Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 379

Wątek: KubaFRS - Audi TT 180PS++ FWD

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak bedziesz chcial chlodniczkę to dołożysz dodatkową podstawkę z termostatem, zapewne do tej Autogauge trzeba by jeszcze nyple dorabiac no i bram term. dyskwalifikuje ją zupełnie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Koszt niewielki bo zapłaciłem 80 zł, a jak będę kiedyś modził na Big turbo to wtedy się wymieni na tą z termostatem Ale na K04 obejdzie się bez chłodnicy

  3. #33
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Piszecie głupotki. Bez problemu możesz do tej podstawki podłączyć chłodnice oleju. Musisz się tylko zaopatrzyć w sam dodatkowy termostat
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #34
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zanim napiszesz ze ktoś pisze głupoty , dobrze jest mieć pewność czy sam ich nie piszesz
    I nie chodzi mi o termostat , adaptery przeznaczone do chłodnic oleju mają zupełnie inną konstrukcje niż te przeznaczone tylko do montażu dodatkowych czujników .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak na moją logikę (chyba z kimś konsultowałem moje spostrzeżenia) to nie bardzo widziałem wymuszenia przepływu w takiej podstawce...mogę się mylić ale jeśli wejście i wyjście oleju jest zamocowane identycznie i nie jest tak że jedno jest skierowane na stronę z większym ciśnieniem a drugie tam gdzie jest mniejsze tylko obydwa wejścia po stronie gdzie jest ciśnienie lub go prawie brak to przepływ oleju w chłodnicy będzie praktycznie żaden lub znikomy...jeśli ktoś ma dokładniejszą więdzę jak to działa to możemy założyć osobny wątek bo tutaj właśnie mam wątpliwości jak taka podstawka może sprawnie działać i chłodzić olej.. ale to nie wątek o tym więc jeśli ktoś jest chętny o tym podyskutować to mogę założyc osoby w dziale tuning czy cos tam:P

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ale tutaj nie ma o czym się rozpisywać w osobnym wątku

    Potraktujmy temat jako porade dla Kuby odnośnie przyszłych modów

    Olej pod ciśnieniem dostarczany jest do filtra tymi otworami znajdującymi się na jego obwodzie i przefiltrowany wydostaje się z filtra tum mniejszym otworem na środku .
    Adapter przeznaczony pod chłodnicę oleju kieruje olej wpływający do filtra ( zanim się on tam dostanie ) i kieruje go do chłodnicy a następnie z chłodnicy do filtra .
    Taki adapter przykładowo wygląda tak :


    Ten co ma Kuba wygląda mniej więcej tak :

    Widać o co chodzi Olej pod ciśnieniem przelatuje sobie do filtra i jeśli podłączymy pod takie coś chłodnice oleju to olej pod ciśnieniem będzie starał się dostać dostać jednocześnie do wejścia i wyjścia chłodnicy , sprężając przy okazji powietrze w uwięzione w chłodnicy








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    No to już wszystko jasne. Tylko przy zastosowaniu podstawki do chłodnicy oleju znowu nie mamy miejsca na czujniki A tak sobie teraz wymyśliłem, przykładowo, żeby zostawić adapter z czujnikami i zainstalować to następująco: Pierwsza leci podstawka do chłodnicy, następnie na nią zamiast filtra nakręcamy adapter ten co mam i następnie filtr. Uradziłoby takie coś?

  8. #38
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie za bardzo

    Lepiej nawiercić i nagwintować , nie zrobi to żadnej krzywdy adapterowi i nie nie będzie przeszkadzać w jego działaniu .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #39
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ok to wszystko jasne . To na razie temat przyszłości bo na K04-23 nie będzie mi potrzebna chłodnica Natomiast robię wszystko przyszłościowo, FMIC największy jaki jest, wydech cały przelotowy 3" itd. więc jak przybędą kiedyś pieniążki to może się zapoda Big Turbo

    EDIT: Jaką doradzacie mi średnicę orurowania FMIC'a? Wowo polecił mi 2,5 cala 2,5 będzie OK?
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 07-03-2011 o 21:48

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no z tym adapterem Arttur napisał dokładnie to co chodziło mi pogłowie...aby wymysic przepływ musi byc różnica ciśnień na wejściu/wyjściu a przy takiej podstawce takiej różnicy nie będzie więc moje teoretyzowanie że to nie będzie działac się sprawdziło...
    odnośnie orurowania to 2.5 cala będzie w zupełności ok chyba że celujesz 500+ ale myślę że przy ośce niemiało by to sensu i w dodatku w 1.8t

  11. #41
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ok, to robię 2,5 cala Paweł sprężaj się... Mam też następne pytanie. Czy można spokojnie stosować silikonowe zbrojone kolanka 90* zamiast nacinania i spawania rury na kąt 90* ? Bo łatwiej byłoby mi stosować silikonowe kolanka 90* niż nacinać i wyspawywać rurę na kąt 90*. Mniejsze kąty dużo łatwiej zrobić, a przy 90* już jest trudniej.
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 07-03-2011 o 22:18

  12. #42
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh bedę robił co w mojej mocy żeby opóźnienia w działaniu były jak najmniejsze damy radę

  13. #43

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    BiAłYsToK
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    136
    Plany bardzo ambitne, tak trzymaj ;P Patrze że tylko ja zatrzymałem się z poprawianiem osiągów 2 lata temu na skromnych 274KM i 365NM ;]

  14. #44
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Kuba, staraj się robić jak najwięcej sztywnych połaczeń. Każdy silikon to ryzyko zsucięcia lub popuszczenia opaski. No i jak najmniej kolan 90st.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  15. #45
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kuba nacinanie rur i robienie kolanek z prostej rury według mnie nie wchodzi w grę...nie wiem czy będziesz robic orurowanie z alu czy z kwasu ale w obu wariantach możesz kupic kolanka robione na gięntarkach które sobie ładnie wspawasz a podcinanie prostej rury z jednej strony i wycinanie a potem tego spawanie to nie będzie profi robota...

Podobne wątki

  1. TT 180PS vs Audi A8/S8
    Przez barTT w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-12-2014, 16:38
  2. TT [180ps+stozek] vs. Civic [b18c4 180ps N/A]
    Przez offsiq w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •