Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Wasze NIEBEZPIECZNE momenty z TT ?

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    Wasze NIEBEZPIECZNE momenty z TT ?

    Panowie, ja tak w kwestii rozluznienia pourazowego z szybka historyjka z poczatku tego tyg i zapytanie do was o podobne wrazenia

    We wtorek smigalem trase torun-bydgoszcz-torun, a ze sniegu kuj-pom przez + temp. pozbylo sie do zera z przyjemnoscia rozruszalem TT,
    w ramach wstepu dodam, ze skasowalem juz kiedys samochod, ale to bylo szybko i nieprawda, czyli historia typu jade, ciach stoje - przygoda rozpoczeta na innym samochodzie, a zakonczona na lampie
    moja ostatnia trasa jednak zostala mi w pamieci na dluzsza chwile...
    sytuacja dosc klarowna, smigam czytsa trasa bez punktow kontrolno-radarowych bez jakiegos nadmiaru emocji - 140 na liczniku i dluga prosta
    przede mna nikt, na przeciwnym pasie kilka tirow,
    nagle zza tirow ale w sporej odleglosci na moj pas laduje sie jakas osobowka z cb i smiga na mnie wyprzedzajac tiry...
    niby nic nadzwyczajnego czekam, az sie chowa miedzy nimi, a on NIC wali dalej ostro chcac wyminac wszystkie TIRY - co bedzie awykonalne, bo kalkulujac predkosci moja i 2 pasa widze ze nie zmiesci sie przed TIR'ami , daje mu dla zrozumienia dlugimi (byl dzien), ze ma spierd***c bo nie da rady a on ochoczo dalej na mnie, mysle debil, daje 2 raz dlugie i zwalniam, zeby schowal sie miedzy 1 a drugim tirem 2 - mialem jakies 100 km w tym momencie, a on ku**a dalej na mnie!!
    brzmi to jak opowiadanie i nie oddaje sytuacji ale calosci trwala rzecz jasna kilka sekund od chwili gdy wbil sie na moj pas by wyprzedzzis tiry,
    ostatnia chwila przedstawiala sie tak, ze gosc walil centralnie czolowo na mnie, byl na wysokosci srodka 1 tira, bylo na tyle wasko, ze nie bylo mozliwosci wymanewrowac gladko na 3ciego, skonczylem manewr na klaksonie, w prawie osranych ze strachu gaciach (juz widzialem w oczak czolowke i koniec mojej historii...), odbilem ostro w zwirowe pobocze przy jakis 80 km na impulsie pt. wyle wpieprzyc sie w jakis row i rozwalic samochod niz zlozyc sie w czolowce w zgon na miejscu,
    reasumujac, bo jak wiecie srednio u mnie z pisaniem krotkich i zwiezlych postow,
    gosc wyjechal na mnie wyprzedzajac, przeliczyl sie okrutnie, zamiast zwolnic i dac nawet w skrajnosci w hamulec jeszcze dziarsko przyspieszal liczac, ze da rade,
    a mnie uratowalo tylko to ze na odcinku, w ktorym odbijalem juz z jezdni zwir byl prawie na rowni z asfaltem i opanowalem samochod.
    troche mi rece chodzily jak stalem na poboczu, zastanawialem sie, czy sie za nim nie puscic, ale balem sie ze nie opanuje emocji i bedzie o mnie co najmniej w gazetach,
    suma sumarum zatrzymalem po zajsciu tira i podpytalem przez cb, czy ktos uprzejmy nie widzial moze zajscia i moze damy rade z jego rejestracja, ale jak mozna przewidziec, nic to nie dalo,
    wrocilem do domu i odstawilem moje TT - pierwszy raz autentycznie zrozumialem, ze mozna stracic na trasie zycie nie tylko przez swoja glupote, ale co gorsze prez glupote innych

  2. #2
    Awatar Dermak
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    246
    Ja co prawda nie z moja Tecią bo wtedy jeszcze jej nie miałem ale w zeszłym roku jak jechałem na wakacje do Mielna, jechaliśmy megane II combi z kumplem, wyprzedzaliśmy jakiegos busika. Droga ze sporym poboczem, tak więc spokojnie można było spotkać się w 3 osoby i jeszcze miejsce zostawało. Ale gościowi z naprzeciwka się to chyba nie spodobało i całkowicie specjalnie i z premedytacją wjechał na nasz pas zmuszając nas do niebezpieczego manewru. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło, i tylko zwyzywałem delikatnie gościa na CB, troszkę ulżyło ale jak bym spotkał faceta na żywo to pewnie nie było by tak miło.
    Cele nie marzenia
    A ósmego dnia Bóg stworzył Audi...

  3. #3
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Dokładnie dziś o 10:00 jadąc do dębicy wjezdzam na stacje paliw ustawiam sie jako drugi za jakims scenikiem i nagle patrze a on wsteczny i prosto na mnie, mi goraco odrazu zgłupiałem ledwo wbilem wsteczny nawet nie zdążylem zobaczyc czy za mną czysto wystrzeliłem dobre 10m do tyłu, wyskoczyłem z auta podchodze patrze młoda laska moje pytanie co ty kur...a robisz i jej odpowiedz zamurowała mnie ......mi wolno dopiero zrobiłam prawojazdy pomyliłam dystrybutory.....

  4. #4
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez .WW. Zobacz posta
    mi wolno dopiero zrobiłam prawojazdy

  5. #5
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No cóż, bywa różnie na drodze. Jak jest możliwość, dobrze jest myśleć za kogoś i np w takiej sytuacji zwolnić.
    W wakacje widziałem coś podobnego, tylko koleś wyprzedzał ciąg samochodów osobowych. Z przeciwnego pasa gość nagle zahamował, bo jechał mu na czołowe i jakby tego nie zrobił, by w niego walnął. Drugi samochód za nim zorientował się troszkę za późno, zrobił małe salto i wylądował w rowie na dachu. Ludzie od razu się zatrzymali, a ten co wyprzedzał, uciekał. Wyprzedziłem te 4 samochody i pogoniłem za nim, zadzwoniłem na policję, podałem numery i adres posesji gdzie się zatrzymał, po chwili zobaczyłem radiowóz. Zatrzymałem się, powiedziałem o wszystkim, tylko najciekawsze było to, że oni stali i gapili się na drogę. Nie wiem czy coś pilnowali czy co - powiedzieli, że nie mogą interweniować i olali sprawę... Na świeżo to najłatwiej złapać jak koleś się schował 500 metrów wcześniej.
    Niby ten drugi nie zachował odpowiedniego odstępu, ale ten co wyprzedzał stworzył zagrożenie na drodze.
    Nie ma co, trzeba uważać.

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Dobry filmik, polecam

  8. #8
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Żuczek ten twój filmik to mocno drastyczny, ale daje do myślenia.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Daje daje, odczułem to w głowie
    Powinni go obejrzeć ci o których mowa, w tym temacie a w szczególności ten typ z pierwszego postu, plus obicie ryja
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 23-01-2011 o 17:59
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Niektore momenty z tego filmiku mozna w TV i IRL zobaczyc w trakcie reklam, jak pierwszy raz widzialem bylwem w lekkim szoku, puszczaja to wlasnie dla przestrogi nie tak jak u nas np. akcja "prowadze nie pije" - smiechu warte

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    M and V jeżeli mówisz o trasie nr 10 na odcinku Toruń - Bydgoszcz to często tamtędy jeżdżę służbowym i nie raz widziałem podobne obrazki, nie ma tam możliwości wyprzedzania "na trzeciego" a niektórym się spieszy i nie będzie przecież jechał 90 km/h za ciężarowymi. Mój niebezpieczny moment to jak miałem jeszcze mondeo, wyprzedzając lanosa z dziadkiem w kapeluszu za kierownicą i będąc mniej więcej w połowie lanosa dziadek postanowił też wyprzedzić malucha, jakoś wyhamowałem na pograniczu rowu i pobocza lewego pasa, ręce trzęsły mi się po tym dobre 10 minut.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    Może robiła u tego pana
    http://www.youtube.com/watch?v=0Yy-zIMwMh8&NR=1
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2007
    Kolor
    BLACK
    Posty
    134

  14. #14
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Zawsze byłem za tym aby takie ładunki szły koleją ale respekt dla kierowcy Tira zachował zimną krew, choć przesadził z prędkością. Ciekawe co stało się z tym gapiem na poboczu. Dla kamerzysty też res.. choć pewnie zdrętwiał z wrażenia bo nawet nie drgną
    Ostatnio edytowane przez WW ; 23-01-2011 o 22:35

  15. #15
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez tomi Zobacz posta
    M and V jeżeli mówisz o trasie nr 10 na odcinku Toruń - Bydgoszcz ...
    dokladnie ta trasa...

Podobne wątki

  1. Audi TT niebezpieczne?
    Przez Ermenegildo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 01:07
  2. Wasze Mk 1 224 Q też tak ma?
    Przez Bambino w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 18:25
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 16:37
  4. Wymiana poduszek silnika - momenty dokręcania
    Przez olo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 08:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •