Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 40

Wątek: Kratka w podsufitce, co to jest?

  1. #16

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Co do lusterka i osłonki to mam własną teorię.
    Ja mam inne lusterko takie prostokątne. Barttek zasugerował mi od razu ze lusterko mam nie oryginalne, a jego znajomy ze jest ono z citroena chyba . No to pogrzebałem w necie i pierwsze wersje TT takie właśnie miały bo widać to na fotkach. Do tych lusterek świetnie pasuje osłonka przeciwsłoneczna.

  2. #17
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    my tez mamy oryginalnie lusterko 'jajko',
    v troche grymasi ze male i slabo tyl widzi - myslalem, zeby zmienic na prostokatne,
    ale a - nie podoba ni sie :/
    b - grzebanie przy czymkolwiek w kokpicie to dla mnie zbyt duzy stres ;D moja psychika wmawia mi ze okaleczalbym auto ;D jak raz sie przelamie to zmienie lusterko, dam nowa skore na kierownice i wymienie glosniki w drzwiach na cos lepszego poki co przyssawka od gps w rogu to szczyt mojej ingerencji we wnetrze... a i tak wahalem sie ponad miesiac od zakupu hehe

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a ja o tej małej osłonie przeciwsłonecznej dowiedzialem się gdzieś po prawie roku użytkowania TT na spocie...na rozmowach pt ciekawostki w TT:P takie małe coś ale jak ostro daje słońce to się przydaje bo niema żadnej szpary

  4. #19
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    Co do lusterka i osłonki to mam własną teorię.
    Ja mam inne lusterko takie prostokątne. Barttek zasugerował mi od razu ze lusterko mam nie oryginalne, a jego znajomy ze jest ono z citroena chyba . No to pogrzebałem w necie i pierwsze wersje TT takie właśnie miały bo widać to na fotkach. Do tych lusterek świetnie pasuje osłonka przeciwsłoneczna.
    No to Twoja teoria się raczej sprawdzi, bo ja też mam właśnie lusterko prostokątne No i osłonka wypełnia swoją rolę wręcz wzorowo

  5. #20
    Awatar pavel
    Dołączył
    Dec 2002
    Skąd
    GKW (pomorskie)
    Posty
    133
    a wracając do kratki w podsufitce, to w wersji z fabrycznym alarmem ta kratka to czujnik poruszenia, a w wersji bez alarmu jet to tylko sama zaślepka. Kratka w zegarach to w/g mnie "głośniczek" sygnału ostrzegawczego

  6. #21
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Temat zapomniany i przypadkiem natrafiłem Ale w kwestii tej klapki nad lusterkiem.... przeciwsłonecznym działaniu itd To być może ale przy prawidłowo ustawionym fotelu w nocy zapobiega rażeniu nas po oczach przez delikwentów jadących za nami na długich Naprawdę to pomaga a jednocześnie nie ogranicza pola widzenia na to co dzieje się z tyłu.

  7. #22
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Akurat żeby Cie nie razili Ci jadący z tyłu to masz 2 pozycje lusterka wystarczy przełączyć ten cpyczek pod lusterkiem i nic nie oślepia, wątpie żeby ta mała klapaka miała jakieś znaczenie co do jadących z tyłu. Natomiast służy ona jak najbardziej jako osłona przed słońcem. Też nie wiedziałem o jej istnieniu dopiero w Mondeo kumpel jej użył i sprawdziłem czy czasem też takiego bajeru nie mam.

  8. #23
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Zgadzam się ale wtedy nic w nim nie widzimy Zobacz i sam kolego że bardzo dobrze się to sprawdza w takiej sytuacji Przyciemnia nam połowę lusterka od góry przez co nas nie razi po oczach a jednocześnie widać co się dzieje zaraz za autem. Oczywiści skraca to zasięg widoczności ale nie pozbawia go. Naprawdę sami zobaczcie w swoich TeTach

  9. #24
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Ale to u Cb nachodzi ta zasłonka na lusterko ? Bo u mnie dochodzi tylko do obrysowki lusterka i tyle. I u mnie w lusterku całkiem niezle widać na tym "2 ustawieniu" jak przez przyciemniana szybę. Nawet dzis tak jechałem bo razili po oczach.

  10. #25
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    PietruchM, zależy jak mu lusterko przykleili do szyby....ja mam ori szybę OOOO i ta zasłonka za Chiny nie zachodzi na lusterko
    Te Terrere Terrere terererererere …

  11. #26
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    W innych wątkach już było pisane ale powtórzę tutaj - w kratce na lusterkiem w wersjach z bezprzewodowym otwieraniem bram garażowych (Home Link) są przyciski do otwierania/zamykania. Strona 73 instrukcji obsługi.

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    PietruchM, zależy jak mu lusterko przykleili do szyby....ja mam ori szybę OOOO i ta zasłonka za Chiny nie zachodzi na lusterko
    Potwierdzam nawet w Cabrio służy ona jako daszek przeciwsłoneczny jeżeli ktoś ma inaczej to ma cunstom
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar barTT
    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    WROCŁAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    szary
    Posty
    174
    idealnie się to sprawuje i też przez przypadek odkryłem....kiedyś jechałem i tak sobie pomyślałem, że jak osłona od kierowcy i pasażera są rozłożone to i tak dawało środkiem po oczach...macam paluchem, a tu klapka niemiecka pomysłowość
    >> ORYGINALNE, TANIE KOSMETYKI SAMOCHODOWE BMW <<

  14. #29
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Nic nie nachodzi spokojnie ani nic nie jest wstawiane Jak napisałem w pierwszym poście to wszystko zależy jak ustawimy fotel Jeśli siedzisz że się tak wyrażę na podłodze oparcie lekko odchylone i fotel odsunięty od kierownicy to wiadomo że nic nie da Szybka jak i lustro od fabryki jest to samo i to na pewno Nie jestem jakoś i wysoki kwestia ustawienia fotela. Po moich wiosennych modach opiszę w końcu swoją TeTkę i dodam zdjęcia ! Bo aż mnie to ciśnie xd żeby od dawna to zrobić Autko tak ogólnie było ściągane przez Welm w B-B przez rodzinę i było dobrze sprawdzone

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pewnie jest to kwestia interpretacji do czego ma służyć ten daszek, jeżeli jest ci on pomocny w przyciemnianiu lusterka to niech będzie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Kratka
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 18:08
  2. Lampka oświetlenia w podsufitce
    Przez Łukasz_TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 07:47
  3. Kratka i lampa
    Przez X-K w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 20:34
  4. Kratka zderzaka prawa
    Przez szymekbs w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •