Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Chevrolet Corvette c6 , Pontiac Trans Am - wrażenia z jazdy

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136

    Chevrolet Corvette c6 , Pontiac Trans Am - wrażenia z jazdy

    Jak w temacie powyżej.
    Ostatnio, przed zimą miałem okazję pojeździć przez kilka dni korkiem z 2006roku c6.
    Silnik 5.7 litra v8 przerobiona ze standardowych 345km na 490km + podtlenek azotu, oraz pontiac-em transam-em z 2002 z silnikiem 5.7 litra v8 w wersji "bandit" jak to kumpel mówił - 400-450km też z nos-em (nie, nie było to w Polsce - bo zaraz będą teksty gdzie się tym jeździ, skoro u nas są dziury w drogach i etc).
    Co prawda nos-u nie używałem, ale auta były bardzo szybkie i prawdę powiedziawszy stracha miałem wsiaść do nich - zwłaszcza do c6 tki i sobie pojechać normalnie po drodze wśród innych zwykłych samochodów. No ale jakoś uszło i przez kilka dni bawiłem się c6 i transam-em. Fajna sprawa, a dźwięk tego silnika... hmmmmm nie porównuję tutaj do silnika TT-ki i chyba każdy to z milczeniem zrozumie
    pozdro.
    Alek
    p.s
    poniżej wrzuciłem przykładowe fotki tych autek (żebyście wiedzieli o jakich autach mowa) - kiedyś miałem kilka swoich zdjęć z tymi autami na facebooku

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no rozumiem że chciałeś się pochwalić jakie auta ujeżdżałeś no fajne fajne ale nie porównałeś nic do tt itp, chociaz pewnie do seryjnej tt niema zbytnio co porównywać ...aczkolwiek za wiele się nie dowiedziałem poza tym że jeździłeś 2 mocnymi autkami

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No dokładnie to samo mi przyszło do głowy .
    Jest to dział testy i porównania tak więc mogłeś w ramach porównania napisać jak tandetne jest wnętrze w tych autach w porównaniu z TT i jak kiepsko zachowuje się Pontiac przy szybkim pokonywaniu zakrętów

    Szczerze to też bym się bał wsiadać z nawykami jakie mam nabyte podczas ostrej jazdy TT





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Fajny temat. Tu raczej chodzi o fan i emocje, bo te auta wzbucaja ich cały ogrom.
    Przed sniegami miałem okazje prowadzić Corvette C3 Stingray z 1970r w żółtym odrestaurowanym lakierze i pełnym przelocie. Alez to brzmi!!! Moment również robi swoje, bardzo przyjemne auto do lansu. W obecnej chwili trwaja prace nad środkiem, a wiosną prezentacja. Na pewno zarzuce jakies foteksy
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no tak ale właściciel zapodał temat a tak na prawde nic nie napisał jak się prowadzą jak przyspieszają albo jakiekolwiek uwagi w odniesieniu do tt lub ogólny opis...podał cyferki i tyle:P a my wszyscy wiemy że istnieją auta które są znacznie szybsze od TT chociaż od części forumowiczów pewnie nie tak znacznie:P

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    ehhh... czytajcie ze zrozumieniem
    "....a dźwięk tego silnika... hmmmmm nie porównuję tutaj do silnika TT-ki..."
    o silnik mi chodziło, że brakuje mi takiego dźwięku w TT-tce
    dźwięk silnika TT-ki z 1.8 przypomina mi raczej "wiertareczki" w stylu japońskim
    Arttur - fakt, jakość wnętrza nie jest mocna stroną tych aut (wiadomo, że audi ma fajne wnętrza - materiał, spasowanie, ergonomia etc).
    Też bałem się wsiadać do tych aut, ale szybko się nauczyłem nimi jeździć i powiem szczerze... tam moc aż kipi i kierowca wie z czego jest wydobyta
    Większego stracha co prawda miałem wsiadajac do c7 z pojemnością 7,0 litra ale do wszystkiego da się przyzwyczaić (tam przyspieszenie od 0-100km/h wynosi 3.8 sek
    Co do chwalenia sie... nie miałem takiego zamiaru - po prostu chciałem sprowokować u Was wypowiedzi na temat silników o dużych pojemnosciach i ich osiagach etc (żeby posłuchać Waszych wrażeń), ale zapomniałem że w Polsce ludzie są raczej powierzchowni i skupiają sie bardziej na dogryzieniu komuś niż na normalnym zyciu i fajnej, ciekawej rozmowie
    Chyba jeden wowo zaczaił o co w temacie chodzi
    Pozdrawiam
    Alek.
    p.s
    wowo, kiedyś mój kolega - fan starych aut z Sopotu remontował Corvette C3 Stingray z 1970r, jak odpalił silnik.... ehhhh... szkoda słów a potem... piliśmy do rana
    p.s2
    w Polsce trzeba albo ludzi podku...wic w rozmowie, żeby zaczęli normalnie gadać, albo podać jak na tacy temat żeby zrozumieli o co chodzi, albo dowalic tekst jak młotem w łeb (zakuty) żeby zakumali, bo takich którzy czają to jest raczej mało
    Nie wiem czemu, ale np. w Niemczech, Francji czy Grecji takich problemów nie zaobserwowałem wśród ludzi - a z wieloma rozmawiam i to na wiele tematów i zawsze jest fan
    Ostatnio edytowane przez alek ; 02-02-2011 o 13:43

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowa Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieska
    Posty
    56
    corvette c6 najmniejszy silnik ma 6.0 v8 400-405 km.
    5.7 v8 było w c5.
    c7 z 7.0l. ? kolego co Ty bierzesz c6 zo6 jest z 7.0l motorem
    c7 jeszcze chyba nie maja w planach ale jak masz zdjecie z to miła checia zobazce .
    ps.jak chcesz obejzec c6 6.0l to zapraszam Cie.
    Na corvette nie mowi sie korek (to raczej na corrado) a vetta.
    Ostatnio edytowane przez Tomi-Quattro ; 02-02-2011 o 17:18
    LATAJ NISKO I POWOLI

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    następny "Tomasz"
    tu masz linka jak ludziom nie wierzysz :
    Dane techniczne modelu / Chevrolet Corvette / Portal motoryzacyjny Moto-portal.pl

    z tego co pamiętam to chyba z06 miały 6-litrowe silniki (lub 6,2litra)
    p.s
    co do ilości km w silniku 5.7litra v8 to chyba było kilka odmian z tego co mi kumpel tłumaczył, ale i tak je wszyscy przerabiają
    Ostatnio edytowane przez alek ; 02-02-2011 o 16:36

  9. #9
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Byłem w stanach krotki okres ale zastanawiało mnie jedno po co im takie pojemności skoro po autostradach tak strasznie przymulają a zjechałem prawie całą 95 chyba robią to tylko dla dzwięku bo nawet TrailBlazer 5.3 ktorym się poruszałem brzmiał jak rasowe sportowe auto.

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    amerykańcy chyba wszędzie są znani, że sobie nie żałują a tym bardziej "kult" muscle car to chyba narodowa paranoja, szczególnie wśród młodych.
    pozatym w starych zwykłych 5-cio litrówkach silnik były właśnie wielki a moc rzędu 140-180km - jak to mój znajomy z Sopotu ujął: "z samej pojemności wychodziła już moc", z tymże ta moc w przełożeniu na szybkość to było ze 120-140km/h na blacie
    Chyba w tym temacie więcej mógłby sie Arttur wypowiedzieć bo w USA mieszka i ma doczynienia na codzień z widokiem takich aut.

  11. #11
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Dawniej byłem chory na punkcie Camaro ale z czasem mi przeszło choć w nowym wcieleniu jest czadowy. Myślę ze w moim posiadaniu jeszcze się znajdzie jakiś model ze stajni chevroleta. (marzenia)

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowa Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieska
    Posty
    56
    nie kolejny "ALEK" ktory naczytał sie jakiś pierdołęk i wie ze w ktoryms kosciele dzwonia tylko jeszce w ktorym
    corvetet c6 była 6.0l v8 w zaleznosci od zrodeł 400-405 KM
    po lifcie w około 2007r 6.2l v8 koni cos około 425km tez w zaleznosci o zrodła.
    -------------------- wyszła wersja z06 7.0l v8 około 510 KM rowniez zalezy od zrodła.
    co do c5 w serii tak cos koło 340 KM
    c7 JESZCZE NIE ZROBILI !
    a jak przerabiaja vette to zakłaja kompresor.nitro-osobiscie sie nie spotkałem.moim skromnym zdaniem podworkowe zabawa.szanujacy wlasciciel vetty nie włozy nitro a nazbiera kompresor.
    Ostatnio edytowane przez Tomi-Quattro ; 02-02-2011 o 17:48
    LATAJ NISKO I POWOLI

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    Po to są marzenia, żeby je realizować, myślę że jak coś bardzo chcesz i robisz coś w tym kierunku to będziesz to miał, tylko kwestia czasu i cierpliwości.
    Pewnie tt-kę kiedys też bardzo chciałeś mieć i ja w końcu masz
    Życzę ci żeby się spełniło
    p.s
    mnie się nowy mustang spodobał

    p.s2 (Tomi-Quattro)
    wiem na pewno czym jeździłem, c6 5.7l v8
    co do c7 - skoro jeszcze nie wyszły (jak piszesz, może tak być) to mogła być to nie c7 a z06 - bo była z silnikiem 7l (mocna odmiana corvetty).
    w każdym badź razie i tak mi oczy wychodziły z orbit a serducho waliło
    i prawdę powiedziawszy waliło mnie to co to za auto kiedy usłyszałem, że ma 7litrów i 3,8sek do 100-ki
    Ostatnio edytowane przez alek ; 02-02-2011 o 17:46

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Alek - To raczej ty nie zrozumiałeś To jest dział testy i porównania , przeczytaj swój post jeszcze raz i zastanów się ile on ma wspólnego z założeniami tematycznymi tego działu . Nie chodzi o to że chcę się czepiać i podtrzymując polską tradycję szukać dziury w całym lecz o to że chce przynajmniej przyzwoitego porządku na forum .

    Jeśli umieścił byś temat w dziale OT i zatytułował inaczej to pewnie pierwsze odpowiedzi były by zupełnie inne

    Widzę że temat wzbudził zainteresowanie więc przenoszę do OT i zmieniam lekko tytuł .
    Możemy sobie teraz dyskutować do woli o amerykańskich autach .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    No i fajnie

Podobne wątki

  1. Wasze wrażenia po zakupie MK3
    Przez TTTTTT w dziale MK3 (2014-)
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 06-10-2023, 12:08
  2. Nocny Trans....
    Przez ikstece w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2012, 02:57
  3. TT RS vs. Corvette Z06
    Przez Batonx w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 10:47
  4. Nissan GT-R pokonany! Corvette ZR1 z rekordem Nurburgring
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 17:35
  5. WRAżENIA ZE ZLOTU W KAZIMIERZU
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2008, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •