo szybkie auto i to nie ulega wątpliwości ale przyznam szczerze że jak bym nie mierzył to na obu filmikach wychodzi jakieś 4.6-4.7 wiec nawet przy błedzie pomiaru to niech będzie 4.5 a od 4.5 do 3.9 to jeszcze daleka droga..no chyba że do setki dociągniesz na 2 biegu , więc do tych spokojnych 3.9 jeszcze troszkę brakuje, no chyba że te nowe mody coś dały ale 0.6 urwac przy takich czasach to nie jest łatwa sprawa i ja bym był daleki od stwierdzenia że robisz poniżej 4s...co nie znaczy że Ci tego nie życzę
    mi też się wydawało że na podniesieniu boostu że będzie z 5.5 s i nawet objechałem auto które ma 5.7 ale niestety na fimikach wyszło własnie gdzies 5.8 s wiec urywanie tych sekund do setki to nie łatwa sprawa...

  2. #32
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Paweł spoko, będzie ciepło i sucho postaram się to pokazać

  3. #33
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Podzieliłem wiadomy temat i wydzieliłem posty o tematyce typowo dotyczącej tuningu TT RS .
    Poprzedni temat już nie mieścił się tematycznie w dziale testy i porównania


    Moim zdaniem silnik ten ma znacznie większy potencjał ale przy współpracy z dużą turbiną
    Niestety do tego wymagana już jest wymiany korbowodów i poważna modyfikacja układu paliwowego .
    Chyba taki zakres przeróbek odstrasza właścicieli nowych i prawie nowych aut z czego zdają sobie sprawę firmy tuningowe .
    Zobaczycie za kilka lat jakie moce będzie się robić z tego silnika





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #34

    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    miasto
    Pojemność
    brak
    KM
    600
    Rocznik
    1111
    Kolor
    fajny
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT Zobacz posta
    na programie V-techu (370ps i 550nm) w dodatku na zwykłej hamownii a nie na inercyjnej.
    to jest własnie inercyjna

    YouTube - 290 km/h en Audi TT RS by Abt (Option Auto)

    vs.

    YouTube - Audi TT RS Acceleration 0 - 100, 0 - 200, New race clutch and optimalization

    (odpalcie sobie dwa na raz od 130km/h, mój film na 0:22 a ABT na 025)

    Dodam, iż aktualnie nie nagrywałem filmiku nowego programu z VTG.
    tylko zwróć uwage, ze on jedzie stałe 130 i dopiero wciska gaz a Ty jedziesz napedzony, tych przyspieszeń nie da sie porównać. Ale fakt ze nie jedzie na 500 sp.

  5. #35
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    3.9 do setki to pobożne życzenia, ale przy 500hp możliwe, i kazde 0.1sec bedzie musiało być okraszone mocną kuracją wzmacniającą, te parametry nie idą proporcjonalnie, myślę również tak jak Artur, że dopiera za kilka lat te silniki pokażą na co je stać, kto w 96r mógł odważnie powiedzieć że 1.8T w serii zniesie 350hp lub 2.7bit 601hp i bedzie jezdził prawie bez awarii.
    Jeżeli chodzi o ABT i kwotę 40tys za ten stage, to powiem tak jak masz kase na zbyciu, to czemu nie, ja jednak skontaktował bym sie z jakimś rodzimym Tunerem, lub na razie zrobił program i na maksa nacieszył się mocą 400hp, bo może za jakiś czas, wejdą jakies nowe lepsze propozycje, patrząc jakie rakiety wychodzą z pod rąk np Compsprt, lub Sportmile jest to kwestia czasu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm no panowie silnik jak silnik...za 40 tys myślę że można spokojnie zakupić kuciznę (jeśli jest wymagana) i większą suszarę i wszystko z tym związane..a wtedy efekty bedą na 100% lepsze niż na takim kicie markowych firm która i tak nie daje gwarancji...
    ogarnięta firma tuningowa by się zapewne tego podjęła.., a rozglądał się ktoś jak z dotępnością gratów do ttrs? w sensie korby tłoki kolektory pod wieksze turbo bo można sobie policzyć jaki to koszt robienia na własną rękę i dopiero zdecydować

  7. #37

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  8. #38
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Na pewno nadmienię, że aby te 500 koni w ogóle "jechało" to kłania się zmiana sprzęgła na mocniejsze - seryjne przęgło od TTRS to tarcza i dwumas od 3.0TDI. Moc to nie wszystko nie przeniesiesz takiej mocy w 100% na koła. A dwa to, to że aktualnie zmieniam gumowe sprzęgiełko na końcu wału przenoszącego napęd na tylni most gdyż jest już na zużyciu - co w konsekwencji jest odpowiedzią na to, że wypadałoby również inne elementy auta zmodernizować, żeby to miało ręce i nogi a auto przy tak dużej mocy nie stało tylko u mechanika.

    3 dni temu zmierzyłem przyspieszenie do 100 i 200,
    moc 390ps/560nm, 0-100 wyszło 4.12-4.22s, 0-200 15s, więc 500 koni i 3.9 to nie pobożne życzenie Żuczek a realny cel który można osiągnąć, tak czy siak i tak słabo to wychodzi na tle innych aut z mocą 500 koni


    Tommi:

    Puść sobie wtedy filmiki oba od 160km/h
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 23-03-2011 o 21:24

  9. #39

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    Jedziemy do ABT po 420 kucy? Ja potrzebuję jeszcze z 2-3 tygodnie bo moją tetkę chciano sobie 'pożyczyć' i teraz się serwisuje.... Jestem zdecydowany na ten mod (na razie 420HP) + wydech Milteka o którym piszą (SSXAU250):

    Panie Krzysztofie

    Bardzo przepraszam za opóźnienie. Cieszymy się zatem że zdecydował się już Pan na jedną z wersji tuningu.
    W kwestii układu wydechowego, nigdzie nie mogę znaleźć nagrań video z tą drugą wersją wydechu Milltek. Natomiast różnice są następujące: układ głośniejszy nie posiada tłumików środkowych które wytłumiają część odgłosów silnika. Jest tańszy właśnie z powodu braku tych tłumików. Niestety nie mamy plików video do porównania dźwięku obydwu układów.

    Plik który Pan znalazł na stronie Millteka prezentuje najgłośniejszą i najbardziej zawansowaną wersje układu wydechowego dla TTRS, jest to wersja Turbo-Back, race system.
    Układ obejmuje rurę wydechową za turbosprężarką (downpipe), sportowy katalizator o zwiększonym przepływie, rury łączące oraz tłumiki końcowe.
    Cena układu art. SSXAU250 Turbo-Back wynosi 9200 zł z VAT.

    Dla TTRS które będzie miało zwiększoną moc do 420 KM na pewno warto wybrać układ wydechowy o mniejszej restrykcyjności. Taki który będzie głośniejszy ale jednocześnie pozytywnie wpłynie na sprawność odprowadzenia spalin z silnika. Zatem polecam jeden z dwóch układów: SSXAU234 lub SSXAU250. Jeżeli dla Pana priorytetem będzie dobranie układu wydechowego tak aby jak najlepiej współpracował z silnikiem, kosztem większej głośności, wtedy polecam układ Turbo-Back czyli SSXAU250.


    Tutaj filmik jak ten miltek 'gada' : http://www.millteksport.com/media.file.cfm?fileid=741

    IMO brzmi pięknie, prawie jak V12 w Gallardo
    Ostatnio edytowane przez Batonx ; 23-03-2011 o 21:31

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no na 1 połowie filmiku to gada gorzej od mojej TT ale jak już dźwięk wydobywał się z silnika który pracował pod obciążeniem to ok
    zresztą słyszałem taki wydech na żywo u Michała w TT i to z zewnatrz ze środka jeżdżąc po wawie nocą i według mnie jest kozak tylko nie słychac tam turba no ale cóż:P to też się da poprawic:P

    a odnośnie tych danych Michała , masz może filmiki?

  11. #41
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    MichałTT wróć i przeczytaj mój post, oraz inne wypowiedzi i wtedy pogadamy dalej, cały czas uważam że 3.9 do setki przy obecnych modach to pobożne życzenie, możliwe przy mocy 500hp
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 24-03-2011 o 13:45
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #42
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Zuczek - ok moje niedoczytanie.
    Batonx ja mam ten wydech, mogę Ci nagrać kamerką.

    A co do 500ps a 3.9s/100, jak najbardziej wykonalne wg. moich obliczeń, bazując na tym co nagrałem ostatnio na kamerze, ale i tak uważam, że nie jest to satysfakcjonujący czas dla takiej mocy. Tak jakby te 500 koni było tylko na papierze.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 24-03-2011 o 14:56

  13. #43

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa, Kraków
    Pojemność
    2.5T
    KM
    485
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały ibis
    Posty
    120
    Batonx ja mam ten wydech, mogę Ci nagrać kamerką.
    Nagraj pls. , a jaki model masz konkretnie, gdzie zakładałeś i ile kosztował? No i czy jedziemy do ABT?

  14. #44
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    MICHALTT niestety wzrost mocy nie jest proporcjonalny do wzrostu przyspieszeń i v-max wiec na nic tu obliczenia, sprzęgło od 3.0TDI to wytrzymały produkt i dzielnie znosi 650nm, bardzo gwałtownie uzyskiwane przez diesla, lecz tylko w codziennej okazjonalnej eksploatacji, w twoim wypadku mocno pomyślał bym o jakimś mocnym upgrade
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #45
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    pomyślał bym o jakimś mocnym upgrade
    Dlatego zastanawiam się nad kupieniem jakiegoś mocnego sprzęgła Sachs'a, a z kolei to gumowe sprzęgiełko na tylnim wale też już zjechane jest na maxa, ale wymiana tej części jest na gwarancji.
    I tutaj pytanie do ArTTura, możesz mi Artur doradzić co z tym fantem mam zrobić, byłem 2 dni temu u znajomego na podnośniku widziałem jak to jest zjechane, czy są jakieś alternatywne mocne sprzęgiełka? Bez niego cały napęd tylny mi się rozwali - wiadomo amortyzuje obciążenia. Myślę, że dobre sprzęgło bardzo dużo da, ale gwarancja pójdzie na spacer... teoretycznie.

    500ps i 650nm to chyba moc która by mi pasowała, ale ważne żeby to przenieść po ludzku na koła a nie mieć straty na napędach,

    ---------- Post dodany o 15:07 ---------- Poprzedni post z 15:06 ----------

    Batonx, postaram Ci to nagrać dzisiaj lub jutro - i na pewno dostaniesz na YT, bo jadę ogarnąć części do Opla, też chce w nim dłubać

    ---------- Post dodany o 15:10 ---------- Poprzedni post z 15:07 ----------

    Batonx - cena taka jaką napisałeś, zakładałem u zaprzyjaźnionego mechanika który to ogarnął wszystko pięknie gada

    ---------- Post dodany o 15:11 ---------- Poprzedni post z 15:10 ----------

    Batonx - co do wydechu jeszcze jedno, musisz wyciszyć tylną półkę jeżeli chcesz tym w trasy jeździć, możesz pod pokrywę rozsuwaną położyć 2-3 warstwy koców i masz nawet do 40% ciszej bo wydech jak się nagrzeje pracuje... dosyć głośno chociaż nazwałbym to mocnym bassem

    ---------- Post dodany o 15:14 ---------- Poprzedni post z 15:11 ----------

    Paweł2005, wszystko mam nagrane ale nie mogę znaleźć programu żeby to zmontować w mniejszym formacie bo zajmuje 300mb filmik HD a ja nie mam dobrego netu żeby to wrzucić w takim rozmiarze

Podobne wątki

  1. Ciekawe opcję do uaktywnienia VCDS-em
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-11-2023, 21:20
  2. Forge - Splitter oraz inne opcje DV , BOV
    Przez miloo666 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 554
    Ostatni post / autor: 09-03-2022, 22:00
  3. opcje wyposazenia -pytania
    Przez rademenes w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 20:45
  4. od 2002 dostepne biale TT
    Przez Cezary Magier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2002, 03:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •