Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 42

Wątek: troche trzeszczy....:)

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    46

    troche trzeszczy....:)

    hej,

    pare dni temu nabylem wiadome auto 180 koni, w quattro, jezdzi sie rewelacyjnie jedna rzecz mnie tylko irytuje - a mianowicie tarabanienie "czegos" z tylu przy przejezdzaniu po studzienkach, po dolach itp. wydaje mi sie, ze tlucze sie:
    - tylna polka - ktora trzeszczy nawet przy lekkim postukaniu w nią
    - tylna kanapa - tzn jesli otworze bagaznik i probuje poruszac lewa albo prawa czescia tylnej kanapy to jest troche luzu - tak jakby luz jest na zamku od skladania/rozkladania tylnej kanapy.

    cos jeszcze moze sie tluc? mial ktos podobne "usterki" i wie jak rozwiazac problem? jasne, zdaje sobie sprawe ze to nie jest A8 i nie chodzi o idealna cisze, ale jednak jesli daloby rade, to chetnie bym sie tego tluczenia pozbyl.

    bede wdzieczny za pomoc! pzdr, sylweste.r

  2. #2
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    u mnie tez trzeszczy tylnia polka, i tez nie wiem co z nia zrobic... chyba ja wyjme i cala pokleje do okola

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    46
    a tylne fotele tez maja u Ciebie troche luzu na zamkach?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tylne fotele nie powinny wydawac zadnych dzwiekow ..
    Tylna polka to czesta wada ..
    Swoja rozlkeilem na 2 czesci i skleilem ponownie masa latexowa wypelniajac dokladnie miejsce w srodku ...
    Mozna to zrobic siliconem ale nie da sie nadmiaru zmyc woda i trzeba kupic do tego celu 90% spiryt
    Byla to pierwsza modyfikacja jaka zrobilem i od tego czasu zero dziwnych dzwiekow.


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    na fotelach male luzy mam, ale z nimi jest spoko tylko polka trzeszczy

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    ja też mam problem z ta półka niby porobiłem ale mam po lewej stronie zawias od klapy luźny .Doprowadza mnie to do szału !!!!
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  7. #7
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    no i dzis zrobilem ta polke szkoda tylko ze nie porobilem fotek:/ ogolnie latwo poszlo, wystarczy rozpolowic ten plastik. jak juz sie gdzies podwadzi to dalej idzie ladnie. zaczalem robic to z marszu bez przygotowania bez kleju, niczego i wpadlem na pomysl aby miedzy te plastiki tam gdzie zachodza na siebie, na ztrzaskach przykleic (klejem szkolnym ) paski z pieluchy tetrowej troche to malo profesjonalje ale dziala :P plastik nie trze o plastik i nie ma trzeszczenia

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    46
    he he, polska pomyslowosc nie zna granic

    pewnie dokonam polaczenia koncepcji pieluchowej z masa latexowa dam znac co wyszlo.

    pzdr, sylweste.r

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2
    no i dzis zrobilem ta polke szkoda tylko ze nie porobilem fotek:/ ogolnie latwo poszlo, wystarczy rozpolowic ten plastik. jak juz sie gdzies podwadzi to dalej idzie ladnie. zaczalem robic to z marszu bez przygotowania bez kleju, niczego i wpadlem na pomysl aby miedzy te plastiki tam gdzie zachodza na siebie, na ztrzaskach przykleic (klejem szkolnym ) paski z pieluchy tetrowej troche to malo profesjonalje ale dziala :P plastik nie trze o plastik i nie ma trzeszczenia
    kur*a aż się poplakałem ze śmiechu dobre bore ........... szkoda że nie masz fotek pokazał bym kolegom
    NO RISK,
    NO FUN.

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    46
    no dobra, mialem chwile czasu aby powalczyc z trzeszczeniem i stukaniem.

    polka - zamiast masy lateksowej kupilem cos poulirytanowego. polke "rozkleilem", przejechalem ta masa krawedzie od srodka + punkty ktore wydawalo mi sie ze sie stykaja, skleilem, zostawilem na noc.
    efekt - costam jeszcze sporadycznie trzeszczy (podejrzewam ze na laczeniu polki z klapa), ale tak na oko - 90% mniej. wiec efekt bardzo zadowalajacy

    kolebotaly mi sie jeszcze obie czesci tylnej "kanapy" na zawiasach. tutaj rozwiazanie okazalo sie banalne - te metalowe bolce, ktore wystaja z bokow auta (na ktore nachodza zamki) maja taki fragment powleczony jakby guma/uszczelka. te fragmenty wlasnie owinalem tasma izolacyjna - tak na oko z 8, 10 warstw efekt - praktycznie zupelnie brak halasu z tego elementu. troche ciezej sie zamyka/otwiera, ale umowmy sie - ta klape sklada sie 3 razy w roku

    polecam te "przerobki" - ze 20 PLN za masa pouliretanowa + jakies 30 minut roboty a efekt jest naprawde bardzo zadowalajacy

    pzdr, sylweste.r

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    28
    Panowie. Gdzie taką masa pouliretanową można zakupić

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Sprawdz w Nomi . Sa sprzedawane w tubach do pistoletu recznego lub zwyklych ..
    Nallepsze sa tzw silikony lateksowe zmywalne woda przed wyschnieciem ..
    Po ponownym sklejeniu czesci trzeba ja lekko powykrecac jesli dalej wydobywaja sie dziwne dzwieki , poprawiamy zabieg .
    Odkladamy do wyschniecia jesli po tescie na wykrecanie nie dochodza z niej zadne dzwieki


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    28
    A czy silikon uniwersalny, bezbarwny nada się do tej "operacji" Poprostu pytałem się o sylikon latexowy i sprzedawcy nie mogli się domyśleć o co mi chodzi Proszę o odpowiedź.

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jest tak samo dobry albo lepszy , jedyna wada to trudniejsze zmywanie bo zawsze sie sie przy tej operacji polka upapra sie tam gdzie nie trzeba
    Silikon mozna zmyc tylko 80-90% alkoholem i to najlepiej zanim zacznie wysychac .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    PODKARPACIE
    Posty
    28
    Dzięki wielkie Pozdrawiam

    [ Dodano: 30 Sierpień 2008, 06:53 ]
    I jeszcze jedno. Od której strony najlepiej zacząć "rozbierać" ową półkę i czym najlepiej podważyć te plastiki Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •