Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Montaż przetwornic xenon w soczewkę (wersje bez fabrycznego xenonu)

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155

    Montaż przetwornic xenon w soczewkę (wersje bez fabrycznego xenonu)

    Witam!
    Pewnie znajdzie się kilka osób które nie mają fabrycznego xenonu i zastanawiają się nad montażem zestawu HID. Nikogo nie namawiam, bo jak wiadomo w Polsce jest to nie zgodne z prawem, ale wrzucam zdjęcia dla tych którzy są zainteresowani tym tematem. Montaż zestawu HID ogranicza się właściwie do podłączenia dwóch kabli (+ i -) do przetwornicy oraz wywierceniu otworów w osłonie reflektora. Na zdjęciu nr 2 na czerwono zaznaczone jest miejsce w którym wycinamy otwór o średnicy 25mm potrzebny do przeprowadzenia żarnika (w zestawie jest uszczelka która zapobiega przed dostawaniem się wilgoci do środka lampy i co najważniejsze- na -prawde działa), a następnie wywiercenie 3 małych otworów służących do przykręcenia przetwornicy do osłonki (zaznaczone kolorem zielonym). Paint oczywiście okazał się niezastąpiony Załączam zdjęcia jak wygląda to u mnie. Wcześniej sam podchodziłem sceptycznie do tego tematu, ale po montażu okazało się że efekt przerósł moje oczekiwania- a co najważniejsze światła nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka tak jak bywa to gdy ktoś wstawia HID w refleksy zamiast w soczewke. Ważne jest by odpowiednio dobrać temperature świecenia- 4300K to światło białe, 6000K to światło białe wpadające w lekki błękit. Od 8000K wzwyż nie polecam, gdyż światło jest nienaturalne od niebieskiego aż po fioletowy i pierwszy patrol drogówki zatrzyma za to dowód rejestracyjny. Należy pamiętać że wg polskiego prawa auto wyposażone w xenon musi posiadać spryskiwacze reflektorów oraz system samopoziomowania (swoją drogą bezsens totalny gdyż samopoziomowanie przy obecnych drogach nie zdaje egzaminu, a czasem wręcz oślepia, a spryskiwacze reflektorów- fajny bajer ale też nie zdają egzaminu gdyż jak lampa jest brudna to spryskiwacz i tak jej nie oczyści). Ja u siebie zamontowałem przetwornice typu SLIM (są cieńsze i odrobinę mniejsze) i takie też polecam do Audi TT. Montaż taki jak u mnie daje jeszcze jedną korzyść- w przypadku zatrzymania przez policję wystarczy zdjąć osłony reflektora, wyjąć żarnik, wsadzić zwykłe żarówki i można jechać dalej Pozdrawiam!
    Załączone obrazki Załączone obrazki     

Podobne wątki

  1. Zamiana przetwornic do xenona
    Przez komol w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2021, 15:10
  2. Montaż niefabrycznego radia w miejscu fabrycznego
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 10:00
  3. Żarnik xenonu do TT mk1
    Przez wojtek1989 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 17:40
  4. Wybór radio zamiast fabrycznego do TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 09:19
  5. Kupię spryskiwacz do xenonu lewy
    Przez booogi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •