Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: audi tt 1.8 (180km) vs mini cooper s john cooper works 1.6 (211km)

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136

    audi tt 1.8 (180km) vs mini cooper s john cooper works 1.6 (211km)

    hej
    jak w temacie... ścigaliście się kiedyś z samochodzikiem Jasia Fasoli w mega wydaniu?
    ja się ścigałem - to chyba było w okolicach czerwiec/lipiec 2010roku.
    z kumplem wybraliśmy się pościgać na obwodnicy trójmiejskiej - pojechaliśmy za bramki tak gdzieś około 7 rano w sobotę, opłaciliśmy za przejazd i.... peta w gaz
    Powiem wam, że... było dla mojej tetki trochę cienko, gdybym nie wdepnął na full gaz i piłowanie po obrotach to by mnie przegonił tym kioskiem na kółkach
    spowrotem zamieniliśmy się samochodzikami (jako, że znamy się już bardzo długo i niejednym autem się wymienialiśmy - i to były fury za grube pieniądze) i poszaleliśmy sobie wracajac przyspieszając i wyprzedzajac jeden drugiego na krótkich odcinkach - tak gdzieś ze 160-180km/h dla zabawy. Powiem jedno moris to autko może z wygladu i nieciekawe, ale niezły z niego gokart
    pozdraiwam
    Alek.K
    p.s
    Niedawno podniosłem moc auta do 200km - może to i niewiele, ale przynajmniej jest to okrągła cyfra

  2. #2
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    A w jaki sposób podniosłeś moc do 200? Jestem ciekawy bo mam ten sam silnik, pozdro.

  3. #3
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Może zapodał program na 200KM, bo to realne podniesienie mocy przy serii 180PS

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    Byłem ze swoim autem sprawdzić elektrykę u znajomego elektronika w swoim aucie - zegary trochę skakały jak auto stało za długo nie odpalane, no i sprawdzić komputer (sterownik silnika).
    Kumpel z reguły dłubie w vw - passaty, golfy etc (podnosi moc przeprogramowywując elektronikę w aucie), bez żadnych chipów i innych wynalazków.
    Podłaczył mnie pod komputer w garażu - taki zwykły laptop, posprawdzał co i jak ze wskazówkami, potem sprawdził ogólnie auto i stwierdził, że może zmienic bez problemu program na jakieś 20-30km mocy bez ingerencji w jakieś turbiny i inne graty.
    Pamiętam, że kiedyś z ZUCZKIEM prywatnie rozmawiałem o podnoszeniu mocy w TT-tce (musicie z nim porozmawiać to dokładniej Wam opowie bo się na tym dobrze zna), który mówił, że bez problemu na te 200km można podkręcić wersję 180konną bez ingerencji w "bebechy".
    No i się zgodziłem po krótkim namyśle (skoro inni "kręcą" te silniki około 300km czy więcej - wiadomo, żywotnosć silnika moze się skrócić etc).
    Zostawiłem auto u kumpla i na drugi dzień po nie pojechałem - i to tyle.
    Generalnie z tego co mówił - jak zmienił program, to samochód trochę "kichał" i "przerywał", ale była to kwestia tzw. "zestrojenia" programu - a na tym się już niestety nie znam i Wam nie opowiem.
    Auto jeżdzi normalnie, większych ochów nie ma, ale jest troszkę żwawsze i wg mnie producent powinien "aplikować" oprogramowanie rzędu 150km, 200km czy np. 250 km a nie pitolić się w odmianę np.160km, 180km, 211km czy 225km - bo to trochę głupawe, ale... nie jestem mechanikiem, więc nie wypowiadam się dalej na ten temat
    Pozdrawiam
    Alek.K
    p.s
    Aktualnie zastanawiam się, czy nie waro by było wrzucić do auta filtra sportowego (np. stożkowy KN) z dolotem, oczywiście oryginalne "graty" wyciagnę i pozostawię (jeśli kiedyś będę go sprzedawał to dam gościowi co go kupi, żeby miał jakiś wybór - oryginał, czy "tuning" filtra - każdy na to inaczej reaguje), chociaż kumpel już mnie naciaga na wywalenie turbiny, wstawienie jakiegoś byka i przeróbki w silniku - "śliniąc" się przy aucie z błyskiem w oku "fantazjował" coś o 300km - gdybym "zmądrzał". No, ale... raczej nie!

  5. #5
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    W takim razie 200PS masz tylko teoretycznie. Praktycznie to nie wiesz jaka była seria, co jest teraz i co siedzi w sterowniku :/ - Prawdopodobnie gotowa modyfikacja sciągnieta z sieci, lub z płytki madafaka by allegro
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  6. #6

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    "madafaka by allegro" to raczej nie jest, bo gość oprócz tego że jest elektronikiem to skończył technikum samochodowe i prędzej jemu bym dał lexa ze złotymi klamkami do naprawy niż jakiemuś czopkowi, "mechanikowi" robiącemu "tuning" w garażu w stylu walenia młotem po silniku.
    nie wiem, ale hamownię mam nagraną w Gliwicach na luty a podejżewam że (znając gościa) wrał soft conajmniej na 200 kuniów jak nie więcej - czyli cosik 210-220km.
    połowa oszołomów w promieniu 200kilometrów od mojego miasta jeżdzi na stuningowanych autach przez tego gościa od 10ciu lat a reklamy mu nie trzeba robić bo fury u niego na podjeździe takie stoją, że moja tetka to pryszcz

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Na seryjnych gratach powyżej 200PS samym softem nie zrobisz więc naopowiadał Ci bajek ...
    Więc ok, wrzucił jakiegoś moda w ECU i co?? Jeździł, logował, sprawdzał?? Dostałeś jakies dane, odczyty itp?? czy po prostu odebrałeś auto i ogień??
    U Nas też jest 2 szpeców co taki tjuningi robi już troche lat. Tyle, że nawet po zlogowaniu widac, ze nie wiedzą co wrzucają, a ludzie na rolki nie jeżdzą i nie sprawdzają roboty, bo niby to profi zakład z długoletnią praktyką
    Miejmy nadzieje ze w twoim przypadku jest inaczej i bedą ładne kreseczki.
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 29-01-2011 o 21:45
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    myślę, że jak hamownię w glajwitzach zaliczę to wrzucę wykres - tak dla oka niedowiarków
    mnie wystarczy, że gość powiedział i dał słowo, bo znam go od piaskownicy.

  9. #9
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    U Nas też jest 2 szpeców
    wowo 'u nas', czyli u Ciebie w miescie, czy na forum ?

  10. #10
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    w mieście....
    Spoko nie mam więcej pytań, bezawaryjnej zycze...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czekamy na wykres bo jak można teoretyzować ile dały modyfikacje skoro nie wiadomo ile miała seria...:P

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    ok
    przy okazji pozdrawiam
    A.K

  13. #13
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Tyyyy Alek.. Jesteś z Trójmiasta a się ze znajomkami z Gdańska nie ustawiasz na mini-spot?
    Nieładnie.. Nieładnie...

  14. #14
    Awatar tomalla
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Zielona Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    jako, że posiadałem mini cooper s, ze zmienionym coolerem oraz kółkiem kompresora (miałem 2004 przed liftem turbinowym ) oraz program i faktycznie było 215KM. To wiem jedno, TT 180KM wysiadało, więc 200KM, miało szansę i wygrało poziomem aerodynamiki...
    i w kwestii mcs'a... do 210km/h fajnie idzie... później już zaczarowany obrotomierz...

  15. #15
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    szczerze to bardzo to dla mnie ciekawe bo ja sie scigalem z mini cooperem s i niestety to autko jest minimalnie szybsze. jesli mialem o wiele lepszy start to dawalem rade ale wersja S wazy tyle o oska a ma wiexej mocy.... moze cos koledze dolega w aucie? mniejsza o to - dobrze ze sie fajnie bawisz
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

Podobne wątki

  1. mk1 vs mini cooper cabrio
    Przez dawido92 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 16:49
  2. MK1 [8N] TT vs Mini Cooper S
    Przez PiotrekHIT w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 20:03
  3. sprzedam mii cooper S
    Przez Kuxik w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 11:33
  4. Mini audi TT
    Przez Jambolek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 11:00
  5. 180 Quattro vs Mini Cooper S
    Przez Mari w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •