Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Problem

  1. #1
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953

    Problem

    Witam prosil bym o pomoc forumowiczow autkiem nacieszyłem się przez nie cały miesiąc i juz zaczęło się po pierwsze mam do wymiany maglownice juz wymieniłem przeglob wewnętrzny środkowy czujnik esp abs geometria poza tym na lpg jak jeżdżę jest ok ale jak staje na światłach to obroty spadają i wzrastają i troszkę trzesie autkiem prosił bym o pomoc co to może być instalacja nie całe pół roku inny problem to jak naciskam hamulec zaczęło coś strzelać w lewym kole jak by klocki o tarcze no i ostatni problem to po odpaleniu auta zaczyna coś dziwnie chodzić jak by trzeszczalo delikatnie jak naciskam sprzęgło przestaje puszcze sprzęgło i znowu trzeszczy sprzęgło wymieniane kompletne koniec 2013 rok bardzo proszę o pomoc na co ewentualnie mam się przyszykowac jeśli chodzi o koszty i naprawę pozdrawiam serdecznie forumowiczow
    Ostatnio edytowane przez wiewioraandrzej ; 29-06-2014 o 23:25
    Using Tapatalk

  2. #2
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    1. oddaj maglownice do regeneracji
    2.Moze przegub strzela ? Jak przy max skreceniu kol podczas jazdy strzela to obstawiam przegub
    3.dziwne odglosy po wcisnieciu sprzegla to moze lozysko oporwe ?
    4. Falujace obr. - podlacz vaga najlepiej to moze czegos sie dowiesz

  3. #3
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    jeszcze uzupełnienie podczas naciśnięcia hamulca na postoju skrzypi i z przodu i z tyłu z lewej strony jak stara wersalka na ręcznym mniej nie skrzypi podczas jazdy tylko przy dochamowaniu jak juz auto prawie stoi proszę koledzy o radę
    Using Tapatalk

  4. #4
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    DNN dziękuję za odp
    Using Tapatalk

  5. #5

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167
    Jeśli chodzi o te trzeszczenie, które ustaje po wciśnięciu sprzęgła. Nie jest to łożysko oporowe, bo je byłoby słychać w czasie gdy sprzęgło byłoby wciśnięte. Nie chce straszyć, ale podobny problem wałkowalem w moim drugim samochodzie, z tym że zamiast trzasków szumiało. Jak się okazało przyczyną były uszkodzone łożyska w skrzyni biegów - skrzynia do wymiany...

    Spróbuj zaadaptować przepustnice, może pomoże na falujace obroty. Przekręć raz kluczyk w stacyjce i poczekaj aż przepustnica skończy pracować, będziesz słyszał, potem znowu kluczyk w pozycje wejściową i możesz odpalić samochód normalnie.

    Sprawdzałeś ten samochód przed zakupem? Bardzo nie ciekawie to wygląda
    Ostatnio edytowane przez Phantom ; 30-06-2014 o 02:50

  6. #6
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Racja Phantom nie doczytalem z tym sprzeglem , wiec to na 90% nie lozysko oporwe

    Co do tego skrzypienia z okolicy kol moze sprawdz zawieszenie ,moze cos jest luzne alb bardzo zuzyte
    Ostatnio edytowane przez DNN ; 30-06-2014 o 03:18

  7. #7
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Witam byłem dziś u mechanika sprzęgło było wymieniane nie całe pół roku temu mam fakturę poza tym sprzęgło posiada sztywne kolo zamachowe plus zestaw Valeo Phantom autko oczywiście ze sprawdzałem u diagnosty było wszystko ok jeśli chodzi o skrzypanie podczas hamowania usterka została wyeliminowania poprzez rozkręcenie klockow przeczyszczenie na smarowanie w dwóch kołach nie było pierścieni centrujacych i popalone klocki a jeśli chodzi o resztę problemów zostało mi tylko maglownica i pół os i mam nadzieje ze to wszystko co złego w tym aucie bo chciałem wziąść się za zrobienie przedniego zderzaka pozdrawiam
    Using Tapatalk

  8. #8
    Awatar numberOne
    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    ...
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    black
    Posty
    159
    Ja tez mialem problemy z autem na starcie, mimo ze sprawdzalem go przed zakupem. Pocieszylem sie z tydzien i padlo sprzeglo, do niego jakies kable od ciepla. Potem reczny sie zaczal sam zaciagac, wiec caly uklad hamulcowy naprawilem z tylu. Potem kontrolka abs/esp - wymienione, opony wymienilem bo byly styrane totalnie. Wydalem z 5tys na starcie. Po tym pojechalem autem w trase 1400km nic sie nie zepsulo... wiec mam nadzieje, ze nadchodzi juz spokoj i nic mnie juz nie bedzie zaskakiwalo. Do wymiany jeszcze w niedalekim czasie pompa wspomagania i poduszka lewa silnika mi zostala.

    btw. mi mechanik mowil, ze sprzegla valeo nie poleca, bo mocno przenosi drgania podobno

  9. #9
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Wiec jest wniosek taki ze i tak szkoda wydawać pieniądze na diagnozę lepiej zostawić na prawdopodobna i tak naprawę u mnie jeszcze licznik bo temperatury dobrze nie pokazuje i od paliwa z esp i abs tez miałem doczynienia wychodzi na to ze jak ktoś chce sprzedać auto to robi to w odpowiednim momencie
    Using Tapatalk

  10. #10
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    U mnie już jest koło 1500 zł a jeszcze maglownica 1200 i coś stuka przy skrecie w prawo w przednim zawieszeniu byłem u mechanika a mechanik na to o zgrozo "proszę pana ja pół roku u siebie w aucie szukałem przyczyny szukania "
    Using Tapatalk

  11. #11
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    A wczoraj wszedłem na tablicę na stronę od kogo kupiłem auto i kolega ma tam sporo części od audi tt do sprzedania np pół osie z przegubami a o dziwo zaraz po zakupi musiałem je wymieniać tak się zastanawiam czy nie włożył jakiegoś badziewia a orginal wyjął
    Using Tapatalk

  12. #12
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Auto ma swoje lata i będziesz miał takie rzeczy do robienia. Niestety jak chciałeś bezawaryjne to tylko nowe(choć one też się psują, ale mają 2 lata gwarancji). Oby tylko to się skończyło na tym co wymieniłeś

  13. #13
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Wiem choć miałem nadzieję że trochę dłużej pociesze się ta bezawaryjna jazda
    Using Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •