Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Montaż przetwornic xenon w soczewkę (wersje bez fabrycznego xenonu)

  1. #1
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155

    Montaż przetwornic xenon w soczewkę (wersje bez fabrycznego xenonu)

    Witam!
    Pewnie znajdzie się kilka osób które nie mają fabrycznego xenonu i zastanawiają się nad montażem zestawu HID. Nikogo nie namawiam, bo jak wiadomo w Polsce jest to nie zgodne z prawem, ale wrzucam zdjęcia dla tych którzy są zainteresowani tym tematem. Montaż zestawu HID ogranicza się właściwie do podłączenia dwóch kabli (+ i -) do przetwornicy oraz wywierceniu otworów w osłonie reflektora. Na zdjęciu nr 2 na czerwono zaznaczone jest miejsce w którym wycinamy otwór o średnicy 25mm potrzebny do przeprowadzenia żarnika (w zestawie jest uszczelka która zapobiega przed dostawaniem się wilgoci do środka lampy i co najważniejsze- na -prawde działa), a następnie wywiercenie 3 małych otworów służących do przykręcenia przetwornicy do osłonki (zaznaczone kolorem zielonym). Paint oczywiście okazał się niezastąpiony Załączam zdjęcia jak wygląda to u mnie. Wcześniej sam podchodziłem sceptycznie do tego tematu, ale po montażu okazało się że efekt przerósł moje oczekiwania- a co najważniejsze światła nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka tak jak bywa to gdy ktoś wstawia HID w refleksy zamiast w soczewke. Ważne jest by odpowiednio dobrać temperature świecenia- 4300K to światło białe, 6000K to światło białe wpadające w lekki błękit. Od 8000K wzwyż nie polecam, gdyż światło jest nienaturalne od niebieskiego aż po fioletowy i pierwszy patrol drogówki zatrzyma za to dowód rejestracyjny. Należy pamiętać że wg polskiego prawa auto wyposażone w xenon musi posiadać spryskiwacze reflektorów oraz system samopoziomowania (swoją drogą bezsens totalny gdyż samopoziomowanie przy obecnych drogach nie zdaje egzaminu, a czasem wręcz oślepia, a spryskiwacze reflektorów- fajny bajer ale też nie zdają egzaminu gdyż jak lampa jest brudna to spryskiwacz i tak jej nie oczyści). Ja u siebie zamontowałem przetwornice typu SLIM (są cieńsze i odrobinę mniejsze) i takie też polecam do Audi TT. Montaż taki jak u mnie daje jeszcze jedną korzyść- w przypadku zatrzymania przez policję wystarczy zdjąć osłony reflektora, wyjąć żarnik, wsadzić zwykłe żarówki i można jechać dalej Pozdrawiam!
    Załączone obrazki Załączone obrazki     

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    JASIEL dziekujemy za opis
    Odnośnie rozmowy nad legalnością takiej modyfikacji, proponuje zainteresowanym założyć temat w OFF TOP
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

Podobne wątki

  1. Zamiana przetwornic do xenona
    Przez komol w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2021, 15:10
  2. Montaż niefabrycznego radia w miejscu fabrycznego
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 10:00
  3. Żarnik xenonu do TT mk1
    Przez wojtek1989 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 17:40
  4. Wybór radio zamiast fabrycznego do TT 8N
    Przez Ermenegildo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 09:19
  5. Kupię spryskiwacz do xenonu lewy
    Przez booogi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •