Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 49

Wątek: klimatyzacja - serwis - co i kiedy ? profilaktyka

  1. #31
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Tak powinno być. Wentylatory mają się włączać.
    Dzięki Kuba za info. Czyli takie standardowe prace mnie czekają (nabijanie, ozonowanie itp)?
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #32
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    No dobrze by było zrobić taki serwis

  3. #33
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Już ostatnie pytanie odnośnie samej eksploatacji. Dzisiaj uświadomiłem sobie, że tak naprawdę sprężarka klimatyzacji załącza się kiedy wcale upału nie ma i tutaj się zastanawiam nad użytkowaniem i mam do was pytanie. Jak używacie klimatronika i jak jest dla niego najlepiej tj normalnie cały czas mieć włączone ECON i tylko jak jest potrzeba włączać sprężarkę czy lepiej ustawić na AUTO wyłączyć ECON i niech komp sam steruje co ma zrobić? Zaznaczam, że nie zależy mi na jakieś oszczędności tylko chodzi o sprężarkę i dbanie o nią. Co będzie dla sprężarki lepsze?

    Spotkałem się z opinią, że klimatyzacja zabiera moc. Co prawda te opinie dotyczyły aut o mocy rzędu 90KM ale tutaj pytanie czy w TT czujecie jakąś różnicę? Ja szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnej.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #34
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    W zimie jeżdże na ECON ale od czasu do czasu przełączam na auto tak aby przesmarowało pompe klim.

  5. #35
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez WW Zobacz posta
    W zimie jeżdże na ECON ale od czasu do czasu przełączam na auto tak aby przesmarowało pompe klim.
    Oki ale jeździsz na ECON po to żeby się sprężarka nie zużywała czy z innego powodu?
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #36
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Dokładnie ciągła praca sprężarki to szybsze zużycie, a nie słyszałem żeby ktoś to regenerował nie licząc wymiany łożysk bo to można zawsze.
    choć nie wiem czy przełączenie na auto zawsze załącza eletromagnes spręż. Jest jeszcze taki powod ze jak jeżdże na auto to po przełączeniu na econ lubią parować szyby i wtedy trzeba długo jeżdzić na econ aby osuszyło wnętrze.
    Ostatnio edytowane przez WW ; 20-03-2011 o 22:42

  7. #37
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Sprawa wygląda tak. W zimie nawet gdy tryb ECON jest wyłączony sprężarka nie załączy się gdyż temp. zewnętrzna jest zbyt niska. W każdej marce jest inaczej i nie wiem jak jest u nas. Żeby sprężarka załączyła się w każdym razie musi być temperatura dodatnia na zewnątrz. ZALECA się włączanie przez zimę sprężarki kilka razy, aby tak jak napisał WW "przesmarowała się". Wiadomo, załączona klima to dodatkowe obciążenie na pasku, a co za tym idzie większe spalanie

  8. #38

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Koledzy podłączę się pod pytanie Pawła czy jakiś serwis w okolicach Warszawy zajmujący się klimą możecie polecić?
    Poczytałem wasze posty i podobnie jak u Pawła to i u mnie nic się nie dzieje, ale strzeżonego......

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Najlepszym rozwiązaniem w naszych TT jest kożystanie z funkcji AUTO komp sam steruje sprężarką włączając ją czasem lub wyłączając, w czasie permanentnych mrozów można ją aktywować wymuszając przyciskiem do obsuszania szyby przedniej od czasu do czasu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #40
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Najlepszym rozwiązaniem w naszych TT jest kożystanie z funkcji AUTO komp sam steruje sprężarką włączając ją czasem lub wyłączając, w czasie permanentnych mrozów można ją aktywować wymuszając przyciskiem do obsuszania szyby przedniej od czasu do czasu
    Nie wiem dokładnie jak działa ten klimatronik ale jest tak jak opisywał Kuba. Ustawiasz sobie temperaturę 22 stopnie i się klima włączy (na zewnątrz max +10) sęk w tym, że wtedy działa raczej ogrzewanie niż chłodzenie. Jedno co zauważyłem to jak klima chodzi jest jakby takie czystsze powietrze. Możliwe to?

    Co do spadku mocy to wyczytałem w instrukcji, że w momencie pełnego przyspieszenia klimatyzacja jest automatycznie na chwilę odłączana po to aby samochód korzystał z pełnej mocy
    I don't have dreams, I have goals.

  11. #41

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    110
    Koledzy mam pytanko, czy w Warszawie bądź okolicach jest jakiś godny zaufania i sprawdzony serwis zajmujący się klimą ? Mam mały problem i pewnie to nie jest żadna poważna sprawa lecz po włączeniu klimy leci z niej taki dość nieprzyjemny i gryzący zapach przypominający hmm ocet ? Chciałbym jak najszybciej coś z tym zrobić gdyż sezon letni zbliża się wielkimi krokami

  12. #42
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    http://www.szewczykauto.pl/gazetka_audi.php

    jest promocja w ASO, zastanawiam się co to dokładnie jest (- dezynfekcja klimatyzacji środkiem czyszczącym) za 170 zł. Przymierzam do przeczyszczenia klimy bo nigdy nie było robione, choć żadnych negatywnych skutków nie odczuwam. Czy dezynfekcja = odgrzybianie?, są jeszcze jakieś ozonowania, niektórzy wpuszczają pianę :P, jaką czynność przy klimie należy wykonywać okresowo w TT?

  13. #43
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Taki nabój czyszczący możesz kupić za 40zł i zrobić to samemu.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #44
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Przymierzam do przeczyszczenia klimy bo nigdy nie było robione, choć żadnych negatywnych skutków nie odczuwam.
    no to czas najwyzszy bo jak juz odczujesz negatywne skutki, to bedzie juz za pozno
    w PL przecietny kowalski pojawia sie w serwisie z klima, gdy ta przestaje dzialac - czyli na jej naprawe

    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Czy dezynfekcja = odgrzybianie?, są jeszcze jakieś ozonowania, niektórzy wpuszczają pianę :P
    tak, to to samo, przy czym istotne jest CZYM i JAK to robia,
    wpuszczanie w nawiew to pic na wode,
    ozonowanie w polskich warunkach tez, chyba ze mowimy o specjalistycznym profi zakladzie, bo ozonatory, ktore znajdziesz teraz w niemal kazdym zakladzie maja tak marna wydajnosc, ze musialyby pracowac w aucie kilkanascie godzin, by cos zdzialac, a w praktyce wsadza sie je do auta na symboliczna godzine

    najlepsze jest dzialanie chemia bezposrednio na parownik i ozonowanie, ale konkretnym wydajnym sprzetem

    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    jaką czynność przy klimie należy wykonywać okresowo w TT?
    wszystko jest na pierwszej stronie watku,
    optymalnie - raz w roku serwis - czynnik, oleje, odgrzybienie, szczelnosc, filtr
    raz na kilka lat dodatkowo wymiana filtra osuszacza

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #45
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    dzięki za info, z klimatyzacją akurat kierowałem się zasadą - nie ruszać póki działa, bo coś spieprzą, źle podłączą (wrodzona nieufność do partaczy haha), albo czynnik chłodzący zacznie znikać będzie go mniej i zacznie się psuć żeby oczywiście z okazjonalnego klienta zrobić klienta STAŁEGO.

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu w 8J - kiedy?
    Przez Mari w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 19-02-2024, 22:53
  2. TAPATALK - czy i kiedy?
    Przez Mari w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-04-2020, 21:28
  3. 5 lat ... nie wiem kiedy to zleciało
    Przez PiotrekHIT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 19:28
  4. Kiedy otwarta ,a kiedy zamknięta ???
    Przez Rufius1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 11:33
  5. Problem z klimatyzacją działa kiedy chce ???
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •