Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Wtrysk wody i metanolu

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli firma liczy sobie kilka tyś za parę rurek wtrysków i zbiorniczek to śmiesznym jest że nie ma rezerwy plynu, a moze w tych lepszych jest?? Ja u siebie bym widział taki gaddżet w obecnym setupie, po prostu robie drugą mapę i używam ją tylko z wtryskiem, przy dobrych wiatrach mogę uzyskać ok 50hp na jakąś podjeżdzawkę w sam raz
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no taki miernik poziomu to można łatwo sobie zrobić...w środku pływaczek na dźwigience która steruje jakimś przełącznikiem który inforumuje nas jaki jest stan

  3. #18
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Mozna by nawet wykozystak czujnik od niskiego poziomu plynu do spryskiwaczy mi miec informacje o niskim poziomie na desce ;p

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Waks Wide Web

    Ładnie opisane i pokazane jak zamontowane.

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jeżeli firma liczy sobie kilka tyś za parę rurek wtrysków i zbiorniczek to śmiesznym jest że nie ma rezerwy plynu, a moze w tych lepszych jest?? Ja u siebie bym widział taki gaddżet w obecnym setupie, po prostu robie drugą mapę i używam ją tylko z wtryskiem, przy dobrych wiatrach mogę uzyskać ok 50hp na jakąś podjeżdzawkę w sam raz
    Zapomniałeś jeszcze o wysoko ciśnieniowej pompie
    Generalnie są do dokupienia zbiorniczki z czujnikiem poziomu ale nie w zestawach tylko jako dodatkowa opcja .

    Bardzo dużo ludzi wykorzystuje właśnie zbiornik płynu do spryskiwaczy i wtedy nie ma problemu .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Jakie dysze powinno sie uzyc na seryjnej turbinie? Mysle zeby 4 wkrecic kolektor, teraz pozostaje kwestia jak to wystroic, bo sa 2 opcje: boost i MAF. Teraz jest taka kwestian k04 pompuje mi najpierw 1,5bar a pozniej spada wiec dawka wody z metanolem tez by spadala wraz z obrotami, a to przeciez o gore nam chodzi, zeby zbic egt i podniagnac zaplon. Wnioskuje ze na tym booscie wieksze korzysci bylyby w srodku obrotow, czyli wiekszy moment ale moc juz raczej mniej. Jesli wezmiemy sterowanie z MAF to chyba da nam lepsza gore co za tym idzie wieksza moc w porownaniu do poprzedniej opcji

    A moze sie myle, z checia dowiem sie czegos wiecej o tym. Raczej zalozone bedzie w nastepnym roku, no chyba ze trafi sie jakas okazja

  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To że spada bost nie znaczy że spadają obroty, nie wiem skąd takie wnioski, dawka będzie rosła wraz z obrotami, po mimo mniejszego bostu, przy odpowiednim wysterowaniu zapłonów podniesie ci moc, ja robił bym jednak dwie mapy, nie zawsze będziesz używał wtrysku przy pełnym bucie.
    Przy takiej modyfikacji dobrze było by mieć czujnik EGT podłączony do ECU tak aby zdążył podlać i odciąć przepustnice, w przypadku awarii takiego systemu lub braku paliwa w zbiorniku, bo jak wiemy mogą się zdarzyć, a przy ostrej mapie nie zdążysz zareagować przed po płynięciem tłoka.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 15-04-2013 o 14:09
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #23
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Ja zrozumialem ze jak zaleznw od boostu to nie od obrotow, wiec im wiekszy boost tym wieksza dawka ale moge sie mylic

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Ja zrozumialem ze jak zaleznw od boostu to nie od obrotow, wiec im wiekszy boost tym wieksza dawka ale moge sie mylic
    Dobrze zrozumiałeś, to ja na myśli miałem BT gdzie bost trzyma się do odcinki, dla tego najlepsze przyrosty i sens montażu jest właśnie przy BT, im mniejszy spadek bostu tym lepszy efekt przy max obrotach, a ile i kiedy ci ten bost zaczyna spadać, chyba nie chcesz na k-04 mieć pełnej mocy przy odcince, trochę mała turbawka, ale gdy by się udało ją osiągnąć po między 5500-6000tyś chyba był byś zadowolony, po tym zacznie proporcjonalnie spadać, ale i tak będzie większa niż bez wtrysku.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Dlatego mozna wystroic wg maf co powinno byc lepsze

Podobne wątki

  1. Kupię węże wody
    Przez Mozgi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 08:43
  2. Audi TTS chłodnica wody 41 Tys KM
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2017, 10:51
  3. Pompa wody
    Przez luigi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 23:37
  4. pompa wody
    Przez lucaskielce w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-03-2009, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •