Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 43 z 43

Wątek: Problem!!!!!

  1. #31
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Czemu koledzy tak namiętnie piszą o vagu i logach?
    Pewnie dlatego, że u mechanika na diagnozę straci kupę kasy i przy okazji wymieni pół auta, będzie po kolei wymieniał jak leci, bo nie będzie wiedział co to jest.
    Kwestia zrobienia logów to zakup kabelka za poniżej 50 zł i godzinka przeczytania kilku wątków w dziale vag.com, a właściwie wystarczy jeden - jak robić logi. Nie jest to trudne i jak się chce, można sobie samemu zdiagnozować, jak nikt z okolic nie może pomóc.
    Nie znam mechaników, którzy robią logi dynamiczne i na tej podstawie wnioskują co jest z autem (chyba, że ten z namiaru wie co i jak).
    Jakby przewody były złe przy przepływce czy gdzieś, to podczas skanowania błędów by wykryło chwilowy.

    Poza tym, jak po odpięciu przepływki jedzie dobrze, to trzeba ją wymienić (tylko nie kupuj podróbek).

  2. #32
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech wypowiedzi forumowicza alek nie bedę komentował...jeśli ma jeździć z padniętą przepływką i ma szarpać to niech ją wypnie i jeździ bez do czasu az sprawi jej ktoś ze to na 100% przepływka , według mnie bardzo prawdopodobne że tak właśnie jest...niech kupi albo oryginał bosch od pewnego sprzedawcy z identycznymi numerami katalogowymi jak z aso albo właśnie w aso..i będzie po kłopocie
    tak na marginesie to szkoda że nie ma u nas takiej możliwości wysyłania niesfornych forumowiczów na urlopy bo czasem nie chce mi się już czytać pewnych wypowiedzi osób które nic nie robią poza mądrzeniem się na forum...( oczywiście nie tyczy się to wszystkich co pisza w tym wątku a kogo to się pewnie domyślacie)

  3. #33
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Alek to Ty piszesz bzdury , streszczając twoje rady to wychodzi tak :
    - Posprawdzaj kable ( jakie ? , gdzie ? jak ? )
    -Jedź do mechanika ( i tu namiar )
    Nie sadzę żeby to były szczegółowe i przydatne rady jeśli ktoś podejmuje próbę samodzielnej diagnozy więc nie rób proszę zamieszania jak byś podał gotowa receptę .
    Dodatkowo , jak nie zmienisz tonu wypowiedzi to następnym razem będzie ostrzeżenie

    Poza tym podpisuję się pod tym co napisał Darson






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #34

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    Ok panowie,widzę,że tu zaraz jakieś spięcie będzie...Najważniejsze,że jak pojadę do mechanika to już coś wiem,więc myślę,że nie będzie już tak zle i dam rade.Jak zrobię te logi to wrzucę wam na forum i wtedy wszystko będzie jasne kto miał rację a kto nie...Ale przepływka to raczej nie bo jezdzę na odpiętej a dziś się Niunia zdusiła ...Zamknijmy wątek i będzie po sprawie.Sama jestem ciekawa co jest powodem czkawki mojej małej....
    A tak na marginesie to czytałam o logach i Vagu ale sory panowie nic nie kumam,mam z tym pierwszy raz styczność,więc dajcie mi trochę czasu to na pewno i ja to opanuję,a przewody itd to sorki ale sama tez tego nie ogarnę...

    pozdrawiam

  5. #35

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    Logi zrobione i wyszło ze to przeplywka,,czujnik tem.spalin i automat stopu...Jestem biedniejsza o jakieś 1,5 tyś no i przy okazji jeszcze zawieszenie bo tam tez coś nie gra...MASAKRA!

  6. #36

    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    szwajcarja
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    48
    nie jestem pewien ale w tym modelu nie ma czujnika spalin a temp mierzy sonda.

  7. #37

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    Niby Vag wykazał że to czujnik czy może mechanik mnie naciąga?

  8. #38
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zapewne miał na myśli sondę egt która jest w turbinie...daj znac jaki jej koszt bo ja nie wiem czy nie bedę takiej kupował

  9. #39
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    hmmm a mozesz mniej wiecej rozbic te ok 1,5k kosztow ? troche sie tego nazbieralo,
    mozesz uderzyc z ciekawosci na PW do kolegi Cubanito --> Odwiedź profil: Cubanito - Klub Audi TT jest z twojch okolic moze poleci ci pewnego fachowca

  10. #40
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    No właśnie już sam proponowalem Jak będziesz jednak chciała przyjechać do Trójmiasta to dawaj znać.

  11. #41
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no odnośnie części to też mam pewien sklep który polecam i zapewne wysle czesci na wskazane miejsce

  12. #42
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przeplywka ok 280zl
    EGT ok 400zł
    Swither stop ok 20zł
    co daje ok 700zł plus robocizna wychodzi 800zł sporo hmm
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dałem koleżance namiar na cześci więc myślę że chyba będzie podobnie lub taniej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •