Jestem już po akcji serwisowej (o godz. 09:00 zostawiłem TT a o 10:00 odebrałem). Zostałem miło zaskoczony, ponieważ wymieniono w TT cztery cewki. Cała operacja wraz z przyjęciem dokumentów (podpisanie formularza, oddanie dowodu i kluczyków) i wymianą trwała 60 min. Na koniec wypełniłem ankietę na tablecie. W między czasie nacieszyłem wzrok "nówkami" z salonu i raczyłem się dobrą kawą. Tak, cewki były przyczyną nierównej pracy silnika zaraz po odpaleniu przez ok. 3-4 s. Raz zdarzyła się nierówna praca "szarpanie" po odpaleniu na ciepłym silniku oraz lekki strzał z wydechu. Teraz wypada wspomnieć o doznaniach z jazdy w drodze powrotnej. Zaraz po odpaleniu TT po wymianie w/w cewek silnik zaczął pracować bez najmniejszego szarpnięcia i trzymał równe obroty. Podczas jazdy powrotnej pozwoliłem sobie na dynamiczniejszy przejazd. Reakcja "na gaz" zdecydowanie szybsza, płynne przyspieszenie bez wrażenia nadmiernego wysiłku (mam nadzieję, że to nie efekt placebo ). Ogólna moja ocena i wrażenia z jazdy na duży plus.