Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 43

Wątek: Problem!!!!!

  1. #16
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Nazwa:  C17127590_6.jpg
Wyświetleń: 57
Rozmiar:  81.9 KB
    Odepnij wtyczkę zaznaczoną na zdjęciu

  2. #17

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    Dziękuję.Rano spróbuję i sprawdzę czy to o to właśnie chodzi...

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No tak podpytaj chlopaków z trójmiasta o sprawdzony warsztat, przyczyna może bytć błacha a oszukańcy i tak wkręcą cie na grubą robote.
    Panowie moment, odpiecie przeplywki spowoduje wejście kompa w tryb awaryjny, i to nie znaczy ze problem bedzie tkwił w niej, tak latwo to nie ma, każdy by tak diagnozował, odpiecie sondy też to spowoduje, a przyczyna może leżeć gdzie indziej, bez Vaga ani rusz jak byś była z Wa-wki to sprawę byśmy szybko ogarnęli
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    spokojnie ludzie, nie róbcie wiatru.
    dałem dziewczynie namiar na gościa w Gdyni (w sumie ma napisane że jest z Helu, wcześniej pisała że jest z Gdyni, ale z Helu do Gdyni nie jest daleko a witomino jest przy centrum, więc sobie poradzi), niech jedzie i sprawdzi.

  5. #20

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    A więc tak,bujnęłam się z rana do takiego śmiesznego mechanika, i poprosiłam go,żeby Niunie po Vaga podpiął i tak zrobił,Vag nic nie wykazał ,więc kazał mi się przejechać i raz jeszcze przyjechać i podpiąć ,no i tak zrobiłam ale znów wyszło,że błędów nie ma no i poszłam za waszą radą opięcia przepływki i muszę stwierdzić,że chyba to coś dało,bo jak zdusiłam niunie na 3 a potem na 4 to nic sie dusiła i szła jak burza,potem 5 i do 140 nic się nie działo no a pożniej to juz zwolniłam bo się droga kończyła hehe.A tak na marginesie to mechanik stwierdził zanim przepływke odpiełam,że to pewnie z turbinką się coś dzieje...możliwe?

  6. #21

    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    szwajcarja
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    48
    teraz jeszcze raz musisz podpiąć vaga i zrobić logi dynamiczne z bloku 002 , to przepływka , 115 doładowanie ale z tego co piszesz to ten mechanik chyba nie będzie wiedział o co chodzi, może ktoś na forum da Ci namiary na lepszego a żebyś wiedziała o co chodzi polecam dział vag na forum pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez waldek1 ; 03-02-2011 o 16:47

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no jak będziesz miała przepływkę firmy krzak to właśnie tak się bedzie działo...ja miałem taką podpiętą na próbę(na czas wymiany) i po przejechaniu nawet auto zgasło a wiec musiałem jeździć bez...log kanał 2 razem z kanałem 115 myślę ze wyjaśni...a ten mechanik...no cóż jak widać ma mizerne pojęcie skoro nie wie że jeśli błedów nie ma to jeszcze nic nie znaczy....

  8. #23

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    nie słuchaj pitolenia, sprawdź przewody elektryczne jak wspominałem na początku.
    vag - jak na początku pisałem nie wszystko pokazuje.

  9. #24
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    alek sugerujesz że kto pitoli? ja czy ten mechanik? uszkodzenie przewodów od wtyczki przepływki w odniesieniu uszkodzenia przepływki to pewnie jakieś 5% a wiec z tych 2 rzeczy zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest że to przepływka..najlepiej było by vagiem zrobić loga i zakończyć te gdybanie....

  10. #25

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    no dobra, skoro ciągle piszemy wszyscy o tym samym, czyli o Vag'u to szukam chętnego klubowicza (okolice trójmiasta),który znajdzie chwilkę swojego cennego czasu i mi pomoże,bo wstyd mi trochę jezdzić do mechanika i mówić mu co ma robić,bo już dziś patrzał na mnie jak na UFO:-0A jeszcze jak mu powiem o logach to zapewne facet zblednie...

    a jak długo mogę śmigać na odłączonej przepływce?????

    po odłączeniu zapaliły mi się 2 kontrolki na pomarańczowo 1 to od kontroli trakcji a 2 to pompa...to tak ma być ?
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 03-02-2011 o 22:21

  11. #26

    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    szwajcarja
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    48
    przepływka nie ma nic do trakcji a ta druga to co to za pompa? a co do vaga to tak jak pisałem na pewno ktoś się znajdzie z okolic by to sprawdzić a i koniecznie wrzuć na forum logi bo jestem ciekawy co pokarzą

  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    alez oczywiście że przepływka ma jak przepływka zdechnie to właśnie się tworzą 2 błedy...jeden w kontroli trakcji lub abs (nie pamiętam już) drugi w silniku...u mnie jest silnik apx a wiec wywala mi tylko jedną kontrolkę od esp...a że koleżanka ma BAM to pewnie wywalają się 2 kontrolki...no bez przepływki się jeździ tyle ile się czeka na nową hehe to jedyna odpowiedź jaka mi przyszła na mysl auto chodzi tak troszkę mniej stabilnie potrafi się przydusić na biegu jałowym faluje itp ale na pewno chodzi dużo lepiej niż z jakas tragiczna przepływka no wiec niech ktoś z trójmiasta pomoże to zakończymy wątek

  13. #28

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    słuchajcie, wszyscy już pitolicie (wiem że każdy chce jakoś pomóc).
    jestem z 3miasta, dziewczynie podałem namiar na mechanika na Witominie w Gdyni.
    niech jedzie i sprawdzi, dodatkowo zalecam sprawdzenie przewodów na "przebicie" - tak jak wcześniej pisałem, jak gość będzie miał czas to przemierzy przewody i będzie dobrze.
    mieszacie z tymi waszymi domysłami... wszyscy mechanicy, każdy się zna i pitoli jak pobity (logi nie logi, srogi... i prawdę powiedziawszy łeb puchnie od tych bzdur, po h... jej to tłumaczycie jak sie na tym nie zna? sama sobie coś z tymi logami, kanałami poradzi? ehhhhh...).
    p.s
    nie odłączaj przepływomierza, czasu niestety nie mam żeby z Toba pojechać bo obecnie mnie w Gdyni nie ma, ale spróbuj i podjedź do goscia - ja u niego kilkakrotnie byłem ze swoja (też ma audi - kombi z podobnym co nasze silniki
    p.s2
    do tego jacyś tacy oczadziali jesteście, na poprzedniej stronie podałem namiar a teraz piszecie (Paweł2005): "...jak ktoś jest z 3miasta niech pomoże..."
    wątek by się dawno zakończył gdybyście czytali ze zrozumieniem co sie pisze a nie sie mądrzyli jeden przed drugim jak dzieciaki w wieku 20tu lat.
    spowazniejcie trochę, chyba macie juz koło 30tki? czy dalej jesteście dzieciakami?
    p.s3
    wiem że jest zima, ale...
    haaaaallllooooooooooo, haaaaallllooooooooooo... obuuuuuuuudźcieeeeee sięęęęęę!!!!! i przestańcie fantazjować.
    Ostatnio edytowane przez alek ; 04-02-2011 o 13:10

  14. #29

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    łÓDZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    55
    Witam wszytskich ja tez mam mały problem a odnosnie wczoraj zauwazylem dwie plamki z tylu mojej malej tzn pod mniej wiecej na wysokosci kola tylnego i sie teraz martwie bo nie wiem czy moge jezdic i co to moze byc bo sie nie znam ogolnie prosze o pomoc dziekuje

  15. #30
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Alek uczepiłeś tych kabli. Co ty elektryk z zawodu?

    Dla Pawła chodziło o to że jak ktoś jest z Trójmiasta to może spotkać się z koleżanką i pomóc zrobić jej logi. Bo po co ma jeździć po mechanikach i każdemu płacić?

    Alek ty jak widzę jesteś z Gdyni ale pomóc umiesz chyba tylko w internecie dużo pisząc i czepiając się innych?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •