Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Audi tt .Mam problem

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    10

    Audi tt .Mam problem

    Witam jestem nowym użytkownikiem tt 1.8t 180KM i jeszcze nie zdążyłem się nią nacieszyć a już chyba muszę wymieniać silnik .Sprawa wygląda tak kupiłem tt z włoch ,przyjechała lawetą była tylko roztrzaskana miska olejowa (brak oleju) i podobno miałem wymienić tylko miskę, wlać olej i jeździć.Ale dziś założyliśmy miskę wlaliśmy olej mobil 10w40 i pierwsze odpalnie. Chodziła ładnie przez pewien czas po 15 minutach temperatura doszła do 90stopni zapaliła się czerwona kontrolka od oleju silnik zaczą się dusić i zgasiłem ją Bo nie wiem co daleje robić.Na ziemi znalazłem ślady oleju .
    Co się mogło stać? czy znacie jakiegoś dobrego mechanika w okolicy ? Czy to moźe być wina czujnika albo pompy oleju?

  2. #2
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Musisz mieć gdzieś dodatkowy wyciek. Posprawdzaj dokładnie skąd cieknie ten olej. Pewnie gdzieś w okolicach miski olejowej. Co masz na myśli mówiąc ślady? Czy wylało się tyle oleju, że mogło to być przyczyną zapalenia się kontrolki, czy na ziemi są tylko małe ilości oleju? Ciężko stwierdzić na odległość.

    A tak BTW: Przywitaj się w odpowiednim dziale...
    Ostatnio edytowane przez KubaTT ; 07-02-2011 o 22:53

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    10
    Wyciek jest niewielki parę kropel .Ale podobno sprawa wygląda poważnie .Znajomy nie mechanik ale coś się tam zna mówi że raczej bedzie silnik do wymiany
    Po 1 nie było msiki i oleju a było trochę opiłków metalowych
    2 Po wlaniu olju szybko się zagrzał i zaświeciła się ta kontrolka
    3 Nie wiem czy ktoś to odpalał bez oleju
    4 Teraz to się boje ją włanczać

    A oleju jest dużo wię nie powinna sie świecić ta kontrolka

    Teraz pytanie skąd wziąć taki silnik albo ewentualnie jaki jeszcze podejdzie 1.8 180KM może wiesz kto ma taki na handel za rozsądne pieniądze

    A zapomniałem ze oznaczenie silnika AJQ

  4. #4
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jeżeli w misce olejowej są opiłki, najczęściej złote (w motocyklach są złote, nie wiem dokładnie jak w autach) to pozamiatane i pozostaje strzelić z korby Skoro twój mechanik ogarnia sprawę i mówi ze pozamiatane to pewnie tak jest. Trzeba by rozebrać silnik i zobaczyć dokładnie co się tam dzieje.

  5. #5
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Nie mam pojęcia kto miałby taki na sprzedaż. Musisz szukać na allegro, najlepiej o identycznym oznaczeniu, czyli w twoim przypadku AJQ.

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Fruzyk Zobacz posta
    i podobno miałem wymienić tylko miskę, wlać olej i jeździć.Ale ...
    hmmm ile kosztuje taka przyjemnosc ? to bylo po znajomosci sciagane czy od 'handlowcow' ?

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    etam od razu kupowac silnik...skoro jest już kibel to bardziej go nie zepsujesz...ja bym rozebrał i zobaczył co się świeci, czy powiedziane że naprawa zawsze musi być kosztowna? silnik do 180tki to pewnie 3-4 klocki i tak na prawde nie wiadomo co kupujesz, a co stoi na przeszkodzie zwalić pare gratów i zobaczyć co tam w środku drzemie

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    10
    no może nie dałem dużo ale jak wymienię ten silnik to wyjdzie normalnie albo z małą stratą

    no dobra myśl .Tak właśnie zrobię bo nie widzę innego wyjścia .Bardzo mało tych silników na allegro a jaj coś jest to tak jak piszesz 4 tysie i nie wiadomo co jest.
    Alem się wier..dolił.

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Po pierwsze sporawy organizacyjne , nie piszemy kolejnego postu pod swoim poprzednim postem jest to do przyjęcia tylko jak chcemy ''odkopać'' starszy wątek i tak się składa że kończy on się własnym postem . Poprawiłem tym razem

    Jeśli chodzi o auto to oczywiście że lepiej zdiagnozować co się dzieje zamiast od razu szukać silnika który też będzie w trudnym do przewidzenia stanie .
    To że świeci Ci się kontrolka oznacza że nie ma ciśnienia oleju .
    Może to być banał typu niesprawna pompa lub uszkodzony jej ''ssak'' lup poważna sprawa jak zzajechane panewki i / lub zatarte cylindry .
    Nie będziesz wiedział jak nie sprawdzisz .
    Generalnie lepiej zrobić remont i mieć silnik jak nowy niż kupować używkę .
    Oczywiście proponuje to robić u kogoś kto ma wzorową reputację i w takim przypadku może to trochę kosztować .
    Myślę jednak że już się nauczyłeś i wiesz że takie oszczędności kosztują po czasie





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Moja rada umyć silnik dokładnie. Zalać olejem wjechać na białą szmatę i szukać wycieku. Sprawdzić ciśnienie oleju i stopień sprężania. Zdecydowanie lepszy remont bo masz coś w 100% sprawne i możesz się cieszyć TT.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    gmm IceMan09 skoro silnik ma tylko pare kropel na zewnatrz to ja bym nie jeździł...może panewka się zaciera i motor jest jeszcze w takim stanie że wymiana panewek(np panewek lub czegos innego) załatwi sprawę bo reszta silnika jeszcze się nie uszkodziła, lecz jeśli coś się dzieje i będzie odpalał jeździł ( a skoro widział opiłki w motorze ) to może zkopać cały motor że naprawa będzie bardzo droga, więc jeśli masz opiłki w oleju to nie odpalać tylko od razu rozbiórka bo być może jeszcze nie jest zapóźno na ratowanie silnika
    odnośnie stopnia sprężania to daje sobie głowę uciąć że jest identyczny z tym jak silnik zszedł z taśmy produkcyjnej odnośnie kompresji...to już fakt jeśli silnik jest uszkodzony lub zużyty to mogła spaść

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Sorki to jak widział opiłki w motorze to od razu bym rozbierał.

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    10
    Witam autko u mechanika a ja spodziewam się najgorszego jutro powinienem coś wiedzieć .
    I mam kolejne pytanie z jakich jeszcze samochodów mógłbym podebrać silnik do mojej tetetki 1.8t 180KM Quattro.
    Oznaczenie mojego silnika to AJQ

  14. #14
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Generalnie lepiej zrobić remont i mieć silnik jak nowy niż kupować używkę .
    Oczywiście proponuje to robić u kogoś kto ma wzorową reputację i w takim przypadku może to trochę kosztować .
    Myślę jednak że już się nauczyłeś i wiesz że takie oszczędności kosztują po czasie
    Zastosował bym się do zaleceń Artura. Najpierw niech twój mechanik rozbierze silnik i zobaczy co jest grane. Jeżeli nie ma strasznej masakry to ja na twoim miejscu zrobiłbym tak jak radzi Artur. Pozdrawiam

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    swoją droga części do vag nie muszą być takie kosmicznie drogie..jak już będziesz wiedział co chcesz zakupić to pisz do mnie na pw podam CI pewnego sprzedawce

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Audi TT problem - nie jedzie, pomocy
    Przez pjddz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2017, 08:30
  2. Audi TT MK1 [8N] problem z audio
    Przez Krzysiek1970 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 14:38
  3. problem z audi
    Przez kaczyproceder w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2014, 23:13
  4. Audi TT 180 PS - duzy problem!!
    Przez Jujo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 21:04
  5. Audi tt 1.8 APX quatro problem z esp
    Przez zyg111zak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-09-2010, 22:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •