Pokaż wyniki od 1 do 15 z 75

Wątek: Felgi

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    To powiedzcie mi jaki powinien być rozmiar felg i opon, aby osiągi były porównywalne z osiągami na felgach stalowych? Mówię tutaj oczywiście o felgach aluminiowych No i jaka mniej więcej powinna być masa tych felg? Póki co mam ori 16" ale te zwykłe, nie te kute. Chodzi mi tutaj o to, żeby felgi ładnie wyglądały i żeby auto ładnie jechało

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    To powiedzcie mi jaki powinien być rozmiar felg i opon, aby osiągi były porównywalne z osiągami na felgach stalowych? Mówię tutaj oczywiście o felgach aluminiowych No i jaka mniej więcej powinna być masa tych felg? Póki co mam ori 16" ale te zwykłe, nie te kute. Chodzi mi tutaj o to, żeby felgi ładnie wyglądały i żeby auto ładnie jechało
    Dla jasności sytuacji , nie ma żadnych seryjnych kutych felg w rozmiarze 16'' a te o których myślisz to są 17''
    Kombinacja felgi i opony powinna być taka aby zachować całkowitą średnicę koła z rozmiarem seryjnym .
    Stalówki są lekkie między innymi dla tego bo są w rozmiarze 16'' cali ale przez taki właśnie rozmiar musi być większy profil opony ( i mniejsza szerokość ) co z kolei strasznie psuje zachowanie auta na zakrętach , szybkich manewrach itd ...

    Jak widzisz jest to sztuka kompromisu i wyboru priorytetów

    Założę się jednak że te kute 17'' z TT225 mają bardzo podobną wagę do stalowych 16''





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •