Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: Problem!!!!!

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12

    Problem!!!!!

    Witam.Moja Niunia się dusi!Tzn jak dodam jej więcej gazu zaczyna tracić chwilowo moc,jak odpuszczę gazu jest ok,ten problem pojawia się co jakiś czas, najczęściej gdy redukuję i chcę wyprzedzać.Wymieniłam już wszystkie możliwe filtry jakies 6mcy temu i przez chwile było ok, ale problem znów powrócił.Byłam na komputerze i komputer wykazał tylko świece ale świece też wymieniam na nowe 6 mcy temu.czy ktoś może pomóc?

  2. #2
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Będzie trzeba podpiąć Vag-a i posprawdzać pare rzeczy bo takie obiawy to moze być wiele przyczyn np. przepływka pada. Najlepiej bedzie jak ktoś z okolic Gdyni się odezwie bo ja do Ciebie to przez całą Polske.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    może przepływka jest nie oryginalna..ja tak miałem w zastepstwo nówka ale firma jakaś tam..po podpieciu auto na wysikich chodziło masakrycznie i wypiąłem..najlepiej podpiąć vagiem i sprawdzić ale wypnij przepływke i sie przejedź...sprawdzenie chwila

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Sonda lambda , przepływka , nieszczelność w układzie doładowania , zawór N75 .
    Wszystko to może być przyczyną , tak jak koledzy napisali jeśli chcesz zdiagnozować sama to trzeba zrobić logi za pomocą Vag.com-a







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    przed vag-iem mozesz po prostu odpiac przeplywke i sprawdzic jak jedzie, jak problem zniknie odpowiedz jest jasna i bez podpinania pod komputer,
    dalej wszystko jak pisza koledzy

  6. #6
    Awatar Chrisman
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wlkp.
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    CondorGrey
    Posty
    114
    A ja powiem tak, dodajesz gazu na sliskim a ASR obniza obroty bo kola buksuja ha.
    AUDI TT 2.0 TFSI S-line '07

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    To nie buksują koła tylko co innego bo jak jest sucho to też się tak dzieje...Blondynka nie jestem

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    "...najczęściej gdy redukuję i chcę wyprzedzać..." a powiedz mi, gdzie Ty chcesz w Gdyni wyprzedzać? no chyba, że na obwodnicy
    a tak nawiasem... oby to nie był komputer (sterownik) lub przewód elektryczny - kumpel miał podobnie, strata mocy - taka chwilowa i przy naciskaniu na gaz (spadek mocy i się jakby dusił), potem wracało do normy a potem zdechło totalnie. no ale nie strasze bo moze byc cos innego.

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    alek nie strasz koleżanki...niech się podepnie vagiem i sprawdzi...jak niema to wypiąc przepływkę i sprawdzić, jak to nie to to koniecznie sprawdzić vagiem i nie słuchać tych opowieśći że może komp albo coś tam bo może być wszystko..

  10. #10
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    moze komp przechodzi w tryb awaryjny i zmniejsza doladowanie ? tak tylko strzelam... jesli jest zalozony mbc i za mocno podkrecony.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ale kolezanka nie pisala nic o mbc no chyba ze nie wie...ale tak to można długo gdybać..vag wszystko wyjasni

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Hel
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    No dobra panowie, ja jestem tylko dziewczyną a nie mechanikiem...Gdzie się mogę podpiąć pod tego vaga? u mechanika czy elektryka?Sama tego nie zrobię, bo nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi...A mechanicy to jak w Usterce maja wszystko w czarnej d....Jak im mówię,że coś mi stuka to odp brzmi "może kawałek lodu dostał się pod blache" MASAKRA czy to,że jestem kobietą i się nie znam upoważnia tych kretynów do robienia ze mnie idiotki?

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    podłączenie do komputera - vag nie wszystko wyjaśnia.
    wiele rzeczy idzie bokiem i sam to znam z własnego doświadczenia - elektronika i przewody.
    gość musiał sprawdzić wszystkie przewody elektryczne - przemierzyć etc żeby wykazać gdzie jest zwarcie bo komputer vag pokazywał że jest ok.
    radziłbym podjechać i dać kase za dobre sprawdzenie do sopotu - vw (przy chacie góralskiej, zapomniałem jak on tam się zwie
    bo na prawdę nie ma żartów a troglodyci zwłaszcza garażowi to patrza na auto godzinami i podchodza do niego z młotkami w ręku.
    no chyba, że chcesz w miarę dobrego i ogarniętego mechanika co lubuje się w audikach (gość młody i oblatany)?
    na witominie za witawą w stronę II MPS jest gość - tylko się nie zraź bo warsztat ma w "garażu" ale jest dobry.
    Siedzi pod pizzerią (na piętrze - pizzeria).
    Jak jedziesz na II MPS to po prawej zaraz za wjazdem do parkingu ogólnego witawy od ulicy wielkokackiej.
    pozdro.

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    gniewkowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    199
    Kolor
    srebrny
    Posty
    18
    Miałem taki sam problem z moim autem. Odłączyłem przepływke, dwa dni pojeździłem bez przepływki, podłączyłem i jest OK. nie wiem co było powodem ale teraz najważniejsze ze wszystko jest dobrze.

  15. #15
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Iguanka Zobacz posta
    czy to,że jestem kobietą i się nie znam upoważnia tych kretynów do robienia ze mnie idiotki?
    nie upowaznia, ale niestety szukaja okazji by 'zarobic'...
    odpiecie przeplywki to zabieg rownie prosty jak nalanie paliwa - wyciagasz 'wtyczke', ktora masz na wyciagniecie reki po podniesieniu maski,
    moze ktos z kolegow zrobi ci zdjecie, jak nie bedzie chetnego, jak nikt nie da rady postaram sie zrobic foto jutro, w ten sposob potwierdzisz lub wyeliminujesz najbardziej prawdopodobna przyczyne - przeplywomierz,
    przywitaj sie w odpowiednim dziale, a pozniej w dziale np. off-topic, czy nawet ogolnym daj temat, ze szukasz klubowicza z 3miasta do pomocy - na pewno ktos zyczliwy sie odezwie
    ps. nie jezdzis do mechanikow bez faceta...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •