Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Wymiana uszczelek turbina-kolektor wydechowy i turbina DP

  1. #1
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400

    Wymiana uszczelek turbina-kolektor wydechowy i turbina DP

    Witam.

    Mam problem bo chyba wydmuchało mi uszczelki pomiędzy kolektorem wydechowym a turbiną i pomiędzy turbiną a DP. Objawy są takie że jak odpalę na zimnym silniku to po dodaniu gazu strasznie pierdzi. Mój silnik to 1.8T APX.

    Wyczytałem, że uszczelka kolektor-turbina ma numer 06A 253 039H do tego potrzebne są śruby 06A 145 540G (M10x36), natomiast uszczelka Turbina-DP 8L9 253 115A i nakrętki N903 690 01. Czy ktoś już przerabiał ten temat w APX-ie? Jak powinienem się do tego zabrać?
    Oto zdjęcie przedstawiające biały nagar (zaznaczone na czerwono) świadczący o nieszczelności (przepraszam za słabą jakość).

    [IMG=http://img714.imageshack.us/img714/9466/turbinam.jpg][/IMG]


    Na niebiesko zaznaczyłem śrubę turbina-kolektor – jakim kluczem mogę je odkręcić?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    gfds
    Posty
    18
    hey, miałem ten sam problem tyle że mam quattro 225km, ale uszczelka chyba wygląda tak samo. Szukałem jakiś czas bo ciężko ją dostać poza serwisem (cena 200zł) i gdzieś trafiłem oryginał ze sklepu za 80zł. Wrzuć fotę jak masz to upewnię się że to taka sama, to może uda znaleźć kontakt do tego sklepu.
    pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Sam wymieniałeś? No ja mam właśnie 225KM i na pewno to ta sama. Jak znajdziesz kontakt do sklepu to daj znać

  4. #4

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    gdansk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    gfds
    Posty
    18
    nie dałem do wymiany, bo podobno trochę trudno tam się dostać...będę przy kompie jutro w nocy to wygrzebie kontakt.

  5. #5
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Chciałem jeszcze dodać że po odpaleniu na zimnym mam dokłądnie taki dźwięk

    YouTube - VW GTI 1.8T Exhaust Leak

    Czy ktoś spotkał się z podobnym dźwiękiem?

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o numery części to podałeś prawidłowe , to jest to co potrzebujesz
    Jeśli natomiast chodzi o klucze to potrzebna Ci będzie głęboka 17-nastka i klucz z grzechotką żeby odkręcić DP .
    Bardzo też przyda się przegub kątowy
    Turbina jest przykręcona do kolektora śrubami zewnętrzny Trox wiec potrzebujesz klucz z wewnętrznym trox-em T45 lub T50 .
    Nie pamiętam dokładnie ale i tak musisz najpierw zamówić śruby to sobie sprawdzisz

    Koniecznie dobry płyn penetrujący najlepiej lepszy od WD40 , gorąco polecam BP blaster ale nie wiem czy jest to dostępne w PL .


    Jak będziesz odkręcał turbinę od kolektora to upewnij sie że wsadziłeś klucz do końca i nie pod kątem .
    Odkręcaj zdecydowanie i energicznie , latwo zniszczyć główki tych śrub i wtedy kaplica


    Jeśli masz tak jak na filmie to bezapelacyjnie jest gdzieś nieszczelność .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Uszczelki łącznie ze śrubami i nakrętkami zamówiłem już w ASO

    Teraz tylko nie wiem co odkręcać najpierw ale chyba turbinę od kolektora, bo przy połączeniu z DP jedna nakrętka jest całkowicie z tyłu. Teraz tylko pytanie czy jak już odkręce turbinę od kolektora to czy będę w stanie ją tak wygiąć (na siatce elastycznej) żeby odkręcić tą nakrętkę?

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Musisz to jakoś wykombinować bo prawidłowo to najpierw powinno się rozłączyć linie olejowe i wodne potem DP następnie ''podpórkę'' turbiny do bloku a na końcu turbinę od kolektora .

    Szczerze to wątpię czy uda Ci się odkręcić DP od turbiny jeśli będzie ona już odkręcona od kolektora bo bedzie to latać i nie dasz rady przyłożyć odpowiedniej siły na klucz

    Na tą z tył zakłada się grzechotkę z przedłużką od spodu auta ( rączką do góry ) zostawia sie ją tak i wychodząc z pod auta odkręca się ją od góry .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Ok Dzięki.

    A jaie jest prawdopodobieństwo że może być jeszcze wydmuchana uszczelka na kolektorze? Można to jakś sprawdzić?

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Albo jakiś cudem wepchać tam rękę na zimnym silniku i niech ktoś odpali auto , jeśli bedzie nieszczelne to poczujesz i nie zdążysz się poparzyć albo rozebrać od góry i wtedy cyfrówka z funkcją macro i fotki

    Lub jakieś inne patenty żeby to zobaczyć , może ktoś wpadnie na jakiś pomysł .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Para wodna, dym papierosowy lub coś innego co robi dym. Jak jest nieszczelność to będzie widać jak rozwiewa dym.
    Ewentualnie płyn UV. Wlewa się go do oleju lub zbiorniczka z płynem chłodniczym lub gdzie się chce. Potem się jeździ chwile i lampka się szuka wycieków wszystko pięknie widać.
    YouTube - How to find leaks in your car with a UV light and dye.

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2009
    Płeć
    Skąd
    Slupsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebny
    Posty
    185
    Co do uszczelki między kolektorem a turbiną to nie jest aż tak trudno wymienić, przerabiałem ten temat nie jednokrotnie u siebie, kupiłem auto z taką wada ale już się z tym na dobre uporałem, jak ściągniesz rure ta co idzie między turbiną a interkulerem to powinieneś już mieć łatwy dostep do śrub, jeszcze jak by ci sie chciało to możesz rozpórke odkręcić to już wtedy wogóle jest wygodnie, pamietaj tylko jak będziesz wyciągał ta stara uszczelke żeby ci do turbiny nie wleciała no i dobrze by było jak byś tam jakimś papierkiem przeleciał płaszczyznę, a co do uszcelki to koszt ok 30 zł w ASO (metalow)

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowa Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieska
    Posty
    56
    U mnie te śruby skrecające turbine do kolektora ktoś już wymienił na szpilki z nakretkami i jak wymieniałem uszczelke to po ściągnięciu rozpórki dojście była całkiem dobre i nie odpinałem zadnych przewodów od turbo.dodatkowa niepotrzebna praca.ja na twoim miejscu najpierw był wymienił uszczelke miedzy turbo a kolektorem.po odpaleniu bedziesz słyszał czy druga uszczelke(kolektor-głowica)tez jest wydmuchana.nie ryzykował bym odkrecania kolektora bez 100% pewności.z tego co jest mi wiadomo śruby-szpilki lubia pekać.jak jedna szczeli to jeszcze mozna było by sie pokusić o poskładanie tego ale wiecej to juz zrzucasz głowice.a ile sie nakąbinujesz przy wykrecaniu resztki szpilki-niedajboże gdziesz bardzo blisko jest kanał w głowice olejowy albo wodny.jak dla mnie cieki lód
    upewni sie na 100% i dopiero działaj.moje zdanie oczywiście
    ps.co do sprawdzenia szczelności to mozna było by miejsce łaczenia kolektora do głowicy czymś wysmarować lub okleić.jak byś odpalił to by wydmuchało lub okopciło miejsce przedmuchu.
    Ostatnio edytowane przez Tomi-Quattro ; 07-02-2011 o 19:32
    LATAJ NISKO I POWOLI

  14. #14
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Dzięki wszystkim za rady
    Uszczelki, śruby i nakrętki już do mnie idą. Kupiłem nawet zestaw nasadek TORX chociaż zwykłą 12 dałoby się odkręcić ale wolę nie ryzykować.
    Kolektor narazie zostawiam w spokoju tak jak pisze Tomi-Quattro. Z tego co wyczytałem w APX najczęściej wydmu****e uszczelkę między kolektorem a turbo zresztą było już kilka przypadków na forum

  15. #15
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Zestaw uszczelek i nakrętek już mam

    Mam pytanie jeszcze jedno gdzie dokładnie znajduje się ta podpórka turbiny do bloku i na jakie śruby jest przykręcona?
    Czy bez odkręcenia podpórki nie będę w stanie wymienić uszczelek?

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Turbina na 1 bar
    Przez kapucha2003 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2017, 22:12
  2. Turbina
    Przez largoclark w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 21:32
  3. Wymiana uszczelek pod pokrywą zaworów
    Przez Bart227 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 09:14
  4. uszczelka turbina-kolektor foto
    Przez domel77 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 12:17
  5. czy to turbina ????
    Przez ghost243 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •