Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 53

Wątek: Nawigacja w TT

  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Nawigacja w TT

    Witam,

    Już niebawem będę szczęśliwym posiadaczem (mam nadzieję) TT 1.8 180FWD. Z uwagi na to, że będę troszkę jeździł tym autem w trasę nawigacja się bardzo przyda. Posiadam TomToma i się zastanawiam czy ktoś z was znalazł jakieś sensowne rozwiązanie zamocowania nawigacji? Gdzieś widziałem zdjęcia TT z umieszczoną nawigacją w konsoli środkowej pod popielniczką i mam kilka pytań.

    1. Czy nawigacja w tym miejscu sprawdzi swoją rolę tj w ogóle będzie się w miarę wygodnie na nią spoglądało?

    2. Czy ktoś wymyśli coś co by tam ładnie pasowało? Nie interesuje mnie wieś tuning i chciałbym jeśli już to zrobić ze smakiem np przygotować "obudowę" którą bym dał do obszycia skórą. Ma to sens?!

    3. Duży FIS - może da się jakoś "wgrać" fabryczną nawigację jeśli samochód oryginalnie jej nie posiada? Ta fabryczna nawigacja w ogóle jest wygodna?

    Jeśli nie będzie żadnego rozsądnego rozwiązania pozostanę przy standardzie czyli TomTom + uchwyt na szybę ale bardzo bym chciał tego uniknąć, może macie jakiś pomysł?

    Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    ja tam właśnie mam na szybie nad nawiewami i jest to bardzo wygodne i miło się spogląda.

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    ja tam właśnie mam na szybie nad nawiewami i jest to bardzo wygodne i miło się spogląda.
    No jest to jakieś wyjście z tym, że są minusy takiego rozwiązania

    1. - musisz to ze sobą zabierać albo gdzieś w aucie chować
    2. - kabel masz podłączony pod zapalniczkę co nie jest wygodne ani ładnie też nie wygląda
    3. - wysiadając też musisz albo chować albo zabierać ze sobą

    1 + możesz zamieścić w wygodnym miejscu

    Ja myślę o rozwiązaniu które by było na stałe, po przekręceniu kluczyka odpalałaby się też nawigacja. Nie byłoby żadnych kabli a jeśli by to ładnie było wkomponowane (wyglądało jak fabrycznie montowane) to może złodzieje by się tym nie interesowali.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nawigacja seryjna to tylko wyświetlające się na FIS-ie strzałki i proste symbole . Poza tym nie da się tego po prostu zaprogramować , trzeba kupić oryginalny moduł GPS za nie małe pieniądze .

    Myślę że umiejscowienie w okolicach popielniczki nie jest najlepsze z możliwych ale będzie OK jeśli się do tego przyzwyczaisz .
    Nie gapimy się przecież na GPS- a cały czas tylko rzucamy okiem od czasu do czasu .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nawigacja seryjna to tylko wyświetlające się na FIS-ie strzałki i proste symbole . Poza tym nie da się tego po prostu zaprogramować , trzeba kupić oryginalny moduł GPS za nie małe pieniądze .

    Myślę że umiejscowienie w okolicach popielniczki nie jest najlepsze z możliwych ale będzie OK jeśli się do tego przyzwyczaisz .
    Nie gapimy się przecież na GPS- a cały czas tylko rzucamy okiem od czasu do czasu .
    Czytałem o seryjnej nawigacji i wiem, ze tam się mapka nie wyświetla pytanie czy ktos z niej korzystal i może się wypowiedziec czy warto się bawić w seryjną czy szkoda czasu bo jest np bardzo niewygodna.

    O takim module mowa? MODUL NAWIGACJI NAVI NAVIGACJA AUDI A3 A4 A6 A8 TT (1411601192) - motoAllegro

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Widziałem w akcji ta nawigacje na FISie i lepiej sobie darować i gdzieś zamontować jakąś lepszą.



  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Faktycznie zbytnio wygodne to to nie będzie :/ Wymyślił ktoś już jakiś patent aby wmontować nawigację pod popielniczkę ale tak aby wyglądało to PRO a nie jak tani tuning?

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Możesz mieć nawet navi na szybie samochodu . Potrzeba stary telefon z GPS i zwykły elektronik już sobie wszystko wymyśliłem hehehe

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    Możesz mieć nawet navi na szybie samochodu . Potrzeba stary telefon z GPS i zwykły elektronik już sobie wszystko wymyśliłem hehehe
    Widziałem wątek HUD pomysł ciekawy niemniej jednak skłaniam się ku rozwiązaniom najbardziej bliskich fabrycznym w sensie, żeby to wyglądało jak seria bo takie wycinanie dziury w desce ....

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Da rady trzeba trochę umiejętności tylko. Co do popielniczki to widziałem i wygląda dobrze.

  11. #11
    Awatar kurczak
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Lbn
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    70
    Seryjna nav to padaka , ja u siebie mam cos takiego

    http://img94.imageshack.us/i/img18072vi.jpg/

    Tutaj mozna sobie cos wybrac http://public.fotki.com/ttschwing/ga...ett/page2.html
    Ostatnio edytowane przez kurczak ; 27-01-2011 o 14:29

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja mam tom tom i jest to tak zrobione nic nie przeszkadza, widać i slychać dobrze, można zrobić podłaczenie ładowarki pod kokpitem i puścić kabel wentem od szyb
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    A ja mam nawigację w telefonie i jak jest mi potrzebna (raczej tylko w większych miastach bo na trasie są znaki) to stoi w stojaczku przyklejonym do szyby. Zawsze go zabieram jak wysiadam i jest lux

  14. #14
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Widoczność nawigacji na pewno najlepsza jest na szybie, można szybko zerknąć na chwilkę i jeszcze widać co się dzieje na drodze. W przypadku umiejscowienia jej zamiast popielniczki, to już całkiem odrywa się wzrok. Jak chcesz profi, to możesz kupić radio z wysuwanym monitorkiem i nawigacją, albo zamontować jakąś zamiast zapalniczki. Kiedyś widziałem, ktoś to ładnie zrobił, obszył skórą.

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Widoczność nawigacji na pewno najlepsza jest na szybie, można szybko zerknąć na chwilkę i jeszcze widać co się dzieje na drodze. W przypadku umiejscowienia jej zamiast popielniczki, to już całkiem odrywa się wzrok. Jak chcesz profi, to możesz kupić radio z wysuwanym monitorkiem i nawigacją, albo zamontować jakąś zamiast zapalniczki. Kiedyś widziałem, ktoś to ładnie zrobił, obszył skórą.
    Jak byś miał link do tego zdjęcia byłbym bardzo wdzięczny. Przyklejenie na szybe wiadomo jest ok ale to najprostsza forma nie wymagająca niczego poza samą nawigacja

Podobne wątki

  1. Nawigacja RNS-510 od VW
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-01-2021, 19:09
  2. Nawigacja DYNAVIN
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 20:42
  3. Nawigacja fabryczna w TT
    Przez Cezary w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 20:55
  4. Nawigacja
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 16:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •