Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Problem z głośnikami

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Bytom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    153

    Problem z głośnikami

    Wymieniłem wczoraj radio w mojej tt na pioneer fabrycznie nie mam bose ale po podlączeniu nowego radia nie działają tylne głośniki co mam zrobić kupić jakąś przejściówki czy jak?Ile OHM mają fabryczne głośniki 2 czy 4?

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2008
    Skąd
    łodzkie
    Posty
    211
    jesli wczesniej było ok,to nic innego jak cos z radiem albo zle podłaczone.sprawdz czy masz podłaczone kable od tylnych głosnikow,a jesli tak to najlepiej przełoz kable i podacz pod przednie jesli zagraja to masz koncowke mocy zrabana na tylne glosniki,10 minut roboty aby sprawdzic

  3. #3

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    SILESIA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    41

    BOSE RADIO TYLNE GłOśNIKI TUBA

    Przy wymianie fabrycznego radia w samochodach grupy AUDI może się zdarzyć, że po założeniu nowego radia (np. Sony Pioneer czy innego) nie działają tylne głośniki i subwoofer. Same kostki iso nie wystarczą. Potrzebny jest specjalny moduł, po zamontowaniu którego wszystko będzie działało bez zarzutów

    Moduł do AUDI TT

    http://allegro.pl/item1150441933.html


    Jeśli toś posiada nagłośnienie BOSE to potrzebna jest droższa kotka

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    ten moduł do audi tt nie działa niestety - ani do systemu Bose ani do zwykłego.
    pisałem na allegro o wyjaśnienie dlaczego w temacie pisze do audi a4, a6, tt a w opisie do wszystkich prawie audi, oprócz tt.
    niestety, sprzedawca nie potrafił jednoznacznie udzielic odpowiedzi, na koniec dodał, że pasuje do wszystkich audi, ale do tt nie daje gwarancji...

    [ Dodano: |27 Lip 2010|, 2010 18:48 ]
    kupiłem taki:
    http://allegro.pl/item1155984956_aud...n_systemu.html

    czy będzie działać? nie wiem??? w Polsce różne dziwne rzeczy sie sprzedaje (m/innymi podróbki bardzo dziwne, tylko po to żeby skubnąć kasę od ludzi).
    akurat ten polecił gość, który zajmuje się "car audio".
    a jakie Wy macie??? jeśli, oczywiscie zmienialiscie radia w TT-ce na inne niż fabryczne????

  5. #5
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Witam,
    Ten wam wystarczy:
    http://allegro.pl/item1166674318_bra...o_rca_hit.html

    Do kabelków z tylnych głośników dolutowujemy RCA czyli Cinche prawy lewy i wpinamy w w/w moduł

    [ Dodano: |28 Lip 2010|, 2010 08:34 ]
    No chyba ze nie macie dodatkowego suba albo macie wiecej wejsc RCA w radioodtwarzaczu to mozna przelutowac kabelki z tylnych glosnikow na RCA i wpiac bezposrednio pod RCA w radiu, wtedy beda działac jako sub.

  6. #6

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    SILESIA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    41
    halo ALEK mi wszystko działa ) serio


    jak ktoś ma problem to pomoge

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    no to masz na prawdę szczęście...
    ja kupiłem to:
    http://allegro.pl/item115...in_systemu.html
    bo było POLECANE i... nic makabra...

  8. #8

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    SILESIA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    41
    a podłączyłeś ten jeden przewód luźny pod +12V , stacyjke, by było zasilanie na tym module ???? który odblokowuje tylne głośniki i subwoofer ???

  9. #9
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ja założyłem moduł z allegro do systemu Audi Bose i wszystko działa jak należy, czyli tylne głośniki ruszyły. Może być też kwestia ustawienia niefabrycznego radia, tzn. w moim radiu Sony mam taki przycisk AF/TA. I wciskając go mogę odłączać cały tył, czyli wyłączać tylne głośniki. Spróbujcie się pobawić radiem, jeżeli sam moduł niby nic nie dał.

  10. #10
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15
    Wyskoczę z podobnym problemem.

    Moja instalacja w samochodzie wygląda jak na załączonych zdjęciach. Zdjęcia wrzuciłem na wszelki wypadek na: pokazywarka.pl/kostki-tt).

    Przeglądam aukcje, próbuję je skonfrontować z tym, co tutaj pisaliście i znalazłem takie:
    55 zł - ** Moduł AUDI tylnie głośniki złącze MINI ISO (124038355 - Aukcje internetowe Allegro
    69 zł - AUDI tylne głośniki + sub żÓłTA KOSTKA HIT (1249824611) - Aukcje internetowe Allegro
    69 zł - AUDI tylnie głośniki subwoofer łATWY MONTAż (1243471457) - Aukcje internetowe Allegro

    Mam takie wątpliwości, że w tej tańszej jakby brakowało części z kostkami
    zasilającymi. Na zdjęciu widzę tylko czerwoną (chyba mini ISO na tył) i białą (na
    przednie?).
    Na dwóch pozostałych wszystko wygląda na gotowe do podłączenia.

    Wolę Was spytać przed kupnem, bo: a) bardziej podoba mi się cena tej pierwszej b) mam za radiem już mało miejsca, bo wsadziłem tam wzmacniacz antenowy (zresztą za radą z forum i bardzo go sobie chwalę), a ta ma mniej elementów.

    Opiszę jeszcze sytuację, jak to u mnie w samochodzie wygląda, bo może zdjęcia nie wystarczą, a chcę spytać jak najprecyzyjniej. Wybaczcie jeśli napiszę bzdury, ale w tym temacie jestem lajkonikiem

    Czy jest wzmacniacz i subwoofer - nie wiem. TT kupiłem z zamontowanym już zmienionym radiem i długo się tym nie interesowałem. Nie wiem, czy to Bosse, nawet nie jestem pewien, czy głośniki są aktywne. No po prostu kompletnie się nie znam, nie umiem rozpoznać i nie wstydzę się przyznać, skoro już chcę o coś spytać.

    Samochód ma fabrycznie 4 kostki: "kolorową" mini ISO, brązową (przód), zasilanie i czerwoną (jeden kabelek).

    Obecnie odtwarzacz to JVC kd-g341. Ma standardowe wyjścia na dwie kostki ISO (zasilanie i głośniki) oraz dwa chinche (obecnie niepodłączone).

    Dźwięk w tej chwili jest na 4 przednich głośnikach (brązowa kostka ma podłączone 4 kabelki). Głośniki tylne same w sobie działają - udało mi się "na krótko" podłączyć je z kolorowej (żółtej) kostki do bolców w radiu i grały oba (naraz - po jednym kabelku z żółtej kostki na głośnik), ale niestety nie wiem, czy w stereo. Nie uzyskałem też połączenia wszystkich 6 głośników na raz, żeby ocenić efekt.

    Pewnie któraś z tych aukcji mi się przyda, pytanie tylko - która?
    Załączone obrazki Załączone obrazki     
    Ostatnio edytowane przez Altar ; 01-10-2010 o 22:03

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    Niezła kiła z tymi kostkami wyszła.
    Gość, który radio mi podłączył zgłupiał na widok kostek.
    Temu z Car audi puknęłem kostką w pusty łeb i wziołem pieniądze spowrotem.
    Następny magik chciał mi wcisnać i głosniki nowe i radio i takie inne duperele.
    Wygląda na to, że trzeba będzie podejść do jakiegoś elektronika, ale brakuje mi już sił

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •