Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Nowy akumulator pada co tydzień

  1. #1
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15

    Nowy akumulator pada co tydzień

    Szybko i (mam nadzieję) treściwie.

    To jest trzecia zima mojej TT-tki w Polsce. Pierwszą przeżyła bez żadnych zgrzytów. Drugiej miałem problemy z odpalaniem - akumulator co chwilę lądował pod prostownikiem., kiedy się ociepliło problem zniknął, do bodajże października zeszłego roku.
    Kupiłem nowy i pojechałem do elektryka, bo w międzyczasie popsuł się czujnik ESP. Przy okazji miał sprawdzić resztę i nic więcej nie znalazł. Elektryk raczej dobry, bo z polecenia zaufanego mechanika, poza tym widziałem u niego na warsztacie Porshawki, dobre Mesie, rozbabraną X6 i nawet jakieś Ferrari (!).

    Przyszła zima i problem wrócił. Tym samochodem zimą jeżdżę rzadko, ale bywało, że co tydzień-dwa musiałem ładować akumulator. Byłem cierpliwy, bo wiadomo - zima, ale już szlag mnie trafia. Na przykład w tej chwili się ładuje, choć temperatura jest na plusie.
    Rozmawiałem z kimś i pojawił się pomysł, że może być coś walnięte i np. coś pobiera za dużo prądu. Ten gość np. miał zepsuty alarm i podobne objawy (nie w Audi). Jeździł mało, więc alternator nie doładowywał.
    Co o tym wszystkim sądzicie?

    - Przypomnę, że akumulator jest "nowy" (chyba październik 2010),
    - Jak go wczoraj wyjmowałem, woltomierz pokazywał 2V
    - pojemność 55 Ah,
    - model TT to zwykłe coupe, nieprzerabiane.,

    Co mnie zmartwiło, to że przeczytałem na forum, że fabrycznie montowali 62 Ah, a ja kupiłem 55 Ah (za radą gościa ze sklepu - sklep wyspecjalizowany tylko w aku, więc mu zaufałem). Kurcze, nie znam się na tym kompletnie i nie wiem, jakie to ma znaczenie, ale aż takie, żeby akumulator padał po tygodniu?
    Dodam, że nic z autem na postoju nie robiłem, żadnego radia, lampek, GPS-a, itp.
    Acha, wczoraj na próbę włożyłem taki mały w pełni naładowany 40 Ah. Elektryka działa, radio gra, itd. tylko samochód nie odpala, ale to już pewnie przez to, że za słaby. Chcę teraz zaobserwować, czy też się szybciutko rozładuje (może to nie wina TT).

    Starałem się opisać problem jak najdokładniej, jeśli możecie pomóżcie, a ja w razie czego dodam wszystkie potrzebne informacje.
    Może jeszcze komuś się taki temat przyda.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Mi też radzili ale jak usłyszałem co gadają to wyszedłem ze sklepu poszedłem do innego i kupiłem najlepsze co mieli.
    Możliwe że bezpieczniki na aku masz poprzepalane.
    Poczekaj cierpliwie co inni napiszą.

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli możesz, zrób test bez włączonego alarmu, przynajmniej wyeliminujesz jedną z największych mozliwości twojego problemu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Może radio zżera ci dużo prądu. Np jest w jakimś uśpionym trybie. Miałem tak w jednym aucie. Chyba, że radio to seria...

  5. #5
    Awatar Nelson
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    96
    Sprawdź pobór prądu na wyłączonym silniku. Następnie posprawdzaj wszystkie bezpieczniki, być może jeden z nich się stopił.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Generalnie jeśli auto stoi 2 tyg lub więcej nie używane na mrozie z uzbrojonym alarmem to trudno oczekiwać żeby zawsze odpalił , nie mniej jednak taki ubytek napięcia jak opisałeś na pewno nie jest normalny .

    W pierwszej kolejności radzę sprawdzić pobór napięcia na postoju ( były na forum instrukcje ) . Jeśli nić nie znajdziesz to trzeba sprawdzić prąd ładowania alternatora i przewody masowe .

    Oczywiście zakładam że sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki , jeśli nie to sprawdź czy któryś się sukcesywnie nie przepala .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Kiedyś ten temat przerabiałem w innym aucie. Tak jak zostało napisane sprawdź pobierany prąd przy wyłączonym silniku i zapłonie. Jak dobrze pamiętam powinno być poniżej 30mA. U mnie było ok 50mA i słaby akumulator nie dawał rady w zime. Ładowanie oczywiście też należy sprawdzić 13-14.5V w tych granicach powinno się utrzymywać. U ciebie pobór będzie na pewno powyżej 100mA skoro nic nie zostało z aku. Po takim rozładowaniu wątpie żeby aku dał się naładować i doszedł do swojej sprawności. W testowaniu mierz prąd i wyłączaj na bezpiecznikach poszczególne obwody.

  8. #8
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Bezpieczniki oczywiście sprawdziłem od razu, te na akumulatorze też i wszystkie są ok.

    @ZUCZEK:
    Alarm od początku był moim podejrzanym, ale nie wiem, jak go odłączyć, żeby zrobić test. Przejrzę instrukcję, ale nie kojarzę, żeby była tam taka informacja.

    @KubaFRS:
    Radio raczej odpada. Seria to nie jest, ale kiedyś nie było problemu, a teraz zacząłem nawet zdejmować panel.
    W międzyczasie założyłem wzmacniacz do anteny, który jest podłączony do +12, ale przy wyłączonym radiu to chyba odpada?
    Przełączyłem też bezpiecznik podtrzymania, żeby działało bez kluczyka. Może to być to? Przy czym jak mówiłem, i tak zdejmuję panel.

    @Arttur i marini:
    Dzięki, gdyby mi się nie udało tego dobrze pomierzyć, będę się dopytywał.
    Akumulator dało się naładować i przez kilka dni jeździłem. Codziennie sprawdzałem i trzymał napięcie ok 12,5 V.
    Zobaczę teraz, bo dziś mamy na termometrze minus, a przez weekend nigdzie się nie ruszam.

    Testy (o ile wyjdą elektrycznemu antytalentowi) pewnie trochę mi zajmą, ale wyniki oczywiście tutaj przedstawię.

  9. #9
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Zaraz, dobrze rozumiem, podłączyłeś jakiś wzmacniacz antenowy na stałe do +12? Nie powinien on pobierać za dużo, ale w tym wypadku jest to pierwszy podejrzany. Podłącz go tak, żeby pobierał/działał tylko jak radio jest włączone. Tak poza tym, coś on daje?

  10. #10
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Ja mam u siebie dziwną sytuacje. Na po stoju przy załączonym alarmie mam pobór 0,16 A wiec wg mnie za dużo. No i zgadza sie po 5 dniach auto czasem nie zapala. Znalazlem bezpiecznik przez ktory idzie az 0,13-0,14 A i jest to bezpiecznik od radia. Po odlaczeniu calkiem radia prawie nic nie spada czyli to cos innego. (mam audio z Bose) albo wzmacniacz audio albo wzmacniacz anteny...
    Macie jakies inne pomysły? jak dostane sie do tych wzmacniaczy? Czy w Bose jest 1wzmacniacz?
    Ostatnio edytowane przez maciek0880 ; 31-05-2011 o 20:52

  11. #11
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Zbliżają się powoli chłodne dni, więc pomyślałem, że czas odświeżyć wątek i podać rozwiązanie zagadki - oby komuś się przydało w nadchodzącym sezonie.
    Pojechałem do elektryka "starej daty". Pomierzyliśmy wszystko i wyszło nam, że za zwiększony (dwukrotnie) pobór mocy odpowiada właśnie wzmacniacz antenowy podłączony do +12. Zamontował mi pod deską mały "pstryczek", który odłącza w tym urządzeniu zasilanie. Przy okazji zostają wtedy odłączone tylne głośniki, ale generalnie w niczym to nie przeszkadza. Wsiadam - włączam, wysiadam - wyłączam
    Latem spokojnie można zapomnieć wyłączać pstryczka i po paru dniach samochód odpala normalnie. Zimą jeszcze nie testowałem, ale gdyby jednak było coś nie tak, poinformuję Was.

    @Darson:
    Jak widzisz, Twoja sugestia była słuszna
    Odpowiadając na pytanie: w moim przypadku ten wzmacniacz bardzo dużo daje. Słabe stacje (np. Tok) potrafiły poza miastem wcale nie odbierać, nawet w mieście bywały problemy (np. czasem pod liniami wysokiego napięcia), a teraz jest ok. Odbiór normalnych stacji też wyraźnie się poprawił.
    Ale jest jeden myk - po założeniu wzmacniacza i tego pstryczka, żeby słuchać radia prawie zawsze trzeba go włączać, bo bez dodatkowego zasilania sygnał wydaje się gorszy niż był przed podłączeniem wzmacniacza. Czasem coś chwyta, ale lepiej go zasilać.

  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Trzeba było się wpiąć w wiązkę od radia, jest tam któryś kabelek podający +12V jak radio jest włączone, zamiast bawić się w przełącznik.

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ech ludzie to czasem lubią sobie życie utrudnić, podłączasz wzmacniacz pod tak zwaną remote w radiu, każdy elektryk to namierzy i nie trzeba nic pstrykać
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    No widzicie, ale to się jeszcze choć trochę trzeba znać. Prosiłem kiedyś na forum o wskazówki do podłączenia radia. Chodziło mi wtedy o kostkę wyprowadzającą sygnał na tylne głośniki z niefabrycznego radia. I tak, podłączyłem wtedy własnymi siłami za jednym zamachem i kostkę i ten wzmacniacz. Pewnie mogłem to zrobić lepiej. Teraz będę wiedział.

Podobne wątki

  1. pada wspomagnaie na cieplym silniku
    Przez kamil pasik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2022, 18:56
  2. Turbo mi pada?
    Przez TTyoung w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 09:08
  3. KRAKÓW Spoty- Audi TT + Audi A4 -poniedziałek co tydzień
    Przez sector w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 11:50
  4. jestem nowy.kupiem sreberko tydzien temu.
    Przez Maciek B. w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-03-2003, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •