Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Cieknacy olej

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    łÓDZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    55

    Cieknacy olej

    Witam wszytskich ja tez mam mały problem a odnosnie wczoraj zauwazylem dwie plamki z tylu mojej malej tzn pod mniej wiecej na wysokosci kola tylnego i sie teraz martwie bo nie wiem czy moge jezdic i co to moze byc bo sie nie znam ogolnie prosze o pomoc dziekuje

  2. #2
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Musisz napisać jaką wersje posiadasz Quattro czy zwykłą ośke, opisz coś więcej jakiej barwy te plamki bo przyczyn moze być kilka od bardzo błachej np. kapią jakieś nieczystości z nadkoli lub różnica temperatur i kapie z wydechu do bardziej powaznych cieknący płyn hamulcowy, jeśli Quattro to oleje z haldexu, dyfra. lub smar z uszkodzonych osłon na przegubach.
    Ostatnio edytowane przez WW ; 04-02-2011 o 15:44

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    łÓDZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    55
    Kolego mam wersje Quattro plamki ciemne na sniegu to zobaczyłem i to jest od prawej strony bardziej z tyłu mam rok 99 z grundia i teraz nie wiem co mam z tym zrobic i do kogo jechac kolego powiedz czy moge jezdzic z tym i powiem jeszcze ze nie mam pojecia co to jest haldex i nigdy tam nic nie wymienialem

  4. #4
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Jak nigdy tam nic nie wymieniałeś to nie powinno nic kapać bo nic tam nie ma, ale poczytaj w odpowiednim dziale na forum o haldexie to wszystkiego się dowiesz.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Mateusz jak nigdy nic przy quatro nie robiłeś i nie dbałeś to polecam ten link:
    http://www.klubtt.pl/ogallne/1617-ha...ana-oleju.html
    Musisz wymienić olej OBOWIĄZKOWO. Wcześniej jedz do mechanika i niech porządnie umyje Ci nadwozie w okolicach co ciekanie i tam gdzie jest tylni napęd. Wróć do domu i nie jeździj TT. Na następny dzień jedź do mechanika i poszukajcie miejsce wycieku. Jak znajdziecie to możesz zrobić fotki i dać na forum. Po usunięciu wycieku OBOWIĄZKOWA WYMIANA OLEJU

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    łÓDZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    55
    IceMan09 Dziekuje za podpowiedz i wam chłopaki własnie byłem u mechanika a on nawet nie ma pojecia co to haldex i nic mi nie powiedzial bede musial gdzies szukac gdzie ktos by to mogl mi wymienic ale mysle ze bedzie ciezkoa samochód umylem i wjechalem do garagen i teraz ide podlozyc jakas szmate i zobaczymy co bedzie jutro rano skad jest wyciek mam nadzieje ze cos znajde.A odnosnie haldexa naprawde nic tam nie robilem i nigdy mi nikt nie powiedzial ze sie cos tam wymienia a ja od 2 lat nic tam nie ruszałem ,jezeli ktos by mi powiedzial gdzie to moge wymienic i jaki koszt bede wdzieczny jestem z Łodzi

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Tu masz jak samemu wymienić ale raczej z serwisu AUDI się udać jak samemu nie wie się za bardzo co się robi.
    Haldex oil / Filter change
    Znalezienie wycieku spokojnie dacie rade znaleźć z mechanikiem. Olej w haldexie wymienia się co 20 tys mil a filter co 40 tys mil.

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    łÓDZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    55
    A jaki koszt jest tej wymiany mniej wiecej i czytałem w poscie o haldex ze tylko jedna tube sie tam wyciska i calosci sie nie wymienia??a olej w moscie tez sie wymienia??

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Samemu to koszt oleju a w serwisie pewnie ze 200zł. Dochodzi do tego jeszcze specjalny klucz do odkręcenia korka. Ktoś na forum sprzedawał. Jak nie chce Ci się bawić to najpierw zlokalizuj wyciek i ewentualnie usuń go a potem jedz do serwisu.
    Dbanie o quatro to dobra inwestycja

Podobne wątki

  1. Olej do 3.2
    Przez Pawel TT666 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-07-2018, 22:02
  2. Olej
    Przez DamianLondyn w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 01:14
  3. olej Mk2
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 15:02
  4. Olej
    Przez nightfox w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 14:32
  5. olej....
    Przez Ariel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 00:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •